Ernst & Young Yardım Başlattı!

Ernst & Young (EY), ABD kripto para tüccarlarının vergilerini kolayca hesaplamasına ve dosyalamasına yardımcı olan yeni bir uygulama başlattı.

Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) web tabanlı bir kripto vergi motoru olan EY Cryptoprep uygulaması, kullanıcıların sermaye varlıklarının satışlarını ve değiş tokuşlarını raporlamak için kullanılan Form 8949’da raporlanması gereken kriptoyla ilgili kazanç ve kayıpları hesaplamasına yardımcı olur.

Dünyanın en büyük dört muhasebe şirketinden biri olan EY’nin 18 Haziran tarihli açıklamasına göre , motor kripto vergi süreci boyunca adım adım yol gösteriyor. Büyük dijital varlıkları destekleyen uygulamanın kullanıcıları, tüm işlemleri hakkında veri toplamak için uygulamayı çeşitli borsalara bağlayabilirler.

EY Cryptoprep, daha sonra, kripto sermaye kazançları veya kayıplarının bir hesabını oluşturmak için ilgili vergi kurallarını uygulamadan önce verileri toplar ve mutabık kılar. Daha sonra, uygulanabilir tüm yıllar için doldurulmuş bir Form 8949 yayınlanır. Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların sadece cari yıl değil, geçmiş vergi yükümlülükleri için değiştirilmiş getiri sunmalarını sağlar.

Ernst & Young vergi hizmetleri başkan yardımcısı Marna Ricker, firmanın artan talebe yanıt verdiğini iddia etti. “Müşterilerimiz kripto varlıklarını giderek daha fazla elinde tutuyor ve ticaretini yapıyor, bu da kripto vergileri dosyalama konusunda gelişen karmaşıklığı gidermek için yenilikçi bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Şirket içi girişim birimimiz olan EY Foundry, kripto vergi muhasebesi sürecini modernleştirmek için EY Cryptoprep’i yarattı ”dedi.

Bu, EY‘nin dijital finansal varlıkları hedefleyen ilk teklifi değil. Firma, Nisan 2018’de EY Blockchain adlı kripto para birimleri için bir denetim yazılımı açıkladı. Geçtiğimiz yıl hem kurumsal hem de perakende yatırımcıları hedefleyen kripto işlemleri için muhasebe ve vergi hesaplamalarını kolaylaştıran bir araç olan EY Kripto-Varlık Muhasebesi ve Vergi sistemine geçti.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img