Exxon Bitcoin Madenciliği İçin Fazla Doğal Gaz Kullanmayı Planlıyor

Büyük bir çok uluslu petrol ve gaz şirketi olan Exxon Mobil, aşırı petrol üretiminden daha da fazla kar elde etmek için Bitcoin madenciliğinden yararlanmayı düşünüyor. Şirket, bu amaçla ayda 18 milyon fit küp gaz kullandıktan sonra, gazdan Bitcoin pilotunu birden fazla ülkeye götürebilir.

Bitcoin Madenciliği İçin Akıllı Bir Kullanım

Olarak rapor edildi Bloomberg tarafından, Exxon şu anda Kuzey Dakota petrol kuyularından gelen, aksi takdirde boru hattı kıtlığı nedeniyle yanacak veya alev alacak fazla doğal gazı yakıyor. Şirket, Crusoe Energy Systems ile yapılan bir anlaşmanın parçası olarak, yerinde Bitcoin madencilerine güç sağlamak için Bakken şeyl havzasındaki bir petrol yatağından gaz alıyor.

Proje Ocak 2021’de başlatıldı ve o yılın Temmuz ayında daha da genişletildi. Şimdi, Amerika’nın en büyük petrol üreticisi faaliyetlerini Alaska, Nijerya, Arjantin, Guyana ve Almanya’ya genişletmeyi planlıyor. Bu, bilgilerin henüz herkese açık olmaması gerektiği için gizli kalmayı seçen kaynaklara göre.

Exxon sözcüsü Sarah Nordin, “Operasyonlarımız genelinde alevlenme hacimlerini azaltmayı amaçlayan yeni teknolojileri sürekli olarak değerlendiriyoruz” dedi. Ancak pilot projeyle ilgili söylentiler hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bitcoin madenciliği, Bitcoin’in çalışma kanıtı mekanizması etrafında inşa edilmiş tam gelişmiş bir endüstri haline geldi. Mekanizma, kullanıcıların muazzam miktarda hesaplama enerjisi harcayarak oldukça zor bir matematik problemini çözmek için yarışmasını gerektirir. Bir sorunu ilk çözen, Bitcoin’in bir sonraki bloğuna eklenen ödülü kazanır – şu anda 6.25 Bitcoin’e eşittir.

Endüstri, yeterli boru hattı altyapısı olmayan petrol kuyuları gibi, aksi halde talep bulamayan, mahsur kalan enerji kaynakları için karlı bir kullanım senaryosu sağlamaya yardımcı oldu. Ayrıca, Exxon gibi şirketlerin gazlarını alevlendirmekten kaçınmalarına izin vererek karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olur. Aslında şirket, Dünya Bankası’nın 2030 yılına kadar alevlenmeyi sona erdirme çağrısını karşılamayı umuyor.

Bitcoin Madenciliği VS İklim

Bitcoin’in petrol parlaması emisyonlarını azaltma yeteneği, dünya üzerindeki net olumlu çevresel etkisi lehine bir argümandır. Bununla birlikte, Bitcoin’in enerji emisyonlarıyla ilgili zararlı etkileriyle ilgili endişeler, mevcut siyasi söylemde hâlâ hakim durumda.

Örneğin, kripto benimsemeyi başka türlü destekleyen NYC Belediye Başkanı Eric Adams, çevresel gerekçelerle Bitcoin madenciliğine hala karşı çıkıyor. AB, bildirildiğine göre reddedilmesine rağmen, bölgeden iş kanıtı madenciliğini tek taraflı olarak yasaklamak için bir oylama bile yaptı.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img