Farklı Blockchain Cüzdanları

Birçok cüzdan türü vardır: masaüstü, mobil, kağıt, web ve donanım. Birçoğunun tasarruf yönetimi veya emeklilik planlaması gibi çeşitli finansal faaliyetlere izin veren farklı özellikleri vardır. İyi bir cüzdan incelemesi bu özellikleri daha net hale getirecektir.

Masaüstü cüzdanları, adından da anlaşılacağı gibi, bilgisayarınızın masaüstüne yüklenir. Bu tür cüzdanlar yazılım cüzdanları üzerinde tam kontrol sunar. Kullanıcının bitcoin satın almak ve satmak için bir bitcoin adresi oluşturmasını sağlar. Doğal olarak, kullanıcının özel anahtarını saklamasına da izin verir.

Mobil bir cüzdan ise tek bir yere sabitlenmediklerinden daha fazla kolaylık sağlar. Bunlar genellikle akıllı telefonunuzda çalıştırabileceğiniz ücretli uygulamalar şeklinde gelir. Bununla birlikte, işlevsellik açısından, bir mobil cüzdan, bir masaüstü cüzdanıyla aynı şeyleri yapmanıza izin verecektir. Bu farklılıklar genellikle çevrimiçi bir cüzdan incelemesinde ortaya çıkabilir. Dikkat çeken bir avantaj, bir mobil cüzdanın bir QR kodunu tarayarak dijital para birimi kabul eden fiziksel mağazalarda ödeme almanıza ve doğrudan ödeme yapmanıza olanak verebilmesidir.

Çeşitli cüzdan türleri arasında – bir mobil cüzdan, bitcoin cüzdanı, vb. – kağıt cüzdandır. Bu, ortak ve özel anahtarınızın birlikte basılmasından başka bir şey değildir. Teknik olarak, bir kağıt cüzdan tamamen çevrimdışı olduğu için bir tür soğuk cüzdan. Üzerine bilgi yazdırabileceğiniz herhangi bir maddeden kağıt cüzdan yapabilirsiniz.

Farklılaştırma, cüzdanın kullanılabileceği işletim sistemine göre de yapılabilir. Bu nedenle, Android cüzdanlara (Android uygulamaları olan), iPhone ve iPad’de iOS için Uygulamalara, Windows, Mac ve Linux’a vb. Sahip olabilirsiniz. Birçok yazılım çözümü ücretsiz indirilebilen programlardır. Doğal olarak, sıcak cüzdanların neredeyse tamamı, genellikle işletim sistemi tarafından desteklendikleri ve Android uygulamalarına sahip oldukları için Android cüzdanları olarak sınıflandırılabilir. Bazı cüzdanlar madencilik donanımıyla da uyumludur.

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img