Hint Borsaları Kripto Patlamasına Yol Açabilir

Yeniden açılan Hint borsaları bir kripto patlamasına yol açabilir

Hindistan Merkez Bankası’nın kripto yasağının ülkenin Yüksek Mahkemesi tarafından kaldırılmasını kısa bir süre sonra banka mevduatlarını işleyen kripto para borsaları izledi.

En iyi iki Hint kripto borsası, CoinDCX ve WazirX, banka mevduatlarını etkinleştirdi.Haber, Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin Hindistan Merkez Bankası’nın kripto ticareti yasaklamasını bozma kararını izliyor.
Küresel kripto para piyasasının hacminin orta ve uzun vadede artması bekleniyor.

Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto ticareti yasağının Yargıtay tarafından devre dışı bırakılmasından 6 saatten daha kısa bir süre sonra, Hindistan’daki en iyi kripto para borsaları banka mevduatlarını işlemeye başladı.

Hindistan’da Binance tarafından satın alınan en iyi bir kripto para borsası olan CoinDCX ve WazirX, 19 ayda ilk kez Hindistan rupilerinde (INR) banka mevduatını kolaylaştırmaya başladı.

WazirX’in CEO’su Nischal Shetty, Orta mesajında ​​INR depozitolarının “uzun süre bekledikten” sonra tekrar borsada olduğunu ve borsaların INR para çekme işlemlerini etkinleştirmek için çalıştığını doğruladı.

Yasağın ticaret hacmi üzerindeki etkisi

Hindistan Merkez Bankası’nın yasaklanması Aralık 2018’de yürürlüğe girdi ve ertesi yıl Zebpay ve Koinex gibi birkaç Hint kripto borsasının kapanmasına yol açtı. Hindistan borsaları Aralık 2018’e kadar günlük hacimde 100 ila 300 milyon dolar civarında işlem gördü.

Koinex’in kurucusu ve CEO’su Rahul Raj, “Dört aylık operasyonlar içinde Koinex, Hindistan’ın en büyük ve en sevdiği dijital varlık borsası oldu, ticaret hacminde 265 milyon dolar kaydederek ve Aralık ayında 24 saat içinde 40 bin + yeni kullanıcıya çıkıyor” dedi.

Hindistan’ın kripto pazarının yasaktan önceki benzer seviyelere ulaşmak için toparlanıp toplanmayacağı belli değil. Hindistan kripto borsası piyasası 2017’de sürekli yüksek bir hacim gördü; dijital varlık yatırım firması Arca’dan bir tüccar, yasak uygulanana kadar Hindistan’ı “kriptoda bir güç merkezi” olarak nitelendirdi. Yasağın kaldırılmasından kısa bir süre sonra, WazirX’in yerel jetonu WRX’in fiyatı, artan ticaret faaliyeti nedeniyle yükseldi.

Hindistan’da düzenleyici belirsizliği gidermek için hala önemli çalışmalar var; Yargıtay’ın kararı, yerel kripto para borsası pazarını ve blockchain endüstrisini hem yerel şirketlere hem de yabancı oyunculara açmanın ilk adımıdır.

“Kazandık! Kazandın. Ama ileride uzun bir yolumuz var, ”dedi Shetty. “Desteğinizle birlikte, Hindistan’da kripto düzenleme çerçevesini oluşturmaya çalışacağız,”

Merhaba Ziyaretçimiz Sizde bu katagoride ücretsiz haber paylaşmak istermisin. Buraya tıklayıp paylaşabilirsiniz.

Tüm haberlerin altına yazalım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yazar : Nilhan T.

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img