Ethereum Ticaret Hacmi 2021’in İlk Çeyreğinde Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterdi

En son rapor, Ethereum ticaret hacminin 2021’in ilk altı ayında Bitcoin’den daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor. Ethereum, Ocak-Haziran 2021 arasında ticaret hacminde 1.461’lik bir artış kaydetti. Bu, sektördeki en iyi borsa tarafından yürütülen bir araştırmadan geldi. – Madeni para tabanı.

İlgili Okuma | ASI Başkanı Merkez Bankası Dijital Paralarını Şeytani Bir Plan Olarak Gördü

Borsa yayınladı Inceleme raporu birkaç gün önce, ETH’nin BTC’den daha fazla işlem gördüğünü gösteriyor. Ayrıca, 2021’in ilk yarısının çok sayıda kullanıcı benimsemesi, ticaret faaliyeti ve fiyat artışı olduğu için sektör için oldukça hareketli geçtiğini gösterdi.

Sonuçlar İçin Ölçüm Kriterleri

Bu rapor, bu iki kriptonun çeşitli platformlardaki performansları üzerinde gerçekleştirilen hesaplanmış bir analizden kaynaklanmıştır. Araştırma sırasında ekip, dünyanın dört bir yanındaki en iyi 20 borsadan veri topladı.

Ekip, sonuçları analiz ederken, Bitcoin’in yılın ilk yarısında 2,1 Trilyon dolara veya %489 artışa yükseldiğini keşfetti. Geçen yıl aynı zamanda sahip olduğu 356 milyar dolar göz önüne alındığında, bu rakam olumluydu.

Öte yandan rapor, Ethereum’un 2021’in ilk yarısında 1,4 trilyon dolarlık işlem hacmi kaydettiğini ortaya koydu.

Bu miktar, geçen yıl aynı dönemde sahip olduğu 92 milyar dolardan 1.461’lik bir büyümeyi temsil ediyor. Üstelik Coinbase’e göre bu dönem tarihte ilk kez ETH’nin BTC’den daha yüksek bir hacim kaydettiği oldu.

Ethereum Ticaret Hacmi 2021'in İlk Çeyreğinde Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterdi

As it appears ETH is making up for previous losses after crossing the $3k barrier | Source: ETHUSD on TradingView.com

Ölçümün bir başka yönü de kripto piyasa değeriydi. Bitcoin 2021’de 769 milyar dolardan başladı. Piyasa değeri Mayıs’ta 2,4 trilyon dolara yükseldi ve daha sonra 1,4 trilyon dolara düştü. Bununla birlikte, kripto net kazançlarında %86 artış kaydetti.

Ethereum ve Bitcoin Kazançları İçin Zaman Çizelgesi

Rapora göre, BTC kazançları, 2. Çeyrekteki çökmeden önce 2020’nin 4. Çeyrek ve 2021’in 1. Çeyrekinden elde edildi. BTC fiyatı, 13 Nisan 2021’de satılan &65,899 tutarından %38,8’in altında.

Ethereum’un kazancının yanında, rapor, fiyatın 4.357 dolara yükseldiği 2021’in 2. çeyreğinde daha fazla kazanç elde ettiğini ortaya koydu. Bu, kriptonun tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiği 12 Mayıs’tı. Ne yazık ki, kripto 47.47 ile bir düşüş yaşadı.

İlgili Okuma | Yahoo Japan, Line ile Ortaklık İçinde NFT Ticaretini Tanıtacak

Ethereum ayrıca sadece bir yılda %895’e ve 30 Haziran’da sona eren altı ayda %210’a kadar değer kazandı. Coinbase’e göre, merkezi olmayan finansın yükselişi, yatırımcıların kanıta yönelik coşkusu da dahil olmak üzere birçok faktör büyümesine katkıda bulundu. hisse mekanizması ve sunduğu ikinci katman ölçeklendirme çözümleri.

Ocak ayında birçok yatırımcının ilgisinin Bitcoin’den Ethereum’a kayacağı tahmin ediliyordu. Yani, rapor tahminlerin kanıtı gibi görünüyor. Bununla birlikte, her iki kripto varlık da BTC için %32,4 ve ETH için %27,7 biraz kazanmaya başladı.

Featured image from Pixabay, Chart by TradingView.com

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img