Enerji Komiserine Göre Rusya, Petrol Karşılığında Bitcoin Kabulüne Açık: Rapor

Üst düzey bir Rus yetkili, ülkenin yakıt ihracatı için ödeme olarak Bitcoin’i (BTC) kabul etmeyi düşündüğünü söyledi.

yeni bir göre rapor BBC’nin haberine göre Rusya’nın Enerji Komitesi Başkanı Zavalny, Rusya’ya karşı “dost” olarak görülen ülkelerin kendi para birimlerini kullanarak petrol ve gaz için ödeme yapabileceklerini söylüyor.

Zavalny, Çin ve Türkiye gibi dost ülkelerin de Bitcoin ile ödeme yapmayı tercih edebileceğini ekliyor.

“Uzun süredir Çin’e ruble ve yuan için ulusal para birimlerinde anlaşmalara geçmeyi teklif ediyoruz. Türkiye ile lira ve ruble olacak.

Ayrıca Bitcoin ticareti de yapabilirsiniz.”

Zavalny’nin açıklaması, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “dost olmayan” ülkelerin petrol ihracatını ruble olarak ödemek zorunda kalacağını söylemesinden günler sonra geldi.

Dünyanın en büyük doğal gaz ihracatçısı ve ikinci en büyük petrol sağlayıcısı olan Rusya, ülkenin geçen ay bir toprak anlaşmazlığı nedeniyle Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından rublenin yaklaşık %20 oranında değer kaybettiğini gördü.

BBC’ye göre, ülkeleri ruble olarak ödemeye zorlama hamlesi, para birimini üç haftanın en yüksek seviyesine itti. Bununla birlikte, bazı uzmanlar, en yüksek kripto para biriminin fiyat oynaklığı ve Çin’in dijital varlıklar üzerindeki baskısı nedeniyle Rusya’nın BTC’yi kabul etmesiyle ilgili endişeleri var.

Singapur’daki Enerji Çalışmaları Enstitüsü’nde kıdemli bir araştırma görevlisi olan David Broadstock’un BBC’ye söylediği gibi,

“Ekonomiyi desteklemeye ihtiyaç var ve birçok yönden Bitcoin yüksek büyüme sağlayan bir varlık olarak görülüyor. Açıkça Bitcoin’i kabul etmek, diğer geleneksel para birimleriyle karşılaştırıldığında, doğal gaz ticaretinde önemli ölçüde daha fazla risk getiriyor.

Ayrıca, Rusya’nın en büyük ‘dost’ ticaret ortaklarından biri Çin’dir ve kripto para biriminin Çin’de kullanımı yasaklanmıştır. Bu, Bitcoin kullanarak ödeme yapma potansiyelini açıkça sınırlandırıyor.”

Bitcoin, yazı yazarken 46.890 dolardan el değiştiriyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Yalnızlar[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img