Elon Musk Twitter’ın %9,2’sini Satın Aldıktan Sonra Dogecoin Yükseldi, Sırada Ne Var?

Dogecoin (DOGE), Pazartesi günü yayınlanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 13G dosyasına göre Elon Musk’ın Twitter’da %9,2 (2.8 milyar dolarlık hisse) satın almasının ardından neredeyse iki ayın en yüksek seviyesine çıkaran bir yükseliş yaşadı. en büyük hissedar.

Elon Musk Twitter’ı Satın Alacak mı?

Tesla’nın kurucu ortağı ve CEO’su Elon Musk tarafından yapılan büyük satın alma, yakın tarihli bir Twitter’ı takip ediyor gibi görünüyor anket kullanıcıların platformla uyumsuzluğunu ifade ettiği yerde kendisi tarafından yapılmıştır.

“İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz? Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin,” Musk’ın anketi okundu ve kullanıcıların %70’inden fazlası ‘Hayır’ yanıtını verdi.

İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır.

Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?

— Elon Musk (@elonmusk) 25 Mart 2022

Musk, sosyal medya ağında çok popüler olmasına rağmen, bir süredir Twitter’ın açık bir eleştirmeni. Kendi platformunu inşa etme olasılığıyla flört etti. Şimdi, Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey’in sahip olduğu hisselerden dört kat daha büyük bir hisseye sahip. Pek çok kişi, bu hareketin Musk’ın Twitter’ı kendi inançlarına daha yakın hale getirmek ve bir satın almayla sonuçlanmak için bir planı zorlayacağı anlamına gelmesini bekliyor.

Wedbush Securities analisti Dan Ives, Gardiyan: “Bu pasif hissenin, Twitter yönetim kurulu/yönetimi ile nihayetinde aktif bir hisseye ve Twitter’ın potansiyel olarak daha agresif bir sahiplik rolüne yol açabilecek daha geniş konuşmaların sadece başlangıcı olmasını beklerdik.”

Musk’ın satın alımı, piyasa öncesi işlemlerde %25’in üzerinde bir artışla şirketin hisse fiyatına yansıdı. Twitter zirveye ulaştığında yaklaşık 8 milyar dolar değer kattı ve Musk’ın 2,8 milyar dolarlık hissesi 3,5 milyar doların üzerine çıktı.

İlgili Okuma | Fiyat Analizi: Dogecoin Takdir Ediyor, Sıra Nereye Gidiyor?

Dogecoin’i Nasıl Etkiler?

“Twitter’ın fiili bir kamusal kent meydanı olarak hizmet ettiği göz önüne alındığında, ifade özgürlüğü ilkelerine bağlı kalmamak demokrasiyi temelden baltalıyor. Ne yapılmalı? Yeni bir platforma ihtiyaç var mı?” Musk vardı tweetlendi anketten sonra. Dogecoin’in yaratıcısı için yanıtladı:

“Bence bu, onların kurallarını açıkça ifade etmeleriyle başlıyor – örneğin doğrulama yapma biçimleri tamamen keyfi görünüyor ve çoğu kişinin, kurallar net değilse platformdan ayrılma riski nedeniyle gerçekten düşündüklerini tweet atmaktan korktuğunu hissediyorum. mayın tarlası.”

Bu satın alma, Musk’ın Twitter’ın politikasını uygun gördüğü şekilde değiştirmekle kişisel bir ilgisi olduğunu ima ettiğinden, CEO’nun takipçilerinin isteklerine göre hareket etmesi olarak da okunabilir. Ve ifade özgürlüğünün ötesinde, birçok Musk takipçisi Dogecoin destekçisi.

Geçenlerde CEO bir tweet attı. video çoğunlukla bir hiciv olan madeni para hakkında, meme madeni parasının fiyatının katlanarak artacağını ve tüm büyük madeni paraları geçeceğini öne sürüyor. Ancak Elon Musk bir şaka bir yana, DOGE’nin güçlü bir destekçisi ve popüler olayları DOGE’nin fiyatı için belirleyici bir faktör haline geldi.

İlgili Okuma | Dogecoin, Elon Musk’ın Satış Yapmadığını Açıkladıktan Sonra %10 Arttı

Bu nedenle kullanıcılar, Elon Musk’ın sosyal medya platformunu bir ödeme seçeneği olarak Dogecoin’i almaya ve madeni parayı daha da entegre etmeye zorlamasını bekliyor. CEO, DOGE’yi Tesla ürünleri için bir ödeme şekli olarak zaten entegre etti ve ardından değeri %15 artarak 0,20 dolara yükseldi.

DOGE, haberi takip eden gün %8.36 artışla 0.1431$’dan 0.155$’a sıçradı. Dört aylık kasvetli bir düşüş trendinden sonra, meme madeni parasının piyasa değeri bir saatten az bir sürede 1,5 milyar doları aştı.

Alım açıklanmadan bir gün önce, birkaç tüccar DOGE’nin fiyatının, boğaların 0.13$ bölgesini savunmasıyla yerel trend direncini kırdıktan sonra 0.17-0.18$’a tırmanacağını tahmin etti.

Boğalar 200 günlük SMA fiyatının üzerine çıkmayı başarırsa, meme parası önümüzdeki günlerde önemli bir yükseliş eğilimi görebilir. Musk ile ilgili son olaylar, daha sonraki gelişmelere ve duyurulara bağlı olarak bir tırmanış için önemli bir faktör olarak atlayabilir ve meme madeni para daha büyük madeni paralarla yüksek bir korelasyon kaydettikçe, Bitcoin’in fiyat hareketi de gelecekteki eylemler için önemli olacaktır.

Dogecoin (DOGE) günlük grafikte 0,1480$’dan işlem görüyor | Kaynak: TradingView.com’da DOGEUSD



[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img