Hollanda Merkez Bankası Uyardı: 2 Haftada Kayıt Olun veya Kapatın

Pazartesi günü yaptılan açıklamada, Hollanda kripto şirketlerinin 18 Mayıs'a kadar Hollanda merkez bankasına kaydolması veya derhal faaliyetlerini durdurması gerektiğini söylenildi.

De Nederlandsche Bank (DNB), Avrupa Birliği’nin Mali Eylem Görev Gücü tarafından belirlenen AML direktiflerine ve standartlarına uymak için geçen ay Hollanda Parlamentosu’nu kabul eden gelişmiş Hollanda kara para aklama (AML) yasalarını hızla uygulamak için harekete geçiyor.

DNB’nin hızlı düzenleyici esnekliği Hollanda Üst Meclisi 21 Nisan’da “değiştirilmiş” Dördüncü Para Aklama Yasası (AMLD4) yasalarını kabul etti Son tarih, Hollandalı kripto firmalarının, sektöre külfetli bir yasada ağır eleştiriler almasıyla geliyor. AB’nin AMLD5’inin uygulanması konusundaki uzun süren görüşmelerinde, firmalar DNB ve Maliye Bakanlığı’nın küçük işletmelere baskı yaptığını, hatta bazılarını kapılarını kapatmaya zorladığını söylüyor.

DNB ve Parlamentonun AB’nin değiştirilen “dördüncü kara para aklama talimatı” nı, AMLD5 yerine kendi beyan ve kanunlarında neden gösterdiği belli değildi . Bir DNB temsilcisi yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Basın bülteninde DNB, 18 Mayıs’ta “mevcut faaliyetler durdurulmalı” yazıldı. Yayın, taslak başvurusunun Mayıs ortasındaki kayıt ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olduğunu belirtti. Eylem çağrısının , AB’nin beşinci AB Kara Para Aklama Yasası Direktifini yayınlamasından aylar sonra, ancak Hollanda Parlamentosu versiyonunu kabul etmesinden önce Eylül 2019’da gönderilen benzer bir kayıt bildirimini resmileştirdiği görülüyor . AMLD5, AB üye ülkelerine direktifin uygulanmasını 10 Ocak’a kadar verdi.

Ancak Hollanda Parlamentosu, 21 Nisan’a kadar AML yasalarını güçlendirmedi. Mbankasının önceki kayıt çağrısı DNB’yi şimdi alışılmadık şekilde iki haftalık bildirimini ayarlamaya teşvik etmiş olabilir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img