Google Reklamlarında Kripto Para Şirketlerinin Kimliğine Bürünüyorlar

Kripto para şirketleri Google reklamlarında yasaklanmıştı, ancak platformun bazı kimlik avı sitelerinin onları taklit etmesine izin verdiği belirtildi.

Londra merkezli bitcoin borsası Coin Corner, Google Ads için meşruiyetin kanıtı destekli itirazları sürekli olarak göz ardı edilmesine rağmen, Google’ın reklamcılık platformunda onu taklit eden sahte bir siteye izin verildiğini gösterdi. Coin Corner pazarlama müdürü Molly Spires, politikanın müşterileri sahtekarlığa maruz bıraktığını söyledi.

30 Nisan’da “Yani @GoogleAds, platformlarında uzun süredir meşru bir işletme olan @CoinCorner’a izin vermeyecek, ancak kimlik avı yapan şirketlere izin verecek mi? @Google’a dikkat edin! ” diyerek tweet attı.

Spiers, Coin Corner web sitesini taklit eden görünür bir kimlik avı sitesi olan www.coincornerr.com’u tanıtan bir Google reklamını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Sahtekarlık sitesinin Google Ads tarafından kabul edilmesi, sitenin Google Arama’da daha yüksek görünmesini sağlıyor.

2018’de Google, kullanıcıları aldatmacalardan korumak için olduğu iddia edilen kripto para birimi reklamlarını yasakladı, ancak ABD ve Japonya’daki düzenlenmiş borsaların reklam vermesine izin vermek için yasağı kısmen kaldırdı. Bununla birlikte, muaf tutulan bölgeler dışındaki kripto şirketlerine uygulanan ambargo, düzenlenmiş şirketlerden gelen itirazlar göz ardı edilirken kimlik avı sitelerine izin verildiğinden amacına hizmet etmemektedir.

Şirket, İngiltere’den muaf tutulmasını istemek için Google ile birkaç kez bağlantı kurdu. Scott, Coin Corner‘ın dolandırıcılık sitesini Google’a bildirdiğini, ancak arama sonuçlarından kaldırılmadığını söyledi. Google daha önce, açığa çıktıktan sonra bile kimlik avı sitelerinden reklam yayınlamaya devam etmiştir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img