Hindistan’da Kripto Ticaret Yasal

Yerel haber gazetesi Economic Times’a göre, Hindistan Yüksek Mahkemesi kripto ticareti konusunda bir engel oluşturuyordu.

Hindistan Merkez Bankası, kripto varlıklarındaki ilişkilerin bireyler ve işletmeler tarafından yasaklanması için her türlü çabayı göstermektedir. Kampanyası Nisan 2018’de bankalara ve şirketlere dijital varlıklarla uğraşmamaları talimatını veren dairesel talimatlarla başladı.

Sektörde halihazırda çalışan düzenlenmiş borsalar ve hizmet sağlayıcılardan ekosistemden üç ay içinde çıkmaları söylendi.

Hindistan İnternet ve Mobil Birliği, dijital varlıklarda onları yasaklayan bir yasa olmadan ticaretin Hint anayasası kapsamında “meşru” bir ticari faaliyet olduğunu savunmuştu.RBI, davayı sürükledikçe aylarca ertelenen Yüksek Mahkemeye götüren eylemlerini savundu.

Bloomberg’e göre, Adalet Rohinton F.Nariman başkanlığındaki üç hakemden oluşan bir panel, kripto para borsaları, girişimler ve sanayi organlarının dilekçelerini kabul etti. Argümanların çoğu, merkez bankasının kripto varlıklarını yasaklama yetkisine sahip olmadığını ve direktifinin konuyu yeterince incelemediğini iddia etti.

Raporda, Yüksek Mahkemenin kripto para birimlerine ilişkin düzenlemeler hakkında ayrı bir dava daha dinlediği ve bugünkü kararın katı normlar nedeniyle davayı zayıflattığı belirtildi. Geçen ay Bitcoinist, RBI’nin dijital bir rupi için kendi planlarını bildirdi.

Endüstri gözlemcisi ‘Kripto Kanoon’, kripto heyecanıyla ilgili haberleri ilk alanlardan biriydi;

Son Dakika:

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Reserve Bank of India’nın (RBI) #Crypto’ya karşı bankacılık yasağını kaldırdı. Mahkeme, 6 Nisan 2018 tarihli RBI Genelgesi’nin anayasaya aykırı olduğuna karar vermiştir.

– Crypto Kanoon (@cryptokanoon) 4 Mart 2020

Ortaklarımız @wazirxindia’yı desteklemeyi ve 3 Milyar kişiye para özgürlüğü sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Haber, gün içinde 8,800 dolar civarında marjinal olarak yükseldiği için bitcoin fiyatlarında hemen tepki göstermedi.

Bununla birlikte, karar, kripto endüstrisi için, özellikle de büyük bir nüfusun büyük ölçüde bankacılık dışı kaldığı Hindistan’da büyük bir destek. Artık serbestçe ve merkez bankası baskısı olmadan çalışabilen blockchain girişimleri için sınırsız fırsatlar var.

Yazar : Nilhan T.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img