Fantom Vakfı, Andre Conje’nin Ayrılışına Yanıt Verdi

Fantom Vakfı, Andre Conje’nin kriptodan çıktığı haberlerine yanıt verdi. Pazar günü erken saatlerde yapılan duyuru, Anton Nell ve Andre Conje’nin kripto ve merkezi olmayan finanstan (DeFi) ayrıldıklarını ve bunların herhangi bir katkısını duyurduklarını gördü. Bu, birdenbire ortaya çıktığı için topluluğu şoke etti ve birçoğunun blockchain’in kaderini sorgulamasına neden oldu.

Fantom Vakfı, bu endişelere hızlı bir şekilde yanıt verdi ve bunları ele aldı ve topluluğa, ayrılmanın projenin gelişimine herhangi bir şekilde olumsuz bir şekilde zarar vermeyeceğine dair güvence verdi. Vakıf, Conje’nin kriptoya katkısının çok büyük olduğunu, ancak Fantom’un “tek kişilik bir ekip” olmadığını, yani tek bir geliştiricinin çıkışının projeyi hiçbir şekilde rayından çıkarmayacağını açıkladı.

İlgili Okuma | Mastercard, Visa, Paypal Rusya Operasyonlarını Askıya Aldı – Rusya’ya Aşk Yok mu?

Ayrıca Fantom Vakfı, Conje’nin bir “çekirdek geliştirici” olmadığını da ekledi. Ağın başarısı için yorulmadan çalışmaya devam eden 40’tan fazla kişi olduğu için proje gelişimi boyunca devam edecek. Her gün ağ üzerinde işlem yapmaya devam eden yüzlerce geliştiriciye ve 100.000’den fazla benzersiz adrese ek olarak.

Vakıf, Conje’den CEO ile yakın çalışan bir “büyük resim adamı” olarak bahsetti, ancak kripto dünyasından ayrılma kararının ağ üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını kaydetti. Vakfın açıklamasına göre geliştirme planlandığı gibi devam edecek ve kısa vadede beklenen kayda değer yükseltmeleri gönderme yolunda ilerliyor.

Andre Conje Fantom’dan Neden Ayrılıyor?

Conje, ağın gelişimine katılımı ve katkısı göz önüne alındığında, Fantom topluluğunda 2018 yılına kadar geriye giden dikkate değer bir figürdü. Diğerlerinin yanı sıra Yearn Finance (YFI) ve Keep3r Network gibi popüler projelere öncülük etmeye devam etti ve Fantom ağındaki önemli bir oyuncu olarak rolünü daha da sağlamlaştırdı. Bu yüzden geliştiricinin çıkışı şok oldu.

Related Reading | Ethereum Gains Edge Over Stock Market, What’s the Key to Fresh Rally

içinde duyuru Twitter’da yayınlanan bir mesajda Anton Nell, kendisinin ve Conje’nin kripto ve DeFi’den ayrılma kararı aldıklarını açıkladı. Bunun arkasındaki mantığı açıklayan Nell, bunun “bir projeyi yayınlamaktan kaynaklanan nefrete yönelik ani bir tepki değil, bir süredir gelmekte olan bir karar” olduğunu söyledi. Bu, bir süredir ayrılmayı planladıkları anlamına gelir.

Açıklamanın ardından, Conje’nin dahil olduğu projelerin fiyatları bir düşüş yaşadı. Fantom’un FTM tokeni 1,5 dolardan 1,39 dolara %8 düştü ve YFI, 20 bin dolardan 17 bin dolara düşerken 3 bin doların değerinden silindiğini gördü. Bu belirteçler, bundan sonra denge bulmaya başladı, ancak haberlerden etkilenmeye devam ediyor.

TradingView.com'dan Fantom (FTM) fiyat tablosu

FTM tumbles after Nell's announcement | Source: FTMUSD on TradingView.com
Featured image from CryptoWisser, chart from TradingView.com[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img