Grayscale’in Yeni Fonu Ethereum Rakiplerine Odaklanıyor

Önemli Çıkarımlar

  • Grayscale, Ethereum ile rekabet halindeki en iyi akıllı sözleşme ağlarını içeren yeni bir çeşitlendirilmiş fon başlattı.
  • Gri Tonlamalı Akıllı Sözleşme Platformu Ex-Ethereum Fonu, diğerleri arasında Solana, Polkadot, Avalanche ve Cardano’yu içeriyor.
  • Grayscale şu anda SEC’i GBTC fonunu spot Bitcoin ETF olarak onaylamaya ikna etmek için bir kampanya yürütüyor.

Bu makaleyi paylaş

Solana, Avalanche, Polkadot ve Cardano’nun tümü yeni fonda yer alıyor.

Gri Tonlamalı Öne Çıkanlar Akıllı Sözleşme Platformları

Grayscale’in yeni fonu, Ethereum’un en umut verici rakiplerinden bazılarına ışık tutuyor.

Varlık yönetimi devi ilan edildi Salı günü Gri Tonlamalı Akıllı Sözleşme Platformu Ex-Ethereum Fonu’nun (“GSCPxE” olarak da bilinir) lansmanı, yeni teklifin “sektör lideri akıllı sözleşme platformlarının bir seçimini” ortaya çıkaran bir fon olarak tanıtılması.

Yeni fonda Cardano (%24.63), Solana (%24.27), Avalanche (%16.96), Polkadot (%16.16), Polygon (%9.65), Algorand (%4.27) ve Stellar (%4.06) bulunuyor. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein bir basın açıklamasında, firmanın yatırımcılara giderek daha rekabetçi bir pazar haline gelen birden fazla akıllı sözleşme blok zincirini çeşitlendirmenin bir yolunu vermek için fonu başlattığını açıkladı. dedi ki:

“Akıllı sözleşme teknolojisi, dijital ekonominin büyümesi için kritik öneme sahip, ancak hangi platformun kazanacağını bilmek için henüz çok erken.en canlı geliştirici topluluklarını çekmek ve elde tutmaktan, platformun yüksek hızlı, esnek ve ölçeklenebilir olmasını sağlamaya kadar.”

Ethereum, hızlı büyüyen NFT ekosistemi üzerindeki hakimiyeti ve kritik EIP-1559 ücret yakma güncellemesinin lansmanı sayesinde, daha geniş kripto pazarının patlamasıyla birlikte büyük bir 2021 geçirdi. Akıllı sözleşme titanının 2022’si, blok zincirini Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e birleştirmek için uzun zamandır beklenen bir plan nedeniyle daha da büyük olacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Ethereum’da artan gaz ücretleri ve diğer ağlardaki önemli gelişmeler, diğer Katman 1 akıllı sözleşme blok zincirlerinin Ethereum’un pazar payının bir kısmını ele geçirmesinin yolunu açtı. 2021’in en büyük kazananlarından üçü Solana, Terra ve Avalanche oldu (popüler olarak “SOLUNAVAX” olarak bilinir), yılın ikinci yarısında tümü Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi.

GSCPxE izleyecek CoinDesk Akıllı Sözleşme Platformu Ex ETH Endeksi’ni seçin. CoinDesk Endeksleri Genel Müdürü CFA, Jodie Gunzberg, Ethereum’un 2021’deki çıkışının ardından yatırımcıların alternatif akıllı sözleşme ağları için bir iştahı olduğunu söyledi. Akıllı Sözleşme Platformu sektörünün geri kalanına maruz kalın ”diye açıkladı.

Fon, Grayscale’in 18. yatırım ürünü ve üçüncü çeşitlendirilmiş fon teklifidir. Amiral gemisi ürünü, kurumsal yatırımcılara en iyi kripto varlığına maruz kalmalarını sağlamak için tasarlanmış bir fon olan GBTC’dir. Geçen yıl, Grayscale GBTC’yi borsada işlem gören bir fona dönüştürmek için SEC’e başvuruda bulundu. O zamandan beri, muhtemel yatırımcıları Grayscale’i başvuruyu onaylamaya ikna etmeye teşvik etmek için bir kampanya başlattı. SEC, bir spot Bitcoin fonu için önceki tüm başvuruları reddetti, ancak Grayscale’in talebiyle ilgili karar hala beklemede.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH, MATIC ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img