Güvenli Digital Cüzdan Çeşitleri

Doğal olarak, kripto para birimi satın almak ve satmakla ilgilenmek istiyorsanız ve kişisel finansınızın bütünlüğü söz konusu olduğunda yeterince makulseniz, göreviniz için en güvenli cüzdandan bahsetmemek için mümkün olan en iyi Bitcoin cüzdanını seçmeniz gerekir.

Kullanmak istediğiniz çözümün türünden emin değilseniz, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, sağlam bir bitcoin cüzdan incelemesini okumak, Bitcoin Core’u, çeşitli uygulamaları vb. Araştırmaktır. en iyi bitcoin cüzdanları, aktif olarak ticaret yapmak isteyip istemediğinizi belirlemenizi veya bitcoin’inizi veya başka bir dijital para biriminizi daha uzun süre saklamanızı isteyecektir.

İşte dijital varlıkları saklamak için kullanılan popüler cüzdanlardan bazıları.

TREZOR CÜZDAN

Trezor ilk donanım cüzdanları arasında yer alıyor ve Bitcoin, Litecoin, Binance Coin, Dash, Zcash, Ethereum, Ethereum Classic ve 500’den fazla kripto para birimi de dahil olmak üzere çok çeşitli farklı dijital varlıkların çevrimdışı depolanmasına izin veriyor.

Bir başka deyişle  popüler donanım cüzdanı olan Trezor,kullanıcı dostu ve 2 buton  içeren tek renkli bir ekranla geliyor. Güvenli cüzdan markasının şu anda piyasada iki modeli var. Güvenlik açısından, cihaz 2 faktörlü kimlik doğrulama, SSH, GPG ile şifreleme, şifreli bulut depolama ve diğer özellikler sunar.

KEEPKEY CÜZDANI

Keepkey cüzdanı, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dogecoin, Dash, Bitcoin Gold, Litecoin ve çok çeşitli ERC20 tabanlı tokenlerinizi saklamasını sağlamak için tasarlanmış başka bir soğuk cüzdan.

Oldukça şık bir tasarıma ve BTC’nizi yönetmenizi kolaylaştıran geniş bir ekrana sahiptir. Her işlemin manuel olarak onaylanması gerekir. Bu, KeepKey’in onay düğmesi ile mümkündür. Cihazın ana avantajlarından biri, kaybederseniz, özel anahtarlarınızın tehlikeye girmesinden endişe etmeden kurtarabilirsiniz.

COOLWALLET S

CoolBit X tarafından geliştirilen CoolWallet S, yazmayı fiat cüzdanına kolayca kaydeden şık ve yakışıklı görünümlü kredi kartı benzeri bir donanım cüzdanıdır. Bluetooth üzerinden Android veya iOS cihazınızla eşleştirerek, güvenlikten ödün vermeden akıllı telefon işlevselliğinin rahatlığını ekleyerek sağlam güvenlik özelliklerine sahiptir.

Sadece en iyi görünümlü cüzdan değil, aynı zamanda en güvenli ve en güvenli cüzdanlardan biri

COPAY CÜZDAN

Copay cüzdanı, web tabanlı bir cüzdan ve çok imzalı bir cüzdandır. Android cüzdan kullanıyorsanız, uygulama mağazasından veya Google Play mağazasından alabilirsiniz. Ayrıca Windows, Mac ve Linux üzerinde de çalışır.

M-cüzdan, güvenli ödeme doğrulaması, 2 faktörlü kimlik doğrulama ve Bitcoin Ödeme Protokolü için tam destek gibi ödemeler vermek ve almak için bir dizi özellik ile birlikte gelir. Kodu açık kaynaklıdır ve kullanıcıların finansları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlar. Bir Copay cüzdan incelemesine bakıldığında, birçok kullanıcıdan ve Bitcoin cüzdan incelemelerinden olumlu bir görünüm ortaya çıkacaktır.

LEDGER NANO

Ledger nano  şu an belki  piyasada en popüler donanım cüzdanlardan biridir. Başlangıç dostu ve Bitcoin cüzdan incelemeleri ve donanım cüzdanlarına genel bakış ile övülen Ledger Nano, Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan 40’ın üzerinde farklı kripto para birimini destekliyor. Ledger Nano, bir PIN koduyla kilitlenmiş güvenli bir yonga içinde korunmaya devam ettiği için özel anahtarınızın hiçbir zaman açıkta kalmayacağını garanti eder.

Sadece 2 düğme olduğu için kullanımı çok kolaydır. Tüm işlemler cihazın ekranında kolayca doğrulanabilir. Ayrıca, yedekleme ve geri yükleme işlevlerine sahiptir, yani cihazınızı gizli bir kurtarma ifadesiyle kaybederseniz hesaplarınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Bu, emeklilik planlaması gibi aktiviteler için mükemmel bir seçimdir.

MAVİ DEFTER (LEDGER BLUE)

Ledger Blue, gelişmiş gizlilik ve kullanıcı deneyimine vurgu yapan birinci sınıf bir donanım cüzdanı olarak tanımlanmaktadır. Ledger Nano’nun aksine Ledger Blue, geniş bir dokunmatik ekran cüzdan arabirimi ile birlikte gelir ve soğuk bir cüzdandan bekleyebileceğiniz tüm normal özellikleri içeren rahat bir şekilde güvenli bir öğenin etrafına inşa edilmiştir. Benzer şekilde, en iyi Bitcoin cüzdanlarından biri olarak, neredeyse evrensel olarak pozitif bir Bitcoin cüzdan incelemesine sahiptir.

Doğal olarak, Ledger Blue, 30’dan fazla farklı kripto para birimini saklar. Cihaz aynı anda 11’e kadar kripto varlığını yönetmenizi sağlar. Dokunmatik ekran renkli ve stoklarınızı kolayca yönetmenizi sağlar

ELECTRUM CÜZDAN

Electrum, MIT tarafından verilen ücretsiz bir yazılım cüzdanını temsil eder. KeepKey, Trezor ve Ledger gibi donanım cüzdanlarını destekler. Çok imzalı bir cüzdan ile kullanılabilir ve kapsamlı çevrimdışı depolama sunar.

Daha fazla güvenlik sağlamak için 2 faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte gelir. Mobil ve masaüstünde kullanılabilir. Çözüm bağışlayıcıdır, çünkü kullanıcının gizli bir cümle ile fonları kurtarmasını sağlar. Özellikle güvenli ve çok hızlı. Üçüncü taraf eklentileri gibi farklı eklentileri vardır. Duruş süreleri yoktur, bu önemli bir faydadır. En iyi Bitcoin cüzdanlarından biri olarak kabul edilir.

ÇIKIŞ CÜZDANI

Bu sıcak cüzdan bir arada hizmetlerin bir kombinasyonunu temsil eder. Bu bir portföy, bir borsa ve kripto varlıklarınız için bir cüzdan. Gelişmiş gizliliğin yanı sıra, çözüm, özellikle acemi kullanıcılar için oldukça uygun olan cüzdan arayüzünden farklı dijital para birimlerini değiştirmenize izin verir.

Uygulama kişiselleştirilmiştir ve özel anahtarlarınız üzerinde tam denetime izin verir. Anlaşılması kolay ve yeni başlayanlara dost canlı grafikler ile birlikte gelir. Bu, tüm kripto varlık portföyünüzün değerini gerçek zamanlı olarak kolayca izlemenizi sağlar.

JAXX CÜZDAN

Jaxx cüzdanı, kayıt gerektirmeyen ve tamamen ücretsiz olduğunu iddia eden daha az bilinen bir sıcak cüzdan. İPhone ve iPad gibi iOS Cihazınızda veya Android cüzdanlarında, bir Android uygulamasında, Windows, Mac ve Linux’ta ücretsiz indirme olarak kullanabilirsiniz. Google Chrome üzerinden masaüstünüzde de kullanabilirsiniz. Birden fazla cihazda eşleştirilebilir.

M-cüzdan, büyük portföy çeşitliliğine izin veren 85’ten fazla farklı kripto varlığını destekler. Başlangıç ​​dostu bir cüzdan arayüzüne sahiptir ve tüm özelliklerini kullanmak oldukça basittir. Doğal olarak, 2 faktörlü kimlik doğrulama, cihazın birlikte gelen diğer özelliklerinin yanı sıra güvenliği de artırır.

GREENADDRESS CÜZDAN

Bu cüzdanın, bitcoin depolamak söz konusu olduğunda kullanıcının kişisel finans üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlayacağı tahmin ediliyor. Harcama limitlerinin, oran limiti işlemlerinin ve diğer türlerin belirlenmesine izin verir.

Cüzdanın benzersiz özelliklerinden biri, ‘işlem başına’ 2 faktörlü kimlik doğrulamasına sahip olmasıdır. Başka bir deyişle, paranızın güvenliğini ve işlemlerinizin bütünlüğünü daha da garanti etmek için, bunları her seferinde iki kez doğrulamanız gerekir. Ancak bu işlemin daha yavaş olmasını sağlar. Öte yandan, cüzdanın başlangıç ​​dostu bir arayüzü var ve üzerinde bir kolu bulmak zor değil. Bitcoin cüzdan incelemeleri cömert olma eğilimindedir.

SAMOURAI CÜZDAN

Samourai  cüzdan  farklı yanlarından bir dizi ile birlikte sıcak cüzdandır. Gelişmiş gizlilik, yüksek güvenlik ve işlem bütünlüğü avantajlarından sadece birkaçıdır.

M-cüzdan, kullanıcıya her bir işlemde gizlilik ve madencilik ücreti üzerinde tam kontrol sağlamayı amaçlamaktadır. Kamu ödeme adreslerine gizlilik getiren ilk tam BIP 47 uygulamasını sunmaktan gurur duyar. Ayrıca büyük miktarda esneklik ve daha fazla kullanılabilirlik sağlayan uzaktan SMS komutlarına sahiptir. Birçoğu Samourai’yi en sevdikleri ve en iyi Bitcoin cüzdanı olarak görüyor.

BLOCKCHAIN.INFO CÜZDAN

Bu sıcak cüzdan, kullanıcının Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ether ile satın almasına, satmasına, değiştirmesine ve işlem yapmasına izin veren bir cüzdan. API blockchain cüzdanının kullanımı özellikle kolaydır ve belirli işlemlerin üzerinden geçmenize, canlı bitcoin verilerine erişmenize ve daha birçok türe izin verir.

Blockchain cüzdanı, ek pazar bilgisi arayan ve sadece uzun vadede tutmak yerine sık sık kripto para piyasası ile etkileşime girmeye istekli kullanıcılar için uygundur.

COINBASE CÜZDANI

Coinbase, ABD merkezli en büyük kripto para borsasıdır ve ayrıca bir cüzdan hizmetine sahiptir. Genellikle Bitcoin cüzdan inceleme devresi arasında tur yapmak, borsa tarafından sunulan kripto para birimlerini destekleyen sıcak bir cüzdan. M-cüzdan, kullanıcının kripto para birimleri ile oldukça sorunsuz bir şekilde işlem yapmasına izin verir.

Avantajlarından biri, Coinbase’in daha fazla güvenlik sağlayan “Coinbase kasası” ile geleneksel çek hesaplarını tutmasıdır. Emeklilik planlaması kalabalığı ile de popüler. işlem ücretleri dezavantajlıdır

SONUÇ

Açıkçası, yararlanabileceğiniz birçok farklı bitcoin cüzdanı var. Yukarıdakiler daha popüler olsa da, göz atmakta özgür olduğunuz başka çözümler de var.

Aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri cüzdanı kullanmanızdır. Sağlam bir cüzdan incelemesine dönün veya bir eşleşme bulmak için çevrimiçi olun.

Kripto para piyasası ile aktif olarak etkileşim kurmak ve düzenli olarak ticaret yapmak istiyorsanız, fonlarınıza erişmek daha kolay olduğu için yüksek güvenlikli bir sıcak cüzdan ile daha iyi olabilirsiniz. Ayrıca, sıcak cüzdanlar genellikle Android cihaz gibi çok çeşitli mobil cihazlarla uyumludur ve hareket halindeyken kripto para birimleriyle işlem yapmayı mümkün kılar.

Öte yandan, kripto para birimine uzun vadeli bir oyun ve yatırım olarak bakıyorsanız, özel anahtarlarınızı soğuk bir cüzdanda saklamak olduğunu söylemeye gerek yok. İnternete bağlanmadığı için, kesmek çok daha zordur. Yine, iyi bir cüzdan incelemesi burada yardımcı olabilir.

Genel bir kural, seçilen çözümün hangi dijital varlıkları desteklediğini kontrol etmektir. Sadece bitcoin tutmak istiyorsanız, basit bir bitcoin cüzdanı ile daha iyi olabilirsiniz, ancak kripto para biriminizi farklı bir şekilde saklamak istiyorsanız açık bir şekilde görünmelisiniz.

Kripto para birimlerini doğrudan web arayüzünden satın almanıza izin veren çok sayıda farklı bitcoin cüzdanı olduğunu unutmayın; bu, kripto para birimi borsaları aracılığıyla pazarla etkileşimde bulunmanın zorluğunu ortadan kaldırdığı için yeni başlayanlar için çok uygun bir şeydir. Ayrıca, kripto para birimlerinizi, farklı borsalardaki hesapları kaydettirip doğrulamak zorunda kalmadan doğrudan uygulamadan değiştirmenize olanak tanıyan yerleşik değişim özelliklerine sahip cüzdanlar da vardır. Ayrıca iyi bir cüzdan incelemesi bulmak her zaman yararlıdır.

Başka bir deyişle, en iyi Bitcoin cüzdanı, yatırım niyetinize göre en iyi amaca hizmet eden cüzdan

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img