En Sevdiğiniz Ünlülerle Daha Yakın Bir Bağlantı

Profesyonel araştırmalar, ünlü-fan ilişkilerinde ünlülerin ve hayranların eşit derecede önemli olduğunu göstermiştir (bağlantı). Sosyal medyadan önce en sevdiğiniz sanatçıyla etkileşim kurmak imkansızdı. Mümkün olan en yakın etkileşim, yakın tarihli bir gazete röportajını okumak olacaktır.

Sosyal medya yükseldikçe, ünlüler kişiliklerini hayranlara gösterebildiler. Ancak bu, daha fazla renk ve etkileşim dışında, bir gazeteyi izlemekten farklı değildi. 21. yüzyıldan itibaren hayranların hayranlığı ve desteği, ünlüleri iş ve marka yaratmanın yaygınlaştığı yeni zirvelere taşıdı (bağlantı). Bununla birlikte, ünlülerin pazarlaması, mevcut hayranlarını hedeflediğinden sınırlı olduğundan, bu gelişen iş biçimi büyük ölçüde kusurludur.

Cameo, TrueFan ve TRING gibi diğer platformlar hem kar hem de bağlantı yaratmaya çalıştı. Bu hizmetlerin her biri, hayranlara istekleri üzerine içerik ödeme ve alma olanağı sunar. Kağıt üzerinde, bu hizmetler iyi görünüyor, bir ünlü, hayranlarla etkileşime girerek ve aralarındaki boşluğu doldurarak bazı yan gelirler elde edebilir. Akademisyenler, sosyal bilimciler ve profesyoneller bu hizmetlerin daha karanlık bir yanını ifade ettiler (bağlantı) ve sanatçılarla yakın bağlantıları desteklemek yerine, sanatçıları dijital kuklalara dönüştürdüler; bu, bir kullanıcının bir ünlünün kişiliğiyle oynamak için dijital ventrilokizm yapabileceği. Bu hizmetler, sanatçıları avlıyor, yüzde kesintileri alıyor ve hayranlarını etkileşime girmeleri için kandırmak için imajlarını kullanıyor. Sonuç, ünlüler ve hayranları arasındaki sağlıksız bir güç dinamiğidir – topluluk katılımından ziyade para tarafından belirlenir. Bunlar, sanatçıların hayranlarıyla bağlantı kurmasını destekleyen yegane hizmetlerdir.

Bu, nOFTEN’in türünün tek örneği ünlü hayran NFT (karşılaştırılamaz belirteç) platformunu piyasaya sürmesine kadar. NFT’ler, bir blok zincirinde güvenli bir şekilde saklanan dijital varlıklara dönüştürülen fiziksel varlıklardır. Blok zinciri, işlemleri otomatikleştirir ve mal sahibinin varlıklarının ellerinde kalmasını sağlar. Blok zincirleri hala ticaret yapmak için bir pazaryeri gerektirir. Böylece nOFTEN dünya çapında sanatçılar, ünlüler ve hayranlar için mükemmel bir pazar yeri oluşturdu.

nOFTEN ile deneyim basittir, bir sanatçı katılır, kimliğini doğrular ve ardından içerik oluşturmak ve dağıtmak için hareketli bir platform elde eder. nOFTEN, sanatçılara hayranlarına yaratma ve kendilerini ifade etme özgürlüğü sağlar. Hayranlar, hayran oldukları kişilerden sonsuz, tutkuyla yapılmış eserlere sahip olabilirler. Platformda sunulan NFT’ler, Cameo’daki gibi sadece talep edilen içerikler değildir. Bunun yerine, sanat eserlerine veya anlamlı hatıralara sahip olma seçenekleri var. Platform, orijinal olmayan satıcıları, telif ücretlerini ve yaratıcı olma özgürlüğünü durdurmak için doğrulanmış hesaplar dahil olmak üzere ek teşvikler sunar.

nOFTEN platformu gelecekte topluluklar ve sanatçılar arasındaki bağlantıyı daha da güçlendirmeyi amaçlıyor. Yol haritaları, $NOF jetonları ve bir DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon) için staking dahil olmak üzere gelecekteki özellikleri planlıyor. nOFTEN için bir DAO’yu etkinleştirerek, hem sanatçılar hem de hayranlar ortak finansal varlık olan $NOF’u kullanmak için birlikte çalışabilirler. nOFTEN topluluğu birlikte çalışarak platformun kurallarını ve yasalarını değiştirebilir.

Bununla, nOFTEN’in ünlü hayran etkileşimini destekleyen ilk sınırlamasız platformu sağladığı açıktır. Bu platform, sınırsız bir ekosistem oluşturarak rakiplerin yerini alıyor. Sınırlamalar ve sorunlar, sınırlı bir etki alanını, sağlıksız güç dinamiklerini ve sosyal kontrolü içerir. nOFTEN platformu, benzer düşünen sanatçılar ve işbirliği için nOFTEN ortaklarından oluşan bir merkez sunarak tüm bu sorunları çözüyor. Sağlıksız güç dinamiği, yaratıcı kontrolü değil, yaratıcı özgürlüğü teşvik ederek ortadan kaldırılır. Ayrıca, gelecekteki DAO, her iki tarafın da birbirini ve daha geniş topluluğu uyumlu bir şekilde desteklemesine olanak tanır. nOFTEN marketplace sayesinde hayranlar ve ünlüler arasındaki bağ hiç bu kadar güçlü olmamıştı. nOFTEN web sitesini ziyaret edin burada.

Süper nadir ve benzersiz bir platform, en sevdiğiniz ünlüyle nOFTEN devrimini deneyimleyecek misiniz?

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img