Gizemli Bitcoin Balinaları, Döviz Rezervleri Birkaç Yılın En Düşük Seviyelerine Ulaşırken BTC Olarak Milyarları Hareket Ettiriyor ⋆ ZyCrypto

Binance CEO'su nasıl Bitcoin'in en büyük balinalarından biri oldu?

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

  • Bilinmeyen balinalar BTC’yi borsalardan uzaklaştırıyor.
  • İşlemler, varlığın fiyat hareketini henüz etkilemedi.
  • Artan balina aktivitesi ve BTC’nin borsalardan hareketi, altta yatan yükseliş hissinin bir işareti olabilir.

Whale Alert ve CryptoQuant, önde gelen kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara kadar büyük BTC işlemlerini not aldı.

Milyarlarca BTC Borsalardan Çekildi

ZyCrypto’nun geçen hafta bildirdiği gibi, Whale Alert verileri, Coinbase Pro’dan yaklaşık 30 bin BTC’nin taşındığını ortaya koydu. Hareket, her biri yaklaşık 10 bin BTC olan üç hızlı işlemde gerçekleşti.

Bugün 6000’den fazla BTC, Coinbase, Binance ve Kucoin’den tanımlanamayan cüzdanlara yeniden konumlandırıldı ve uzmanlar herhangi bir belirti işareti için ufukları taradıkça dikkat çekici hale getirdi.

Bunların gerçek alımlar mı yoksa sadece parayı hareket ettiren borsalar mı olduğu belirsizliğini koruyor. Hareket, devasa ölçeğine rağmen, BTC’nin hala değişkenlik göstermesiyle varlığın fiyat hareketi üzerinde henüz herhangi bir etkiye sahip değil. Veriler, döviz rezervlerinin son 2 ayda düşmeye devam ettiğini ve birkaç yılın en düşük seviyelerinde kaldığını gösteriyor. CryptoQuant verileri şu anda 21’den fazla borsa tarafından tutulan BTC rezervlerinin 2.357 milyonda olduğunu gösteriyor.

Biden’in yürütme emrinin imzalanmasından sadece bir gün önce, üçüncü en büyük Bitcoin balinası varlıklarına daha fazla BTC ekledi. Bilinmeyen balina, o sırada yaklaşık 28 milyon dolar değerinde iki işlem üzerinden toplam 730 BTC satın aldı ve varlıkları yaklaşık 5,3 milyar dolara çıkardı.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Balina aktivitesinin artması eğiliminin ardından Whale Alert, 11 yıldan eski bir Bitcoin cüzdanının bir kez daha aktif hale geldiğini ortaya çıkardı. Cüzdan yaklaşık 489 BTC içeriyor ve 2010’dan beri aktif değil. Şu anda piyasada balina varlığının arttığı görülüyor.

Piyasa Birikim?

Döviz rezervlerinin birkaç yılın en düşük seviyelerinde olması ve bugünün BTC’nin özel cüzdanlara muazzam hareketi ile, uzun vadede piyasada olası bir yükseliş hissiyatına işaret ediyor. Ancak, kısa vadede, piyasa değişmeye devam ediyor. Uzun bir süredir, fiyat 35 bin dolar ile 45 bin dolar arasında kaldı.

Çarşamba günü, Biden kripto para birimleriyle ilgili yürütme emrini imzaladı. Gelişmekte olan piyasada düzenleyici netliğe yönelik bir adım, birçok piyasa katılımcısı tarafından memnuniyetle karşılandı. Güne piyasalar oldukça olumlu yanıt verdi, BTC yaklaşık %9,5 artarak 42 bin dolarlık fiyat noktasının üzerinde kaldı. Anthony Scaramucci kısa süre önce, jeopolitik kaygıların yanı sıra BTC üzerindeki ana tavanın düzenleyici belirsizlik olduğunu belirtti.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Bitwise Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, CNBC TV’ye yürütme emrinin bir yıl boyunca sürecek bir boğa koşusunu tetiklemesini beklediğini bildirdi. Bununla birlikte, varlık, büyük borsalarda şu anda 39.650$’da işlem görmek üzere emrin en yüksek noktalarından düzeltildi ve son 7 gün içinde %2,53 düştü.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img