Ethereum Explorer Etherscan ile Fonlarını Takip Ediceğini Açıkladı

Önde gelen Ether blok gezgini Etherscan'ın gözetim özelliği sayesinde Ethereum blok zincirinde bu fonlarla ilişkili yasadışı fonları ve adresleri takip etmek artık mümkün.

Önde gelen Ether blok gezgini Etherscan’ın gözetim özelliği sayesinde Ethereum blok zincirinde bu fonlarla ilişkili yasadışı fonları ve adresleri takip etmek artık mümkün.

‘Lakaplı – yeni özelliği duyuran ETHProtect ,’ – Etherscan bir söyledi blog post it Ethereum ekosistem korumanıza yardımcı olurken tespit ve rapor şüpheli yanı sıra kötü niyetli faaliyetler hedeflediğini de.

Şirketten bir blog yazısı “ETHProtect, Etherscan kullanıcılarının gelen fonların lekelenip lekelenmediğini tespit etmeleri için bir tespit sistemidir ve lekelenmiş fonları kaynağına kadar takip eder.

“Etherscan, güvenlik araştırma analistlerimiz tarafından incelenen ve doğrulanan şüpheli hileli faaliyetler hakkında günlük kullanıcı raporları alıyor. Tanımlandıktan sonra bu lekeli adresler veritabanımıza eklenir. ”Etherscan, ETHProtect özelliğinin hileli adresleri ve lekeli fonları tanımlamak için nasıl çalıştığına dair yazısında açıkladı.

 

Blok kaşifinin izleyeceği lekeli fon kaynaklarından bazıları kimlik avı, hackler, dolandırıcılık ve açık istismarları içerir.

“Çözümümüze özgü olan, Taint Inference Analysis Engine ve onun sürekli gelişen makine öğrenen iç sistemleri. İzleme parametrelerini değiştirir ve her benzersiz senaryoya göre renkli fonları tanımlar. ”

İşaretli fonlar, fonların kabataslak bir kaynaktan yayıldığı konusunda herhangi bir alıcıyı uyarmak için her zaman onlarla ilişkili bir kırmızı bayrağa sahip olacaktır. Bu uyarı ile kullanıcı isterse fonları kaynağa kadar takip edebilir.

Ancak bu, Ether kullanıcıları için de bir endişe kaynağıdır. Gözetim motoru, bir işlemi yanlış bir şekilde hileli olarak tanımlayabilir veya gerçekte durum böyle olmadığında bir adresi yasadışı faaliyetlerle ilişkili olarak işaretleyebilir.

Bu endişeyi gidermek için, Etherscan, bir kullanıcının böyle bir duruma düşmesi durumunda, analiz ekibine adreslerinin kapsamlı bir şekilde incelenmesini ve yanlış işaretlenmesi durumunda adreslerinin ‘yasadışı’ adres veritabanından kaldırılmasını istemektedir.

Kaşif ayrıca, kendi kimliğini belirleyen bireylerin, topluluk projelerinin veya gözaltı hizmetlerinin bilgisi olmadan daha yüksek riskli fon alma riski olan beyaz listeye alınmış adreslerin bir listesini tutacağını da söylüyor.

ETHProtect özelliği, işlem değeri ve işlem sayısı düşünüldüğünde uzayda önde gelen ağlardan biri olması nedeniyle Ethereum ekosistemine mükemmel bir ektir.

Ayrıca, eterin değeri sadece Ethereum ağının güvenliğini ve güvenilirliğini topluluk için lider bir öncelik haline getiren amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin’den sonra ikinci sırada.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img