GameFi’de Yüksek Kaliteli 3D Varlıkların Önemi

GameFi’nin bir görüntü sorunu var – kelimenin tam anlamıyla. Blockchain oyun alanındaki en iyi oyunlara bakarsanız, oynanış ve tokenomikte çok fazla çeşitlilik sağlarlar, ancak birçoğunun ortak bir kusuru vardır: sadece iyi görünmüyorlar. Axie’deki şirin 2D canavarlardan Decantraland’ın sıkıcı, ölü gözlü, çokgen avatarlarına kadar net bir görüntü ortaya çıkıyor: Graphics, kripto tabanlı oyun geliştiricilerin önceliklerinde arka koltukta yer aldı. Bu eksiklik, maddi olmayan varlıklarına yönelik talep üzerine inşa edilmiş bir endüstri için korkunç sonuçlar doğurmakta ve bu oyunların uzun vadeli büyüme fırsatlarını engellemektedir. Neyse ki, yine de, blockchain oyun dünyasındaki iddialarını ortaya koymak için daha vizyoner ve estetik olarak yönlendirilen projeler için bir niş açtı.

Çoğu oyun NFT’lerinin faydası hakkında övünürken, birçoğu Gamefi’de yaygın olan küçük resim stilinden memnun görünüyor. TradingView’e göre blok zinciri oyun alanının şüphesiz kralı olan Axie Infinity, günlük bir milyondan fazla kullanıcı topladı ve tüm zamanların NFT satışlarında 4 milyar doları aştı. Ama onlar bile baskıyı hissediyorlar. Son zamanlarda, sürdürülebilirlikle ilgili endişeler, kripto oyun devini odağını başka bir şeye kaydırmaya yöneltti. oyun ve grafiklerin iyileştirilmesi.

Grafikler söz konusu olduğunda diğer oyunlar eğrinin önündedir. Örneğin Project Hive, GameFi’yi merkeze alarak grafik tasarım ve sanatın çıtasını gerçekten yükseltti. Yüksek kaliteli 3B dijital varlıklar yaratmaya odaklanarak, oyundaki varlıkların 3B modeller, sürükleyici ortamlar, kapsamlı VFX efektleri ve ünlü sanatçılar tarafından yaratılmış yüksek kaliteli animasyonlar içermesini sağladılar.

Bu heyecan verici Play-to-Earn PvP odaklı sıra tabanlı oyun, sanat yönetmeni olarak Marcin Rubinkowski’yi seçti. Rubinkowski, Destiny2 ve Ghostrunner gibi oyunların yanı sıra Netflix dizisi Love Death+Robots gibi oyunlarda siberpunk estetiğini geliştirme konusunda geniş deneyime sahip. NFT’ler için yoğun, cesur ve sevgiyle hazırlanmış tasarımlar yaratarak A oyununu Project Hive’a getirdi.

Project Hive’ın ilk NFT koleksiyonu şu anda şu adreste mevcut: Market. Mevcut koleksiyon birçok avantajla birlikte geliyor; sahiplerine CyberConstructs darphanesinde bir Beyaz Liste noktası (oyunu başlatmak için son derece sınırlı oynanabilir karakterler gerekli), NFT’leri stake etme ve pasif gelir elde etme, oyunun en önemli jetonunun satın alınması için özel turda tahsis etme dahil ve istatistiklerde bir artış! Her avatar NFT’si karakter istatistiklerinizi biraz artıracaktır.

Ancak hepsi bu kadar değil – NFT’leri üzerine resim yapıp kendi sanatınızı yaratabileceğiniz bir tuval olarak düşünün. Oyuncular kendi eşyalarını üretebilir, NFT’leri sonsuz bir şekilde birleştirebilir ve dış görünümler için kendi tasarımlarını yaratabilirler. Oyundaki sınırlı kullanılabilirliği ve kapsamlı kullanımına rağmen, koleksiyon çok uygun bir fiyata satın alınabilir.

Gamefi’de başarı için önümüzde yalnızca tek bir yolun olduğu açıktır, geliştiricilerin yüksek kaliteli 3D varlıklara öncelik vermesi ve oyunculara bunları kullanma yolları sunması gerekir. Aksi takdirde, iyi bir tasarım ve net ve çok yönlü kullanım durumu olmadan, yutturmaca eninde sonunda sönecektir. Birçok büyük oyun bu hatayı düzeltmeye çalışıyor, ancak geliştirme aşamasından itibaren önemini anlayanlara bağlı kalmanın daha iyi olduğuna inanıyoruz.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img