Güney Afrikalı Yatırımcı Şirket Hakkında Ponzi İddiası!

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB) tarafından verilen bir durdurma ve vazgeçme emrinin merkezinde yer alan Güney Afrikalı bir bitcoin yatırım şirketi olan Mirror Trading International (MTI), bir Ponzi şeması veya aldatmaca çalıştırdığı iddialarını geri itiyor.

MTI CEO’su Johann Steynberg, MTI üyelerine kuruluşun Güney Afrika Finansal Hizmetler Davranış Otoritesi (FSCA) ile görüşmekte olduğunu bildiren bir açıklama yaptı .Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden diğer üç kişinin yanında durdurma ve vazgeçme emri verilen Steynberg, bu konuda TSSB ile yazışmada olduğunu söyledi.

Güney Afrikalı bir kripto sitesi olan Global Crypto tarafından taşınan bir raporda Steynberg, üyelerin her zaman bitcoinleri üzerinde tam kontrole sahip oldukları için kuruluşunun bir Ponzi şeması yürütmediği konusunda bir mektupta ısrar ediyor.

Global Crypto , “MTI’yi Ponzi’nin ve dolandırıcılığından ayıran bir diğer önemli nokta, üyelerin fonları (bitcoin) üzerinde her zaman tam kontrole sahip olmaları” dedi.

Steynberg mektubunun bir parçasında üyeler herhangi bir zamanda herhangi bir komplikasyon ve ücret ödemeden fonlarını (bitcoin) ekleyebilir veya çekebilirler, ”diye konuşuyor.

Bununla birlikte, Steynberg’in üyelere dağıtılan birine yakından benzeyen mektubu, TSSB’nin temel iddialarına doğrudan hitap etmiyor. Bunun yerine, mektup MTI’nin bir Ponzi şeması olarak algılanması ve karakterizasyonu üzerine odaklanmaktadır.

TSSB’nin durdurma ve vazgeçme düzenine göre , MTI ve ABD merkezli bağlı kuruluşlarının kayıtlı olmayan işletmeleri işleterek devlet yasalarını ihlal ettiği iddia ediliyor. Yine de Steynberg, MTI’nin önümüzdeki dönemde “her zaman net bir amacı olan herhangi bir düzenleyici kurumla ilişki kurmaya ve onunla çalışmaya büyük önem vereceğini” söylüyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img