Fiyatlar 43.000 Doları Geri Almakta Zorlanırken Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Son zamanlarda, bitcoin fiyatları mücadele etti, genellikle 43.000 $ işaretinin altına düştü ve ardından önemli kazançlar sağlayamadı.

Cumartesi günü CoinDesk veri gösterisine göre, dünyanın en popüler kripto varlığı olan EDT sabah 9:20 civarında 42.777.20 dolara geriledi.

Kripto para birimlerinin çoğu Cumartesi günü erken saatlerde işlem gördü. Küresel kripto piyasası değeri son 24 saatte yaklaşık %3 düşerek 1,15 trilyon dolara düşerken, toplam kripto piyasası hacmi yüzde 9,3 artarak 89,50 milyar dolara ulaştı.

Önerilen Okuma | Ark CEO’su Cathie Wood Her Zamanki Kadar Boğa, Bitcoin’in 2030’a Kadar 1 Milyon Dolara Ulaştığını Görüyor

Bitcoin Kısa Kalışı 44 bin Dolara Yakın

Bitcoin bundan kısa bir süre sonra hafifçe geri çekilebildi ve yaklaşık 10:00 EDT’de 43.962,01 dolara ulaştı. Bu geri dönüşün ardından tekrar geri çekildi ve 13:30’da 42.840 dolara düştü.

Öte yandan, toplam sabit para hacmi 74.34 milyar dolardı veya kripto para birimi piyasasının toplam 24 saatlik hacminin %83.06’sıydı.

Bitcoin kısa süre önce, yaklaşık 24 saat önce olduğu ve yatırımcıların Federal Rezerv’in yeni şahin coşkusu ve devam eden bükülme üzerinde tartmaya devam ettiği 47.000 dolarlık bariyerin oldukça altında olduğu yaklaşık 43.500 dolarlık bir ortalama fiyatla işlem görüyordu. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ekonomik gelişmelere neden oldu.

Hafta sonu grafiğinde BTC toplam piyasa değeri 805,46 milyar dolar | Kaynak: TradingView.com

Fed’in Para Politikası Sıkılaştırmasından Rahatsızlık

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Americas Edward Moya’dan gelen bir e-postaya göre:

“Wall Street, merkez bankasının para politikasını sıkılaştırma konusundaki saldırganlığından endişe duyduğundan, Bitcoin yönü konusunda emin değil.”

Bu son fiyat dalgalanmalarının ardından, çeşitli uzmanlar kripto para biriminin gelecekteki yönüne ilişkin tahminlerini dile getirdiler.

IDX Digital Assets’in baş bilgi sorumlusu Ben McMillan, kritik düzeyde destek ve muhalefet olduğunu belirterek ağırlığını koydu.

“Bitcoin son zamanlardaki göreceli gücünü artırmaya çalıştığından, 43 bin dolar yakın vadede kritik bir destek seviyesi” dedi.

Önerilen Okuma | Bitcoin, BTC 48.000 Dolara Yaklaşırken Piyasanın 2 Trilyon Doları Geçmesine Yardımcı Oluyor

İçeren Enflasyon

Kripto para birimi fiyatları, marjinal olarak olumlu olan ana hisse senedi piyasalarının performansından biraz saptı. Teknoloji sektörüne ağırlık veren Nasdaq, yüzde puanının onda birinden daha az değer kazandı.

ABD merkez bankası geçtiğimiz hafta boyunca hem toplu olarak hem de bireysel valiler aracılığıyla, kırk yılın en yüksek seviyesi olan yaklaşık %8’e ulaşan enflasyonu kontrol altına alma çabalarını hızlandıracağını güçlü bir şekilde bildirdi.

Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasındaki korelasyon katsayısı, yatırımcıların Federal Rezerv’in kripto para biriminin yükselişini hızlandırmaya atfedilen pandemi dönemi müdahalesini geri çekmesine yanıt olarak riskten daha fazla kaçınmasıyla son 90 gün içinde arttı.

Araştırma Ortaklarından öne çıkan resim, grafik TradingView.com

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img