Greenpeace Musk ve Dorsey’den “Bitcoin’i Temizlemesini” İstiyor

Önemli Çıkarımlar

Greenpeace ve diğer iklim aktivistleri, Bitcoin’in İş Kanıtı konsensüs mekanizmasını eleştirmek için “İklimi Değil, Kodu Değiştir” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya, Bitcoin’i enerji tüketimini azaltmak için Proof-of-Work for Proof-of-Stake’den vazgeçmeye çağırıyor, ancak bir takım şüpheli iddialarla gölgeleniyor. Elon Musk, Jack Dorsey ve Goldman Sachs gibi kişileri “Clean Up Bitcoin”e yardım etmeye çağırıyor. Bu makaleyi paylaş

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, kampanyaya 5 milyon dolar katkıda bulundu.

Greenpeace “Bitcoin’i Temizleyin” Diyor

Greenpeace, kripto para topluluğunun “Bitcoin’i Temizlemesi” gerektiğini düşünüyor.

Çevre kampanya organizasyonu başlatıldı yeni bir girişim Bitcoin topluluğunu ağı İş Kanıtı konsensüs mekanizmasından uzaklaştırmaya ikna etmek amacıyla bir dizi diğer iklim aktivistinin yanı sıra “İklim Değil, Kodu Değiştir” olarak adlandırıldı. Başına bir Bloomberg raporuRipple kurucu ortağı Chris Larsen de kampanyaya 5 milyon dolar katkıda bulundu.

Kampanyanın web sitesi, ağın iklim krizine önemli bir katkıda bulunduğunu öne sürmek için Bitcoin ile ilgili bir takım iddialar sunuyor. Bitcoin madenciliğinin İsveç’ten daha fazla enerji nasıl kullandığını detaylandırıyor. Cambridge Alternatif Finans Merkezi çalışmasıve ayrıca bağlantılar uzun süredir çürütülmüş bir rapor Bitcoin emisyonlarının küresel ısınmayı 2 santigrat derecenin üzerine çıkarabileceğini iddia ediyor.

Web sitesi ayrıca, Bitcoin’in çevreye zarar verdiği davasını sunmak için birkaç şüpheli iddia daha içeriyor. Enerji santralleri satın alan bir madencilik şirketi hakkında 2021 makalesine bir bağlantı ile en iyi kriptonun “fosil yakıtları dirilttiğini” söylüyor. Bitcoin’in “büyük bir iklim kirliliği kaynağı” olduğunu ekliyor ve piyasa fiyatı arttıkça enerji kullanımının arttığını iddia ediyor, ki bu doğru değil (enerji kullanımı Bitcoin ağının hash oranı arttıkça artar).

Kampanya, Bitcoin’i Proof-of-Work’ü Hurdaya Çıkarmaya Çağırıyor

Kampanya, Proof-of-Work yerine Hisse Kanıtı lehine savunuyor ve bu yıl bir ara daha enerji verimli fikir birliği mekanizmasını benimsemesi planlanan Ethereum’a özel atıfta bulunuyor. Proof-of-Stake’in “daha iyi bir model” olduğunu söylüyor ve Bitcoin’in aynı geçişi yaparak enerji tüketimini nasıl %99,9 oranında azaltabileceğini belirtiyor.

Ayrıca, Proof-of-Work’ten uzaklaşmanın altyapılarını işe yaramaz hale getireceği için “değişmemeye teşvik edildiğini” söyleyerek Bitcoin madencilerine atıfta bulunuyor. Daha sonra Bitcoin topluluğu üzerinde etkisi olduğunu söylediği bir dizi önemli şahsiyeti hedef alıyor.

Web sitesinde “Tesla’dan Elon Musk, Block’tan Jack Dorsey ve Fidelity’den Abby Johnson gibi liderler Bitcoin’e ve değişimi etkileme gücüne sahip oldular” diyor (kampanya ayrıca Musk, Dorsey, ve Johnson’a “kodu değiştirme” mesajıyla birlikte) Ayrıca Goldman Sachs, Blackrock ve PayPal’ı “Bitcoin’i Temizleme sorumluluğu olan” kuruluşlar olarak listeliyor.

Musk, geçmişte Bitcoin’in çevresel etkisi hakkında özellikle vokal olmuştur. Geçen yıl, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini almayı bıraktığını duyurduğunda ortalığı karıştırmıştı. Bununla birlikte, Tesla hala bilançosunda Bitcoin tutuyor ve Musk, Ethereum ve Dogecoin ile birlikte kişisel tahsisini “satmayacağını” söyledi.

Bitcoin’in enerji kullanımı, kripto para biriminin giderek ana akım dikkatini çekmesiyle hararetli bir konu haline geldi. Onu eleştirenler sıklıkla kriptoyu bir varlık sınıfı olarak eleştirmek için madenciliğin çevresel etkisine işaret ediyor (NFT’ler ayrıca teknoloji patladıkça büyük miktarda tepki aldı). Bu arada Bitcoin hayranları, geleneksel finans sisteminin çevreye önemli ölçüde daha zararlı olduğunu söylüyor. 2021 raporu Galaxy Digital, bankacılık sisteminin ve altının en iyi kripto varlığından daha fazla enerji tükettiğini buldu.

Galaxy Digital Mining ekibi mükemmel bir inceleme yazısı yazdı. #bitcoinenerji kullanımı.

İletimde Bitcoin madencilerinin tükettiğinden 19 kat daha fazla enerjinin kaybolduğunu biliyor muydunuz? Burada harika bir araştırma ve metodolojimizi açık kaynaklı hale getirdik.https://t.co/bTR40GdiSP pic.twitter.com/wjd92RmC1l

— Galaxy Dijital Araştırma (@glxyresearch) 14 Mayıs 2021

Bitcoin topluluğu, Bitcoin’i çıkarmak için volkanlardan gelen termal enerjiyi kullanan El Salvador ve yenilenebilir enerji kaynaklarını benimseyen artan sayıda firma ile tartışmalar arasında daha temiz olmak için çaba sarf ederken, değişiklikler Bitcoin’in en gürültülü eleştirmenlerini yatıştırmak için çok az şey yaptı.

“Kodu Değiştir”, önümüzdeki ay en iyi yayınlarda reklam yayınlayacağını söylüyor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım için yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

Exxon Bitcoin Madenciliği İçin Fazla Doğal Gaz Kullanıyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük petrol üreticisi olan ExxonMobil Corp., Kuzey Dakota’nın petrol kuyularından gelen fazla doğal gazın bunun yerine madencilik için kullanılacağı bir programı test ediyor…

El Salvador Volkanları Bitcoin Madenciliğine Başladı

Orta Amerika ülkesi bir volkanın jeotermal enerjisini kullanarak Bitcoin’i başarılı bir şekilde çıkardığı için El Salvador’un Bitcoin madencilik çabaları kızışıyor. El Salvador Madenleri Bitcoin Kullanarak Temiz…

Elon Musk Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’ini “Satmayacak”

Musk, hala Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu söyledi. Elon Musk Hala Kriptoyu Tutuyor Elon Musk, yükselen enflasyon oranlarının ortasında kripto varlık portföyünü elinde tutuyor. …Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img