Ethereum İşlemleri ile Piyasa Kaosunun Arası 44 Dakika

Borsalara ve DeFi platformlarına para göndermek için acele et.

Ethereum ağının yoğun bir şekilde tıkanmasına neden oldu. Yüksek gaz fiyatları, yeni işlemlerin onaylanması için 44 dakikaya kadar beklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Piyasa Çöküşü Panik Odaklı Ağ Etkinliğine, Tasfiyelere Neden Oluyor

Son zamanlarda yaşanan piyasa çöküşü, anında işlem faaliyeti arttıkça ağlar için bir stres testiydi. Ethereum ağı, önemli bir birikmiş iş, ilk olarak bir saate yakın işlemleri tıkanmış olan ilk ağdı. Madeni para satmaya çalışan herkes için, işlem çok pahalı olabilir veya fiyatlar daha da düzelene kadar duraklayabilir.

ETH gaz fiyatı fahiş olmasa da, işlemi daha erken bir bloğa almak için hala 0.29 $ gerekiyor. USDT işlemleri de etkilenir, çünkü yaklaşık 2,9 milyar stabilcoin sadece Ethereum ağı üzerinden hareket edebilir. Bu, borsalar arasındaki geçişlerin de yavaşlayacağı anlamına gelir.

Bu arada, Ethereum fiyatları hızlı satışla 138.12 dolara çıktı. Bu, DeFi türev ticareti ve teminatlı borçların bir dizi tasfiyesine neden oldu. Daha yavaş bir ağ, bazı katılımcıların, teminatlarının tasfiye edilmesinden önce çok az zamanları olduğundan, potansiyel problemler anlamına gelir. Maker gibi projeler için hızlı işlem yapılması gerekir ve sıkışık bir ağ ile bu, tüm yatırımcılar için mümkün olmayabilir.
Ethereum ağı, patlama dönemlerinde veya bir oyunun veya sözleşmenin yüksek düzeyde kullanımı sırasında tıkanmıştır. Ancak bu sefer, ağ piyasa koşullarına, potansiyel yansımalar ve tasfiyelerle tepki gösterdi.Bazı Ethereum işlemleri de paniğe kapılmıştır ve paralar tasfiye borsalarına doğrudan gönderilmiştir.

Dünya pazarları genel olarak tepkimeye girdikçe, çözülmenin ne kadar ilerleyeceği belirsizdir. Ancak ETH için, 200 doların üzerindeki son ralli geçici bir şans olabilir, çünkü kazançlar satış yoluyla kolayca silinebilir. Kripto piyasası fiyat düşüşleriyle tamamlanmayabilir ve Ethereum ekosistemi özellikle savunmasızdır.

Şu anda, tamamen akıllı sözleşmelere dayanan merkezi olmayan borsalar ve teminatlı borç verme programları, aniden artan aktiviteyi absorbe edip edemeyeceklerini gösterecektir. İlginçtir ki, çok taraflı teminatlı DAI’nin fiyatı 1 $ sabit kalmıştır.

DAI, önemli ETH rezervlerini emdiği için bir zayıflık noktası olmaya devam ediyor. Çarpışmadan hemen önce, Ethereum artan tutma davranışından da bir destek aldı, ancak yeni fiyat düşüşü bazı balinaların tasfiyesine neden olabilir.

Yazar: Nilhan TUNÇ

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img