Güney Kore’de Kripto Varlıklar Mancınığı: 45,9 Milyar Doların Üzerinde Değer

Güney Kore’nin Kripto Varlık Pazarı, 2021’in sonunda büyük bir büyümeye tanık oldu. Pazarın değerlemesi 45.9 Milyar Dolar (55.2 Trilyon Won) olarak gerçekleşti. Bu bilgi, ülkenin birincil mali düzenleyicisi olan Mali Hizmet Komisyonu tarafından gün ışığına çıkarıldı.

Toplam 24 yetkili kripto para borsası operatöründen derlenen bilgiler ışığında mali düzenleyici tarafından benzersiz bir çalışma gerçekleştirildi. Bu kripto para borsası operatörleri, toplam günlük ortalama işlem hacminin arttığını ve 9,4 milyar dolara ulaştığını gösterdi.

The Financial Service Commission tarafından yürütülen aynı araştırmaya göre, kullanıcı sayısı bile olumlu değişimi tasvir etti ve 5,58 milyona yakındı.

İlgili Okuma | Ukrayna Kripto Topluluğuna Teşekkür Ediyor, Milyonlarca “Özgürlüğü Korumak” İçin Bağışlandı

Kripto Varlık Piyasası Sıkı Düzenlemelere Rağmen Büyümeye Devam Ediyor

Güney Kore’nin politika uygulamalarıyla ilgili katı düzenlemelere sahip olduğu bilinen bir haber değil. Ülke, 2021 yılının çoğu için sürekli olarak Şirketinizi Tanıyın ve seyahat kuralı ile ilgili haberlerle manşetlerde bulundu. Tüm bu düzenleyici politikalara rağmen, dijital varlık piyasası 2021 yılında önemli bir büyüme kaydetti.

Tüm işlemlerin yüzde 95’i Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit gibi Kore-Won cinsinden kripto para birimi operatörleri tarafından gerçekleştirildi. 24 lisanslı borsanın toplam işletme karı 2,8 milyar dolara yaklaştı. Yalnızca toplam dokuz kripto para borsası platformu net zararları açıkladı.

İlgili Okuma | Kanada merkezli Bitcoin ETF, Kargaşa Ortasında Talepte Artış Görüyor

FSC Raporunun Özellikleri

2021’de yayınlanan yeni bir lisans düzenlemesi, Kore kripto pazarında won’un hakimiyetini dikkate aldı. Verilen bu yeni lisans, kripto borsalarının, sertifikalı bir banka birliği ile tüccarların gerçek isim banka hesaplarını sağlamasını gerektiriyor. Bu yeni düzenleme biçimiyle, bankaların ortak olmayı ve hizmetlerini sunmayı reddetmesi nedeniyle 200’e yakın küçük ve orta kripto işletmesi işsiz kaldı.

FSC raporuna göre2021 yılında sadece 5,58 milyon kişinin ticarete katıldığı toplam 15,3 milyon kripto borsası kullanıcısı var. Bu 5,58 kripto kullanıcısının yaklaşık 3,1 milyonu bir milyon wonun altındaki bu dijital varlıkların sahibidir. yaklaşık 850$, diğer taraftan, tüccarların %15’i 10 milyon wonun üzerinde, yani 8.500$ üzerinde varlıklara sahip.

Yukarıda bahsedildiği gibi, yeni bir lisans düzenlemesi nedeniyle birçok orta ve küçük borsa faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Yalnızca şu anda faaliyette bulunanlar, sürekli olarak katı gizlilik düzenlemelerine bağlı kaldılar, genellikle özel cüzdanlardan yapılan işlemleri yasakladılar ve ayrıca belirli bir sınırın üzerindeki işlemleri işaretlediler.

Geçen yıl Kasım ayında, yasadışı fonları kurtarmayı ve öncelikle yatırımcıları iddia edilen yanlış uygulamalardan korumayı amaçlayan token ihraççıları için başka teklifler de sunuldu. Madenci ücretleri veya işlem oranları için ortalama oran, Kore borsalarındaki ortalama hisse senedi işlem oranıyla karşılaştırıldığında oldukça yüksektir. Bu gerçeğe rağmen, Güney Kore’de kripto coşkusu arttı.

5,58 milyon tüccardan 30’lu yaşlardaki erkekler nüfusun %21,7’sini oluştururken, 30’lu yaşlardaki kadınlar %9,5’ini ve 30 yaş üstü kadınlar ticaret yapan nüfusun yüzde 9’unu oluşturdu.

Görüntü Kaynağı: TradingView BTC/USD

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img