Fiziksel Bitcoinlerde 424 Milyon Dolarlık Bitcoin Yüklü!

Uzun yıllar boyunca fiziksel bitcoinler çok popüler bir trend oldu, ancak Casascius fiziksel bitcoin koleksiyonu olarak adlandırılan belirli bir tür, insanların yıllardır ilgilsini çekiyor.

Geçen Aralık ayında birisi 100 BTC Casascius barı kullandı ve o zamandan beri 5.1 milyon dolar değerinde 560 Casascius jetonu kullanıldı. Bugün itibariyle, dünyada sadece 20.901 Casascius jetonu veya barı var, bunlara kabaca 424 milyon dolarlık bitcoin yüklü.

Bitcoin, özellikle fiziksel bir bitcoine bağlandığında nostaljik değere sahip olabilir. Son on yılda, birçok üretici dijital para birimiyle yüklenmiş fiziksel bitcoinler yarattı.

Fiziksel özellikler kripto para biriminin nümismatik değerini verebileceğinden, bu tür paraların çoğu koleksiyoncunun öğeleridir. En popüler fiziksel bitcoin yaratıcılarından biri, Casascius fiziksel bitcoin koleksiyonunu 2011’den 2013’e kadar yayınlayan Mike Caldwell idi

Ne yazık ki, ABD hükümeti artık fiziksel paraları gerçek dijital bitcoin ile yükleyemeyeceğini söyleyerek Caldwell’in operasyonunu kapattı . Bununla birlikte, Caldwell’in Casascius fiziksel bitcoin koleksiyonunu yapma süresi boyunca, çeşitli şekillerde 90.000 BTC’ye yakın bastı.

Casascius koleksiyonunda, 0.5 BTC ila 25 BTC arasında daha küçük artışlarla çok daha fazla fiziksel para var. Casascius sikkeleri bitcoiners’a çok fazla nostalji vermiştir ve bu sikkelerin çoğu , madeni para üzerinde depolanan BTC değerini aşan nümizmatik bir değer toplamıştır .

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img