Facebook Sahibi Meta, Metaverse için Uygulama İçi Jetonları Tartıyor

Önemli Çıkarımlar

Meta’nın alternatif gelir kaynaklarını güvence altına almak amacıyla finans sektörüne girmeyi düşündüğü bildiriliyor. Şirketin sanal para birimi, sosyal jetonlar ve yaratıcı jetonlar çıkarmayı araştırdığı bildiriliyor. Meta henüz herhangi bir sanal para birimi planını resmi olarak açıklamasa da, Mark Zuckerberg kısa süre önce Instagram’ın yakın gelecekte NFT desteği ekleyebileceğini doğruladı. Bu makaleyi paylaş

Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’ın kısa süre önce yeniden markalaşan ana şirketi Meta’nın sanal para birimi, sosyal jetonlar ve küçük işletme kredileri başlatarak finans sektörüne girmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Meta, Alternatif Bir Gelir Kaynağı Olarak “Zuck Bucks”ı Keşfediyor

Küresel bir stabilcoin oluşturma umutlarından vazgeçtikten sonra, Meta’nın uygulama içi Metaverse madeni paralarına yöneldiği bildiriliyor.

göre Çarşamba Financial Times raporuSosyal medya devi, sosyal medya platformlarına ilgi azalmaya devam ederken, mevcut reklam tabanlı iş modeline alternatif bir gelir kaynağı sağlamak için finans sektörüne girmeyi düşünüyor. Şirketin, cazip oranlarda küçük işletme kredileri sunmak, inşa ettiği Metaverse için sanal bir para birimi başlatmak ve sosyal jetonları ve yaratıcı madeni paraları Facebook ve Instagram’a entegre etmek de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendirdiği bildiriliyor.

Financial Times, şirket notlarına ve anonim kaynaklara atıfta bulunarak, Meta’nın şirket içindekiler tarafından “Zuck Bucks” olarak adlandırıldığı iddia edilen potansiyel sanal para biriminin blok zinciri tabanlı bir kripto para birimi değil, şirket tarafından verilen ve kontrol edilen bir uygulama içi para birimi olacağını bildirdi. Roblox ve World of Warcraft gibi oyunlarda kullanılanlara.

Geçen yıl Meta, düzenleyicilerin şirketin Libra adında, daha sonra Diem olarak yeniden adlandırılan merkezi bir stabilcoin başlatma emellerini etkili bir şekilde yok etmesinin ardından önemli bir yenilgiye uğradı. Meta, Diem ve Novi dijital cüzdanını geliştirmek için önemli kaynaklar yatırdı, ancak projesinin ABD düzenleyicileri tarafından parasal istikrar ve rekabet endişelerini öne sürerek engellendiğini gördü.

Meta’nın alternatif gelir kaynaklarını güvence altına alma konusundaki son baskısı, sosyal medya ürünlerine yıldan yıla azalan kullanıcı ilgisinden ve Apple’ın gizlilik politikası değişiklikleri nedeniyle 2022 gelirlerine tahmini 10 milyar dolarlık bir isabetten kaynaklanıyor. Apple’ın Facebook ve Instagram gibi üçüncü taraf uygulamaları farklı web siteleri ve platformlarda izlemeden önce kullanıcılardan izin isteme kararı, reklamlarının doğruluğunu önemli ölçüde azalttı ve Meta’nın alt ucunu olumsuz yönde etkiledi.

Ağır reklam gelirine bağlı iş modelini çeşitlendirmek amacıyla Meta, hem geleneksel hem de dijital finans ürünleri geliştirmeye yöneliyor gibi görünüyor. Financial Times tarafından alıntılanan Ocak ayındaki bir notta, Meta’nın yeni finans bölümü başkanı Stephane Kasriel, şirketin geleceğin finansal hizmetlerinin nasıl görünebileceğini kavramsallaştırmaya çalıştığını söyledi. “Metaverse için inşa etmeye ve bu dijital dünyada ödemelerin ve finansal hizmetlerin nasıl görüneceğine öncelik verebilmemiz için ürün stratejimizde ve yol haritamızda değişiklikler yapıyoruz” dedi.

Meta’nın sanal para birimlerine olan belirgin ilgisi, firmanın CEO’su Mark Zuckerberg’in Instagram’ın teknolojiyi benimsemek için Twitter’ın hemen ardından NFT’leri “yakın vadede” entegre edeceğini açıklamasının ardından geldi. Daha önce Meta’nın kendi NFT pazarını başlatmayı düşündüğü söylendi. Zuckerberg’in Instagram’ın NFT ilerlemesini zaten onayladığı ve sanal para birimi planlarının henüz herhangi bir resmi kanaldan duyurulmadığı göz önüne alındığında, Meta’nın 3,6 milyar aylık aktif kullanıcısının, Metaverse’de Zuck Bucks’ı harcamadan çok önce JPEG’leri basması muhtemeldir.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

Sekiz Yeni Kripto Ticari Markası İçin Meta Dosyaları

Eskiden Facebook olan Meta, sekiz kripto para birimi ve Metaverse ile ilgili ticari markalar için başvuruda bulundu. Ticari markalar, “sanal para birimi takasları” ve “kripto jetonları” dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri ve kripto para birimi konuları için geçerlidir. …

Facebook Şirket Adını Meta Olarak Değiştirdi, NFT Desteği Planlıyor

Mark Zuckerberg, Facebook’un şirket adını Meta olarak değiştireceğini, ancak şirketin imzası olan sosyal medya platformu Facebook adını koruyacağını duyurdu. Şirketin hisseleri belli…

NFT’ler Instagram’a Geliyor (“Umarım”)

Meta’nın (eski adıyla Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg, takas edilemeyen tokenlerin “yakın vadede” Instagram’a dahil edileceğini söyledi. Bugün NFT’lere Giriş Yapacak Meta…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img