Ether, borsalardan rekor çıkışlar görürken Bitcoin 43.000 $’ı geçti | CryptoSlate

yayla

Bitcoin (BTC) 42.000 $ ve ötesine yükselirken, basın zamanında 43.000 $’ın üzerinde işlem görürken, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi bu haftanın başlarında borsalardan 15.000 BTC’den fazla çıkış gördü. Bu, 29 Ocak’tan bu yana borsalardan en büyük çıkış. veri kripto analistlerinden IntoTheBlock.

Bu, borsalardan alınan ve muhtemelen soğuk depoya aktarılan varlıkların kısa ve orta vadede satılma olasılığı daha düşük olduğundan, bitcoinin fiyat hareketi için olumlu bir işaret teşkil ediyor. Son kez BTC büyük bir çıkış yaşadı, bunu fiyatta önemli bir artış izledi.

2022’de Borsalardan çekilen en büyük eter miktarı

Bitcoin sadece büyük hazinelerdeki borsalardan transfer edilmekle kalmıyor, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ether de Çarşamba günü borsalardan bir başka büyük çıkış gördü. InteTheBlock’a göre, bu, 2022’de 180.000’den fazla olarak Borsalardan çekilen en büyük eter miktarıydı. ETH tek bir gün içinde merkezi borsalardan çekildi. Merkezi borsalardaki ETH rezervleri 2022’de hızla düşerek 1,08 milyonu aştı.

Zincir üstü kripto analistleri Santiment’e göre, eter zevk Dün üç hafta içinde bu direnç seviyesinin üzerindeki ilk kırılmanın ardından Çarşamba günü bir adım daha yükseldi ve 3.000 doların üzerine çıktı. Eter açığa satış yapan tüccarlar, 3.000 doların üzerindeki kırılmanın ardından birikiyordu ve bunun sonucunda hemen çok sayıda eter tasfiyesine yol açtı.

Genel olarak, ABD Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) herkesin beklediği ABD Federal Rezerv faiz oranında bir oran artışı açıklamasının ardından geçtiğimiz hafta kripto için yeşil bir deniz oldu. Faiz oranındaki şaşırtıcı olmayan 25 baz puanlık artış, çoğu piyasanın yeşilde işlem görmesine neden oldu. Santiment’e göre kripto piyasası fiyatları hala hisse senetleriyle birlikte hareket ediyor, ancak daha az korelasyon belirtileri var.

Bitcoin fiyatları iki aydan fazla bir süredir 38.000 ila 45.000 dolar arasında konsolide oldu ve bu süre zarfında büyük miktarda BTC el değiştirdi. veri zincir analistleri Glassnode’dan. Daha yeni alıcılar (kısa vadeli sahipleri) bu aralıkta yoğun bir şekilde birikirken, birçok uzun vadeli alıcı zararda madeni paralar tutuyor. Bu, her iki kategorinin de elde tutmaya devam etmek için bir teşviki olduğu anlamına gelir.

Glassnode'dan Grafik
Kısa ve uzun vadeli varlıkları gösteren veriler. Glassnode’un fotoğrafı.

Bitcoin kasvetli trendden çıkıyor

Yazma sırasında, bitcoin (BTC), son 24 saatte %2 ve haftada %4.8 artışla 43.200 dolardan işlem görüyor. 10 Kasım’da belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.044$’dan bu yana, bitcoin hala %37.7 düşüşte. Bununla birlikte, önde gelen kripto para birimi geçen ay yükseliş eğilimi gördü ve fiyat son 30 günde %16,4 artarak yılın başından beri görülen kasvetli trendin dışına çıktı.

Ethereum, geçtiğimiz haftalarda, özellikle de muhtemelen The Merge ile ilgili olarak, sosyal söylemde büyük bir artış gördü. Haziran ayında meydana gelir. Yine de, etkinliğin fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığını söylemek zor. Hisse kanıtı geçişinin işe yarayıp yaramayacağına dair bazı şüpheler devam ediyor. Bununla birlikte, Ethereum çekirdek geliştiricilerine göre, tüm büyük engeller ortadan kaldırılmıştır ve birleştirme, Fırın test ağının bir süre son testinden sonra gitmek için iyidir.

Basın zamanında, eter (ETH) geçen gün %1.9 ve haftada %10.1 artışla 3.050 dolardan işlem görüyor. Uzaklaştırma, ether bir ayda %19,3 ve bir yılda %83,5 kazandı. Geçen yıl 10 Kasım’da belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878$’dan bu yana, ether %37.3 düşüşte.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedinSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img