Ethereum 3.300 Doları Geçerken Çıkışlar Günün Sırasında Kalıyor

Ethereum şimdi konumunu zor kazanılan 3.000 $ seviyesinin üzerinde sağlamlaştırdı. Bu, piyasanın son dalgalanmaya nasıl tepki verdiği göz önüne alındığında, dijital varlık için başka bir boğa rallisine işaret ediyor. Yatırımcılar kazançlarda yer almak için yaygara kopardıkça, dijital varlığa her gün daha fazla para geliyor. Bu, bu yatırımcılar adına net bir satın alma ve birikim eğilimi gösteren döviz girişleri ve çıkışları ile kanıtlanmaktadır.

Ethereum Çıkışları Büyüyor

Geçen hafta boyunca, Ethereum, muadili Bitcoin gibi bir çıkış eğilimindeydi. Bu eğilim, borsalardan ayrılan dijital varlıkların olduğundan daha fazlasını gördü. Glassnode Uyarıları Ethereum yatırımcılarının kripto paralarını borsalardan, muhtemelen daha güvenli, kişisel cüzdanlara çıkarmayı tercih ettiğini gösteren günlük borsa giriş ve çıkışları raporları yapar.

İlgili Okuma | Kötülük mü Cahillik mi? New York Times, Bitcoin Madenciliği Hakkındaki Yalanları Basmaya Devam Ediyor

Bir haftalık zaman çerçevesinde, günlük döviz çıkışları sürekli olarak girişlerin üzerinde olmuştur. Toplamda, bir hafta içinde borsalara taşınan toplam 5 milyar dolar değerinde Ethereum vardı. Buna kıyasla, toplam ayrılan borsalarda 6 milyar dolar olarak ortaya çıkan çıkışlar. Bu, çok satılmak üzere taşınanlardan %20 daha fazla ETH çıkış borsası anlamına geliyor.

🚨 Haftalık Zincir Üzerinde Değişim Akışı 🚨#Bitcoin $BTC
➡️ 7,3 milyar dolar
⬅️ 7,7 milyar dolar
📉 Net akış: -474.3 milyon dolar#Ethereum $ETH
➡️ 5.0 milyar dolar
⬅️ 6,0 milyar dolar çıkış
📉 Net akış: -1.1 milyar dolar#bağ (ERC20) $USDT
➡️ 5,6 milyar dolar
⬅️ 4,9 milyar dolar
📈 Net akış: +722.7 milyon $https://t.co/dk2HbGwhVw

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 28 Mart 2022

Yatırımcıların tokenlerini geçen hafta biriktirdiğini gösteriyor. Ancak son zamanlarda bu galibiyette bir kırılma yaşandı. Piyasalar Pazartesi günü açılırken, ETH bu birikim eğiliminin dönüşünü gördü.

Glassnode Alerts, Pazartesi gününün erken saatlerinde döviz girişlerinin çıkışlardan daha fazla olduğunu bildirdi. Günlük grafikte, borsalar 441 milyon dolar değerinde ETH akışı görürken, yalnızca 418 milyon dolarlık ETH dışarı çıktı ve +22,8 milyon dolarlık net akış kaydetti.

Bunun yeni trend olup olmadığını söylemek için henüz çok erken olduğu için kesin bir bilgi yok. Bununla birlikte, konsolidasyon döneminde elinde tutan yatırımcıların, fiyatın önemli ölçüde arttığı göz önüne alındığında, bir miktar kar elde etmek isteyecekleri düşünüldüğünde, bu mantıklıdır.

Grafiklerde ETH

Beklendiği gibi, Ethereum hafta sonu rallisinin en iyi çıkışlarından birine sahip. 3.000 doların üzerinde tutmak için mücadele eden dijital varlık, sonunda ayıların etkilerini atmak için ihtiyaç duyduğu desteği aldı. Bu, 3.300 doların üzerine yumuşak bir inişle onu yükseltti.

ETH 3.300 doların üzerine çıktı | Kaynak: TradingView.com’da ETHUSD

Bu son hareketle birlikte, kısa vadede dijital varlık trendlerinin tümü yükselişe geçti. Kripto para birimi 3.500 doların üzerinde olan bir sonraki önemli direnci test etmeye hazırlanırken, yatırımcılar üzerinde satın alma baskısı %92’ye kadar yükseldi.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Çekiş Kazandı, Daha Fazla Kazanç İçin Güçlendirici Bir Vaka

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum, neredeyse 400 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 3.324 dolar işlem görüyor.

Admiral Markets’tan öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img