Ethereum’un nasıl çıkarılacağına dair bir başlangıç ​​kılavuzu?

Ethereum şu anda üçüncü en yüksek piyasa değeriyle önde gelen kripto para birimlerinden biridir; sadece Bitcoin ve Ripple’ın arkasına düşüyor. En basit haliyle Ethereum, blockchain teknolojisine dayanan açık bir yazılım platformudur. Geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar oluşturma ve dağıtma fırsatı verir.

Eşler arası elektronik nakit sistemine büyük ölçüde dayanan Bitcoin’in aksine, Ethereum’un blockchain merkezi olmayan bir uygulamanın program kodunu çalıştırmaya odaklanır. Ethereum kendi platforma özgü şifreleme belirteci Ether’e bağlıdır. Bununla birlikte, Ether dijital bir para biriminden daha fazlasıdır – Ethereum ağından uygulamalar çalıştırabilir ve para kazanabilir.

Yani, Ethereum blok zincirinde, Bitcoin için madencilik yapmak yerine, madenciler kendilerini taze basılmış Ether tokenleri kazanmak için çalışıyorlar. Bu tür kripto token, ağı beslemek ve Ethereum ağında mevcut işlem ücretlerini ve hizmetleri finanse etmek için kullanılır.

Merkezi olmayan platformların avantajları

  • Değişmezler; hiçbir dış taraf verileri değiştiremez.
  • Fikir birliği ilkesine dayanırlar. Uygulamalar bu temel ilkeye dayandığı için sansür mümkün değildir.
  • Platformu kontrol eden merkezi bir varlık olmadığından, bilgisayar korsanlarından iyi korunmaktadır, çünkü hacklenecek merkezi bir yazılım yoktur.
  • Bir kez çevrimiçi olduklarında, aşağı düşmezler ve kapatılamazlar.

Neye ihtiyacın var?

  • Ücretsiz madencilik yazılımı : Kripto para birimine bağlı olarak kullanılabilecek bir dizi yazılım vardır. İki örnek ‘Ethminer’ ve ‘Minergate’. Bu yazılım parçalarının her ikisi de Windows, Linux ve Mac ile uyumludur.
  • Sıcaklık izleme ve hız aşırtma yazılımı : Bu, GPU performansınızı değiştirmeyi amaçladığı için inanılmaz derecede kullanışlıdır, bu nedenle saniyede daha fazla karma sağlar.
  • Bir maden havuzuna üyelik : Havuz, hepsi bir amaç için çalışan bir grup madencidir. Kriptografik bulmacayı kırmak ve blok zincirine yeni bir işlem eklemek için ilk kaynakları olmak üzere kaynaklarını birleştiriyorlar. Kripto ödülü daha sonra havuzun tüm üyeleri arasında paylaşılır.
  • Çevrimiçi döviz alım satımına üyelik : Bu, Ethereum’unuzu (hedefiniz olduğunu varsayarak) değiştireceğiniz ya da takas edeceğiniz için önemlidir.
  • Bir kripto para cüzdanı : Jetonlarınızı saklamak için güvenli bir yere ihtiyacınız olacağı için bu çok önemlidir.
  • VRAM’da (Yönlendirilmiş Asiklik Grafik) DAG yüklemek için yeterli depolama alanına sahip bir GPU : Bu, her 30.000 Ethereum bloğu eklendikten sonra oluşturulan bir dosyadır. Sonuç olarak, en az 3 gigabayt VRAM’a sahip olmanız gerekir Donanım satın almadan önce yeterli araştırma yapmak kesinlikle önemlidir; İlgilendiğiniz satın alma işleminin gereken tüm gereksinimleri karşıladığından emin olun Yeni başlayanlar için, NVIDIA muadillerinden çok daha düşük maliyetli AMD madencilik kartlarına bakmaktan daha iyi olabilirsiniz. Ancak, bu ikisinden birini seçerseniz bir değiş tokuş vardır. AMD madencilik kartları o kadar güçlü değildir, ancak NVIDIA kartlarının yapılandırılması ve hız aşırtması daha kolaydır.

 

Not: Bitcoin veya diğer altcoinlerin madenciliği için tipik olarak ASIC’ler önemlidir, ancak Ethereum, madencilik için gereken VRAM miktarını artırarak bunlardan kaçınmayı başardı. Bununla birlikte , kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve satın almayı seçtiğiniz her şeyin Ether için verimli bir şekilde madencilik yapabileceğinden emin olun.

Ethereum nasıl çıkarılır?

Ethereum madenciliğinin çalışma şekli iş kanıtı algoritmalarına odaklanmıştır. Bu algoritmalar blok zincirine eklenmeye hazır veri bloklarını işler. Bununla birlikte, bir ağda madencilik yapan daha fazla insan zorluğu arttırır. Sonuç olarak, kriptografik bulmacaları çözmek zorlaşır ve bu nedenle ödüller daha azdır.

Ethereum, madencileri Ethash adlı iş kanıtı algoritmasına dayanarak ödüllendiriyor. Bu algoritma her 15-20 saniyede bir başarılı madencilere 3 Eter ödülü veriyor. Bitcoin ile karşılaştırıldığında, bu inanılmaz hızlıdır, çünkü Bitcoin sadece 10 dakikada bir yeni bir blok eklenmesine izin verir. Yine de, Bitcoin’in ödülü 12.5 BTC’de daha büyük.

Ethereum’un bu kadar hızlı çalışmasının anahtarı, Bitcoin ağı tarafından kullanılan ‘Gaz’ işlemlerinin aksine, hızlı yangın işlemlerine izin veren GHOST protokolüdür.

Fiyatlandırma

Güncel Ethereum fiyatlandırma bilgileri ve etkileşimli grafikler 24 saat sitemizde mevcuttur. Sitemizdeki her sayfanın üstündeki çubuk çubuğu en son Ethereum fiyatına sahiptir. Fiyatlandırma farklı para birimi eşdeğerlerinde de mevcuttur:

ABD Doları – ETH USD

İngiliz Sterlini – ETH – GBP

Japon yeni – ETH a JPY

Euro – ETH için EUR

Avustralya Doları – ETH a AUD

Rus Rublesi – ETH – RUB

Bitcoin – ETH’den BTC’ye

Bunun değerli bir yatırım olduğundan emin olun

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img