Ethereum, Katman 2 Ağlarından Her zamankinden Daha Fazla Para Kazanıyor

Önemli Çıkarımlar

Katman 2 ağları, Ethereum ana ağında her zamankinden daha fazla gaz harcıyor. Optimism’in token lansmanını izleyen Çarşamba, Katman 2 ağlarının Ethereum’da günlük gaz tüketiminin %3,95’ini rekor kıran bir şekilde kullandığını gördü. Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal bugün Twitter’da Ethereum’un sonunda Katman 2 işlemlerinin blok alanının çoğunu işgal ettiği bir ağa dönüşebileceğini öne sürdü. Bu makaleyi paylaş

Katman 2 ağlarının kullanıcı aktivitesinde önemli bir çekiş kazanmasıyla birlikte, Ethereum’un güvenliğini kiralamak için aldığı gaz ücretleri rekor seviyelere çıkıyor.

Katman 2 Genişletmesinden Ethereum Karları

Katman 2 ağları, Ethereum ana ağında rekor miktarda gaz harcıyor.

Zincir içi verilere göre Kumdan tepeKatman 2 ağları, Mayıs ayının başından bu yana sürekli olarak 10 milyar gazı aşan harcamalarla, Ethereum’un ana ağında işlem gruplarını yerleştirmek veya kanıtlamak için her zamankinden daha fazla gaz harcıyor.

Katman 2 ağları tarafından harcanan haftalık Ethereum gazı: Kaynak: @komikking/Dune

Örneğin, Katman 2 ağ işlemlerini halletmek için Ethereum ana ağında şimdiye kadar kullanılan en yüksek gaz miktarı olmuş bu Çarşamba – Optimism, Salı günü geç saatlerde OP yönetişim belirtecini başlattıktan hemen sonra. Spesifik olarak, tüm Katman 2 ağları, Ethereum’daki toplam 100 milyar günlük gaz sınırının yaklaşık 3.95 milyarını harcadı ve o gün ağda harcanan gazın yaklaşık % 3.95’ini oluşturdu. Büyüme oranını perspektife koymak için, Katman 2 ağları tarafından Mayıs 2021’de Ethereum’da harcanan toplam aylık gaz yaklaşık 5 milyar iken, bu yıl Mayıs ayında yaklaşık 52 milyar oldu ve mutlak gaz kullanım koşullarında on kat artış oldu.

Ethereum trafiği arttığında, tüm ETH sahiplerine değer tahakkuk eder. Bunun nedeni, Ethereum’daki temel gaz ücretlerinin yakılması, genel ETH arzının azalması ve böylece kalan tüm jetonların değerinin artmasıdır. Bu şekilde, Katman 2 ağları, işlemleri doğrudan ana ağda yapılabileceğinden daha verimli bir şekilde yerleştirmek için blok alanını kullandığından Ethereum “kar elde eder”.

Katman 2, işlemleri ayrı ağlarda gerçekleştiren ve ardından bunları yerleşim için Ethereum ana ağına geri gönderen blok zinciri ölçeklendirme çözümleri için bir şemsiye terimdir. Örneğin, Optimism ve Aribrum, işlemleri zincir dışı (ayrı ağlarında) bir araya toplayan ve daha sonra işlem yükünü azaltmak için Ethereum ana ağında tek bir işlemde yerleştiren İyimser Toplamalar olarak bilinen bir şifreleme teknolojisine dayanan Katman 2 ağlarıdır. .

Kendi konsensüs mekanizmalarına sahip olan Polygon’un Matic blok zinciri gibi yan zincirlerin aksine, Katman 2 ağları Ethereum’un işlem yükünü alır, ancak nihayetinde gruplarını ana ağa yerleştirerek güvenliğini ödünç alır veya devralır. Bu, Katman 2 işlemlerinin kullanıcılar için giderek daha ucuz hale geldiği, ancak ana ağ işlemlerinin Ethereum’un önemli güvenlik harcamalarını ödemek için yeterince pahalı kaldığı ilginç bir dinamiğe yol açar.

Bugün Twitter’da Katman 2 kullanımındaki artış hakkında yorum yapan Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, zaman içinde Ethereum’un kullanıcı odaklı bir ağdan ağ odaklı bir zincire dönüşebileceğini ve burada bireysel yerine toplu olarak Katman 2 ağ işlemlerini gerçekleştirebileceğini belirtti. kullanıcı tarafından oluşturulan ana ağ işlemleri. “Daha önce de söylediğim gibi, #Ethereum bir B2C (kullanıcıdan zincire) iş modelinden B2B (zincirden zincire) modeline geçiyor” dedi. söz konususonunda “Eth’in gazının çoğunluğunun L2 zincirleri tarafından kullanılacağını” da sözlerine ekledi.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img