Güney Afrika’dan Kripto Paraları Düzenleme

Güney Afrika Rezerv Bankası da dahil olmak üzere Güney Afrika’nın en büyük finansal düzenleyicileri, kripto para biriminin ve ilgili hizmet sağlayıcıların düzenlenmesi için 30 öneri içeren bir politika belgesi yayımladı. Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen kripto para birimi standartlarına uygun olmayı hedefliyorlar.

Üst Düzenleyiciler Kripto Düzenleme Politikasını Yayınladı

Bazı üst düzey Güney Afrikalı finansal düzenleyiciler Perşembe günü kripto para birimi için düzenleyici bir çerçeve oluşturmak üzere bir pozisyon belgesi yayınladılar. Mali Eylem Görev Gücü, küresel kara para aklama ve terörist finansman bekçisi tarafından belirlenen standartlara uygun 30 tavsiye içermektedir.

Pozisyon belgesi, Güney Afrika Hükümetlerarası Fintech Çalışma Grubu (IFWG) ve Hükümetlerarası Kripto Varlıkları Düzenleyici Çalışma Grubu tarafından ortak bir girişimdir. İlki Finansal İstihbarat Merkezi, Finansal Sektör Yürütme Otoritesi (FSCA), Ulusal Kredi Düzenleyicisi, Ulusal Hazine, Güney Afrika Gelir Servisi (SARS) ve Güney Afrika Rezerv Bankası’nı (SARB)  tır.

Düzenleyiciler ayrıca, Mali Sektör Yürütme Otoritesinin “kripto varlıkların alım satımı ile ilgili hizmetlerin lisanslanmasından sorumlu otorite olmasını” önermişlerdir ve “bu hizmetler için özel davranış standartları geliştirilmelidir”. Politika belgesi ayrıca, “SARB Mali Gözetim Departmanı’nın, kripto varlık hizmetleri ile ilgili gayri meşru sınır ötesi finansal akışların izlenmesi için denetleyici ve düzenleyici sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini” belirtmektedir.

Ayrıca, kripto para birimi faaliyetleri Hükümetlerarası Kripto Varlıkları Düzenleyici Çalışma Grubu tarafından izlenmeye devam edecektir. “Yasal ihale statüsü olmadan kalacaklar ve elektronik para olarak tanınmayacaklar” ve “finansal piyasa altyapılarında para yerleşimlerinin yürütülmesine izin verilmeyecekler” diye açıklıyor

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img