GameStop NFT Platformunun 2. Katman Planları Karışıklık Yaratıyor

Önemli Çıkarımlar

  • Loopring’den GameStop’un NFT pazarının beta sürümünün ölçeklendirme çözümü tarafından desteklendiğini bildiren bir blog yazısı kafa karışıklığına yol açtı.
  • GameStop, NFT ticaret platformunu oluşturmak için daha önce Immutable X ile ortaklık kurmuştu.
  • Immutable X başkanı Robbie Ferguson, GameStop pazarının bir toplayıcı olarak hareket edeceğini ve NFT’lerin hem Immutable X hem de Loopring’de ticarete açık olduğunu doğruladı.

Bu makaleyi paylaş

Ethereum Layer 2 çözümü Loopring, GameStop’un yaklaşmakta olan NFT pazarının betasına güç vereceğini duyurdu. Duyuru, GameStop’un Immutable X’in şirketin NFT ticaret platformunu oluşturduğunu doğrulayan önceki açıklamalarıyla çelişiyor.

GameStop Yeni NFT Pazar Yerini Hazırlıyor

GameStop’un NFT pazarı piyasaya sürülmeye hazırlanıyor – ancak hangi Katman 2 projesinin onu güçlendireceği belli değil.

GameStop, birkaç aydır Ethereum’da bir NFT pazar yeri başlatma planlarıyla ilerliyor. GameStop’un dördüncü çeyrek kazanç açıklamasına göre şirket, yaklaşmakta olan NFT ticaret platformunun gelişimini desteklemek için Ethereum ölçeklendirme çözümü Immutable X ile bir ortaklığa girmişti.

Ancak bir çarşamba duyuru Başka bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Loopring’den, GameStop’un NFT pazarına hangi şirketin güç verdiği konusunda kafa karışıklığı yarattı. Bir blog gönderisinde Loopring, GameStop’un yeni pazarının beta sürümünün ölçeklendirme çözümü kullanılarak oluşturulacağını belirtti.

Post, “Yeni GameStop NFT Marketplace, Ethereum’un ikinci katmanının, özellikle Loopring L2’nin üzerine inşa edildi” diye belirtiyor ve pazarın, gaz maliyetlerini büyük ölçüde düşürürken Ethereum’un Katman 1 güvenliğini devralacağını açıklıyor. Bu açıklamalar, GameStop tarafından Şubat ayında yayınlanan ve Immutable X’in pazarı yaratacağını iddia eden önceki raporlarla doğrudan çelişiyor.

Loopring’in duyurusuyla ilgili kafa karışıklığını gidermek için Immutable X’in kurucu ortağı ve başkanı Robbie Ferguson, topluluktan sorular almak için Discord’a gitti. GameStop’un yeni pazarının, Immutable X’te barındırılan NFT’ler ve ticaret için kullanılabilen Loopring ile bir toplayıcı olarak hareket edeceğini açıkladı.

Ferguson, Illuvium ve Ember Sword gibi Immutable X’in API’leri kullanılarak oluşturulan ve NFT’leri burada ilk kez işlem görenler arasında olacak olan birkaç oyuna atıfta bulunarak “GameStop’taki NFT ticaretinin büyük çoğunluğunun Immutable X’te gerçekleşmesini” beklediğini belirtti. “Immutable X, GameStop’un tercih edilen ortağı olmaya devam ediyor ve gelecekteki oyunlar Immutable X’in API’si kullanılarak geliştirilecek” diye ekledi.

Loopring’in GameStop’un NFT platformuna dahil olması, LRC jetonuyla piyasayı şaşırttı yükselen %41’in üzerinde haberlerde. Loopring’in İş Başkanı Matthew Finestone’un Nisan 2021’de GameStop’un Blockchain Başkanı olarak bir pozisyon için şirketten ayrılması gibi bazı ipuçlarına rağmen, GameStop’un Immutable X ile ortaklığının Loopring’i dışladığı yaygın olarak düşünülüyordu.

GameStop’un NFT pazarı, 2022’nin ikinci çeyreğinde yayına girecek ve Immutable X ile entegrasyonu ve sonunda diğer birkaç Ethereum ölçeklendirme çözümünü içerecek.

Açıklama: Bu makaleyi yazarken, yazar ETH, IMX ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img