Gizemli Satoshi Nakamoto Adayı Madencilik İşine Giriyor

Bitcoin'in gizemli yaratıcısı olan olası bir Satoshi Nakamoto, 25 yıl hapse mahkum edildi. Paul Le Roux ,hakime, serbest bırakılmasının ardından, ASIC çip tasarımının “mevcut herhangi bir tasarımdan bitcoin madenciliğinde daha hızlı bir büyüklük sırasına sahip olacağını” iddia ederek “bitcoin madencilerini satan ve barındıran bir iş kurmayı planladığını” söyledi.

Biyografisi onu Bitcoin yaratıcısının takma adı olan Satoshi Nakamoto için olası bir aday haline getiren bir suç beyni Paul Le Roux, Manhattan Federal Hakimi Ronnie Abrams tarafından 25 yıl hapse mahkum edildi. Neredeyse sekiz yıldır ABD nezaretinde olan Wired, “metamfetamin kaçakçılığından İran’a silah teknolojisi satmaya kadar değişen suçlardan suçlu olduğunu” ileri sürdü.

Hakime gönderilen bir mektupta Le Roux gelecek planlarını açıkladı. “Bu mahkeme ve Filipinler’deki mahkeme tarafından serbest bırakılırsam diyerek, hakime bilgi verdi: Bitcoin madencilerini satan ve barındıran bir iş kurmayı planlıyorum. “ASA yongası için, temel bilgisayar kodunda veya algoritmada (‘SHA’) olarak bilinen özel optimizasyonları kullanan özel bir tasarımım var. 2000’li yılların başında Londra’daki GCHQ’da sözleşme programcısı olarak çalışırken, SHA’nın matematiksel özellikleri hakkında bu bilgiyi edindim. ” dedi.

Le Roux , ”Bu optimizasyonlar, bitcoin madenciliğinde mevcut herhangi bir tasarımdan daha hızlı bir büyüklük sırasına sahip bir ASIC çip tasarımı ve dolayısıyla ASIC madencileri yaratmama izin verdi, bu amaçla bilgi ve becerilerimi daha iyi ve yasal bir kullanıma sunmayı planlıyorum” dedi.

Le Roux, “ 2004’te ABD’de bir çevrimiçi eczane işi olan Rx Limited’e başladım ve bu beni federal ajanların dikkatine çekti” dedi. Wired, 2012 yılında ABD Uyuşturucu Uygulama İdaresi (DEA) tarafından düzenlenen bir operasyonda tutuklandı. Çevrimiçi eczanesi, “küresel bir suç imparatorluğu, uyuşturucu, silah ve şiddet kaçakçılığı” idi.

“İşbirliği anlaşmasının bir parçası olarak Le Roux, Catherine Lee adında bir emlakçının kaçırılması ve infazı da dahil olmak üzere Filipinler’de en az yedi cinayet emri verdiğini belirtti.” Serbest bırakılmasının ardından, 2009 yılında hükümet tarafından ele geçirilen bir silah sevkiyatıyla ilgili suçlamalarla karşı karşıya kaldığı Filipinler’e sınır dışı edilmesi bekleniyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img