Gri Tonlamalı Mulls Spot Bitcoin ETF Başvurusu Reddedilirse SEC’e Dava Açıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Grayscale Investments, düzenleyici kurumun spot bitcoin ETF teklifini reddetmesi durumunda ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nu (SEC) mahkemeye verebileceğini belirtti.

“Bütün Seçenekler Masada”: Gri Tonlamalı CEO

Grayscale, geçen yıl Ekim ayında dünyanın en büyük kripto tabanlı yatırım ürünü olan GBTC güven fonunu spot Bitcoin borsasında işlem gören fona (ETF) dönüştürme planlarını açıkladığından beri, Grayscale bunu gerçekleştirmek için 24 saat çalışıyor. Bununla birlikte, SEC, Grayscale ETF teklifine ilişkin kararını verme konusunda kendi tatlı zamanını alıyor.

SEC başkanı Gary Gensler geçmişte birkaç kez, doğrudan bitcoin tutan bir bitcoin vadeli ETF’sini tercih ettiğini belirtti. Şu anda, üç bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor.

Ancak menkul kıymetler bekçisi, spot bitcoin ETF’leri için tüm teklifleri reddetti. Özellikle, onay, kurumsal ve perakende yatırımcıların, doğrudan kripto para birimine yatırım yapmalarını gerektirmeden, bitcoin’i özümseyen düzenlenmiş bir ürüne yatırım yapmalarına izin verecektir.

Grayscale’in ETF başvurusuna ilişkin kararın 6 Temmuz’a kadar verilmesi bekleniyor. SEC, şirkete spot bitcoin ETF teklif etmesi için yeşil ışık yakmazsa, CEO Michael Sonnenshein, ajansa karşı yasal işlem başlatmayı düşüneceklerini söyledi. Bloomberg Markets tarafından olası bir İdari Prosedürler Yasası davası hakkında soru sorulduğunda, Sonnenshein basitçe şunları söyledi: “Bence tüm seçenekler masada.”

Reklam &nbsp &nbsp

Grayscale’in Spot Bitcoin ETF’si SEC Onayını Kazanan İlk Kişi Olacak mı?

Grayscale daha önce bir spot ETF’nin türev tabanlı bir finansal üründen daha iyi olduğunu savundu çünkü yatırımcılara bitcoin’e nasıl maruz kalmak istedikleri konusunda bir seçenek sunacaktı.

Sonnenshein, SEC’in bir bitcoin vadeli ETF’sini onaylamasını kayda değer bir ilerleme olarak sayarken, yatırımcıların daha fazla seçenek için istekli olduklarını söyleyerek, “ABD’de şu anda 800.000’den fazla hesap olduğunu ve hepsinin bir ETF’ye dönüştürülmesini sabırla beklediğini” sözlerine ekledi.

Grayscale, SEC’in kararını beklerken, SEC’i fiziksel destekli bitcoin ETF’sini onaylamaya ikna etmek için halk desteği toplamayı amaçlayan bir kampanya başlattı. Firmanın CEO’su için artık mesele “spot bir Bitcoin ETF’nin onaylanıp onaylanmadığı değil, ne zaman onaylanacağı meselesi”.

Onay verilirse, Grayscale, ABD’li yatırımcılar için uzun zamandır beklenen halka açık bir spot bitcoin ETF’ye sahip olan ilk şirket olacak. Bu, kripto para birimi endüstrisi için önemli bir kilometre taşı olacaktır.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img