Fidelity International Tarafından Listelenen Yeni Bitcoin ETP’leri

Fidelity Exchange Traded Products GmbH, İsviçre borsası SIX’te ABD doları ve İsviçre frangı cinsinden iki yeni Bitcoin borsasında işlem gören ürünü (ETP) listeledi.

Fidelity, SIX’te İki Bitcoin ETP’sini Listeliyor

İle yeni listeleme, SIX kullanan yatırımcılar artık 133 kripto ETP’ye ve 18 kripto para birimine dayalı toplam 208 ürüne erişebiliyor. Liste ayrıca, SIX borsasındaki toplam kripto ETP veren sayısını 8’den 10’a çıkardı.

“Fidelity Physical Bitcoin ETP’nin piyasaya sürülmesi, borsada işlem gören ürün teklifimizin önemli bir evrimi ve dijital varlıklar ürün yeteneğimizin ilk adımıdır.

Fidelity Digital Assets ve Brown Brothers Harriman dahil olmak üzere sınıfının en iyisi hizmet sağlayıcılarla çalışmak, Avrupa’daki müşterilerimizin Bitcoin’e güvenli ve rahat bir şekilde erişmelerini sağlayan son derece sağlam bir ürün yapısı sunmamıza olanak sağladı.” , Fidelity’deki ETF Başkanı söyledi.

1969 yılında kurulan Fidelity International Ltd (FIL), özel ve kurumsal yatırımcılara yatırım fonları, emeklilik yönetimi ve fon platformları dahil olmak üzere yatırım yönetimi hizmetleri sunan bir şirkettir.

Firmanın 25’ten fazla ülkede şubeleri var ve yönetim altındaki toplam varlıkları (AUM) 812,8 milyar dolar değerinde.

Kripto ETP’ler 2021’de ALTI İşlem Hacmini Artırıyor

SIX, kripto varlıklara dayalı ETP’leri listelemeye başladığından beri, borsa işlem hacminde önemli bir artışa tanık oldu. SIX’in ticaret cirosu 2020’de 1,1 milyar dolardan 2021’de 9,2 milyar dolara yükseldi ve bir yıl içinde %673’lük bir artışı temsil ediyor.

Borsadaki işlem sayısı da bir önceki yıl kaydedilen 48.300’den 2021’de %600’den fazla artışla 354.542’ye yükseldi.

“Birinci sınıf ticaret altyapımız ve kripto temelleri için net çerçevemiz, müşterilerin kripto ürün listeleme ve ticareti için giderek daha fazla bize dönmesinin temel nedenleridir. SIX Swiss Exchange Başkanı Christian Reuss, Fidelity’nin ETP ihraççılarımıza katılmasını ve ürün yelpazesini daha da genişletmesini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Fidelity, Avrupa’daki En Ucuz Bitcoin ETP’yi Başlattı

Bu arada, Fidelity International’ın ilk kez bir kripto ETP başlatması değil.

Geçen ay, yatırım yönetimi şirketi, Avrupa’daki en ucuz Bitcoin ETP’yi “Fidelity Physical Bitcoin ETP” olarak sıraladı ve %0,75 gibi düşük bir ücret talep etti.

ETP, Almanya’nın Deutsche Börse AG ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda “FBTC” koduyla listelendi.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img