Ethereum Uzun Vadede Yükseliyor

Ethereum, yol boyunca adil çarpma payı olmadan olmasa da yükseliş yolculuğuna devam ediyor. Bununla birlikte, dijital varlık kripto alanında hala en umut verici olanlardan biri olmaya devam ediyor ve son toparlanmasıyla bunu kanıtladı. Ancak 3.000 doların üzerine başarıyla indikten sonra bile, kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 5.000 dolardan hala çok uzakta. Bununla birlikte, uzun vadeli göstergeler Ethereum için olumlu bir tablo çiziyor.

Hareketli Ortalamaları Geçmek

Aralık çöküşünü takip eden en uzun süre boyunca, Ethereum fiyatı 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalar gibi önemli hareketli ortalamaların altında işlem gördü. Çoğunlukla bu, yalnızca dijital varlığı değil tüm kripto pazarını sarsan sürekli düşüş trendinin doğrudan bir sonucuydu. Bununla birlikte, son toparlanmalarla birlikte, Ethereum fiyat açısından önemli adımlar atabildi ve şimdi bu önemli hareketli ortalamaların üzerinde oturuyor.

İlgili Okuma | ABD Bankacılık Devi Citi, Metaverse 2030’a Kadar 13 Trilyon Dolar Değerinde Olabilir

Ethereum ilk önce 20 ve 50 günlük hareketli ortalamaların üzerine çıktı, ancak 100 günlük muadili üzerinde kayıt yapmayı zor bulmuştu. İlk ikisi, kısa vadede dijital varlık için göstergelerin yükselişe geçtiğini gördü, Ancak, 100 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam ettiğinden, uzun vadeli beklentiler kasvetli kaldı.

ETH ticareti 3.489 dolardan | Kaynak: TradingView.com’da ETHUSD

Bundan bağımsız olarak, ETH toparlanma eğilimini korudu ve sonunda 3.000 dolara kadar yükseldi. Bu, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerindeki konumunu yeterince sağlamlaştırdı. Uzun vadede bir kez daha boğa bölgesine itmek.

Yıldan bugüne (YTD) grafiğinde ETH, YTD hareketli ortalamasının oldukça üzerinde yer alarak iyi performans göstermeye devam ediyor.

Ethereum İçin Geçilecek Nokta

Herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi, toparlanma eğiliminde her zaman engeller olacaktır. Ethereum için bu engeller, ayıların 3.500 dolar seviyesinin üzerinde oluşturduğu dirençte yatıyor. Dijital varlığın bu noktanın üzerinde konumunu sağlamlaştırmaya çalıştıktan sonra biraz takla attığı göz önüne alındığında, bu seviye Ethereum için yenilmesi zor oldu.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Yükseliş Trendinde Kalıyor, ETH Neden 3.600 Doları Aşabilir?

Göstergeler şu anda alıcılar lehine dönmüş olsa da, bu direnç noktalarını yenmek hala zor. Dijital varlığı 3.542 dolarlık direnç noktasının üzerine çıkarmak için ivmede önemli bir itme gerekiyor. Ancak bundan sonra, başka bir yükseliş, 3.643 $ seviyesinde ayılardan daha fazla geri çekilme görecek. Yukarıda, imrenilen 3.807 dolar yatıyor ve 4.000 dolardan önce sıraya giriyor.

Kısa vadede, Ethereum piyasadaki mevcut pozisyonunun kanıtladığı gibi iyi bir performans sergilemeye devam ediyor. Dijital varlık, bu yazının yazıldığı sırada 3.459 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Coingape’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img