Facebook’un Kriptosunda Sırada Ne Var?

Facebook, düzenleyici engellerle buluştuktan sonra Terazi kripto parasını yeniden düşünme sürecindedir. Yeni dijital varlık Terazi takma adıyla ortadan kalkabilir, bunun yerine para birimlerini temsil eden sanal paralar sunar.

Terazi Derneği, Dijital Ödeme Araçları Cüzdanını Başlatma Misyonuyla Devam Ediyor

Terazi Derneği korunacak, ancak Facebook yeni bir kripto para oluşturma planını ortadan kaldırabilir. Sosyal medya devinin küresel finansal sistemi bozma planlarından vazgeçebileceği bildirilen bilgiler.

Başlangıçta, Facebook’un kripto para lansmanı 2020’nin ilk aylarında planlanmıştı. Ancak birkaç merkez bankasından gelen yanıtlar Terazi’nin tüm yasal gereklilikleri yerine getirmek için kolay bir zamana sahip olamayabileceğini öne sürdü.

The Verge tarafından belirtilen Facebook, bir Terazi kripto tokeni başlatma planlarını tamamen ertelemediğini iddia ediyor.

Facebook projeye tamamen bağlı kalmaya devam ediyor ”dedi.

Raporda, önümüzdeki dijital varlığın ana taşıyıcısı Calibra cüzdanının yıl ortasında değil Ekim ayında piyasaya sürüleceği belirtildi. Ancak cüzdan, Terazi jetonunu taşıma potansiyeli ile para birimlerinin sürümlerini içerecek şekilde genişletilecek.

Terazi Derneği son zamanlarda Facebook sohbet ve WhatsApp’tan doğrudan transferlerle küresel ödeme sisteminde devrim yapma niyetini tweetledi.

Calibra Cüzdan Ekim’e Kadar Gecikti

Bununla birlikte, Terazi’nin bir sabit para olarak bahsedilmesi, merkez bankalarından ve diğer düzenleyicilerden olumlu bir tepki almamıştır. Kripto varlığın, yeterli inceleme yapılmadan kanalların para taşımasına yol açacağı korkusu devam ediyor. Ayrıca, Terazi’nin yapay parasallaştırmaya yol açan ulusal parasal egemenliği baltaladığı görülmüştür.

Terazi jetonu hem resmi kuruluşlardan hem de kripto topluluğundan eleştiri aldı. Ana akım bir kripto parayı piyasaya sürmek olumlu bir gelişme olarak görülürken, eleştirmenler aynı zamanda fonları kontrol etme ve engelleme şansını da görüyor, bu da Terazi’yi oldukça yüksek kontrol edilen bir varlık yapıyor.

Terazi’nin 2019 yazında duyurulması, çok sayıda merkez bankasını CBDC’leri veya merkezi destekli dijital varlıkları keşfetmeye itti. Varsayımsal olarak, bu varlıklar kriptoların hızını ve düşük maliyetini sunacak, ancak değerlerini merkez bankasının para politikasından alacaktı.

Yazar : Nilhan T.

anlık kripto

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img