GBP/USD, EUR/GBP, GBP/JPY, GBP/CAD Teknik Tahmin

GBP / USD 2009'dan bu yana en kötü haftayı yaşadı EUR / GBP, önceki düşüş trendini tersine çevirmeyi amaçladığı için Ekim ayının en yüksek seviyesini yeniden ziyaret etmişti GBP / JPY aşağı yönlü momentum, GBP / CAD gözleri anahtar desteği olarak azalıyor

İNGİLİZ STERLİNİ TEKNİK ANALİZ

Bir miktar tereddütten sonra, İngiliz Poundu Ağustos ayından itibaren yükselen kilit destek altında bir kopukluk olduğunu doğruladı. Aşağıdaki grafikte, EUR , JPY , AUD ve USD‘ye göre ortalaması alan ana bazlı GBP endeksi var . Ağustos’tan Şubat’a kadar olan eski yükseliş trendini tersine çevirme riski taşıdığından Sterlin için bir hız değişikliğine neden olabilir. Koronavirüs salgını temel zemininde, normalden daha yüksek seviyeleri beklenmeli ve dikkate alınmalıdır.

İNGİLİZ STERLİNİ ENDEKSİ

GBP / USD TEKNİK ANALİZ

GBP / USD, Ocak 2009’dan bu yana 5 işlem günü boyunca en büyük düşüşünü yaşadı ve% 5.6’dan fazla geriledi. Parite, Eylül ayından bu yana artan destek aralığında bir kopuk olduğunu doğruladı – aşağıdaki grafikte pembe çizgiler. Bu, Ekim ayının en düşük seviyesini, önümüzdeki hafta satış baskısını azaltabilecek 1.2195 seviyesinde açıkladı. Çıkarılırsa, 1985’ten bu yana en ucuz seviyeleri hedeflediği için geçen yılın en düşük seviyesi için GBP / USD olacak. İkincisine ulaşmak 1.1950’nin altında kapanmayı gerektirir. Daha yüksek bir dönüş durumunda, 1.2582’nin üzerindeki günlük kapanış, 1.2726 ila 1.2769 arasındaki eski destek aralığına yeniden gelebilir.

GBP / USD GÜNLÜK GRAFİK

EUR / GBP TEKNİK ANALİZ

EUR / GBP, Şubat ayındaki düşüş direncini Şubat ayında beklendiği gibi olduktan sonra kırılma oranını uzattı . Bu şimdi pariteyi Ekim ayından itibaren yeniden test etmeye başladı, bu da 0.8987 ila 0.9019 arasında bir dizi direnç oluşturuyor. EUR / GBP‘nin daha yüksek seviyelere yönlendirilmesi geçen ayın sonundan itibaren yükselen bir trend çizgisidir – kırmızı çizgi aşağıdadır.yukselis önümüzdeki hafta devam ederse ve Ekim ayından yüksek seviyeler çıkarılırsa, çift 2019’un ikinci yarısına doğru gerçekleşen baskın düşüş trendini tersine çevirmeye başarır ise 0.9148 e kadar gidebilir

EUR / GBP GÜNLÜK GRAFİK

GBP / JPY TEKNİK ANALİZ

GBP / JPY, fiyatlar Şubat ayının sonuna doğru (140.83 ila 141.16) kilit destek aralığını temizledikten sonra bu hafta düşüşü devam etti Japon Yeni karşısında İngiliz Poundu, geçen aya kadar giden oldukça dar inen bir kanalda işlem görüyor – kırmızı çizgiler aşağıda. Pozitif RSI sapması, aşağı yönlü momentumun solmakta olduğu ve kanal tavanının ileriye doğru bastırılabileceği konusunda uyarıyor 135.60’ın çıkarılması, Ekim ayından 138.87’de direniş olarak devreye girebilecek eski desteğin yeniden ziyaret edilmesine kapı açabilir. Aksi takdirde, inişin uzatılması, Ağustos ayının en düşük seviyesinin tekrar gözden geçirilmesine kapı açabilir.

GBP / JPY GÜNLÜK GRAFİK

GBP / CAD TEKNİK ANALİZ

GBP / CAD , bir kopuşun teyit edilmesinden önce aşağı doğru gitmek için daha fazla alana sahiptir. Aşağıdaki tablodaki “iç desteği” yakından takip edin. Bu artan destek aralığı çıkarılırsa, bu düşüşlerin uzamasının yolunu açabilir. Bu durum İngiliz Sterlini‘ni Kanada Doları karşısında 1.6920’den 1.6981’e kadar anahtar desteğe gönderebilir. Yolda “dış destek” GBP / CAD‘yi uzak tutabilir. Daha yüksek bir dönüş durumunda, %23.6 Fibonacci düzelmesi 1.7539’da direnç olarak devreye girebilir.

GBP / CAD GÜNLÜK GRAFİK

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img