ICO nasıl çalışır?

ICO (ilk madeni para teklifi) tamamen dönüştürücü bir para toplama yöntemidir. Daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor ve yatırımcılarla bağlantı kurmanın bu yeni yolunu kullanan devrimci blockchain teknolojisi büyümeye devam edecek. Blockchain giderek daha yaygın hale geliyor.

Bu kılavuzda “ICO nasıl çalışır?” Sorusu yanıtlanmaktadır.

ICO nasıl çalışır: ICO’ların büyümesi

2017 yılında tahmini toplam 871 ICO ile yeni blockchain projeleriyle yaklaşık 6 milyar dolar toplandı. Bu rakam 2014 ile 2016 sonu arasında toplam 295 milyon $ ‘ dan yükseldi . Diğer bir deyişle, ICO’lar 2017’de 2014, 2015 ve 2016’da bir araya geldiklerinden yaklaşık 20 kat daha fazla fon yarattı.

Bunu 2017’de 2016’dan (2016’da 64 ICO ) 13 kat daha fazla ICO olduğu fikriyle eşleştirin ve bu alanın muazzam büyüme potansiyelini ve takip etmeye adamışsınız.

In 2018 yılının ilk üç ayında , ICO’lar zaten onlar Açıkçası, yeni yatırımcılar ve hem iş adamları blockchain teknolojinin büyüme potansiyeline yararlanmak için yollar aramaktadır 2017 boyunca tüm mi daha fazla para yetiştirmişti. Aslında, 2018’in H1 kripto para birimi fiyat durgunluğuna rağmen, bu ICO momentumu yakında hiçbir zaman yavaşlamıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre teknolojik alanda herkes ve pasta parçasını almak için acele ediyor.

Bununla birlikte, çitin her iki tarafında (hem üretim hem de yatırımcı), bir ICO’nun basitliğinin ötesine uzanan daha derin bir anlayışa sahip olmak önemlidir. Bu devrimci teknolojiden ve çevredeki değişikliklerden tam olarak yararlanmak için bir ICO’nun nasıl işlediğini ve çalıştığını anlamak daha iyidir . Bu bilgiyi geliştirmeye ve sizi köşede olanlara hazırlamaya yardımcı olmak için, bir ICO’nun nasıl çalıştığı hakkında bazı temel bilgiler.

Bir ICO nasıl çalışır: İlk Para Teklifi

ICO kısaltmasının hızlı bir şekilde kesilmesi, ilk madeni para teklifinin temel çalışma prosedürlerine ışık tutar. İlk önce bu üçünün en önemli kelimesi olan ‘madeni para’yı ele almak daha mantıklı olabileceğinden, tam olarak bunu yapacağız.

Yani, başlamak için bozuk para nedir? Kripto para konuşmasında, bir para muhtemelen ele aldığımız diğer tüm ‘paralardan’ tamamen farklıdır. Bu farkın kökü, kripto para biriminin dijital doğasından gelir.

Bu nedenle, işlem yapmaya alışkın olduğumuz fiziksel, fiat paraları ile ilgili deneyimimiz, zihinlerimizi kripto para birimi ve blockchain projeleri tarafından satılan paralar etrafına sarmada iyi olmaktan daha fazla zarar verecektir. Kriptocoinler, bir değer deposu ve değişim aracı olarak tutabileceğiniz maddi paralardan ziyade, blok zincirine programlanmış dijital varlıklardır.

Muhtemelen bu paraları oldukça değişken bir değer deposu olarak düşünebilirsiniz. Projeye bağlı olarak, bunları bir gün mal veya hizmetlerle değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bir ICO’da, bir gün çok uzun bir süre gelmeyebilir. Bunun nedeni kısaltmanın diğer iki sözcüğüdür: başlangıç ​​ve teklif.

Bir ICO’da, yukarıda belirtildiği gibi dijitalleştirilmiş paralar yatırımcılara satın alma için sunulmaktadır . Agresif pazarlama sahaları bunu başka türlü gösterebilirken, yatırımcıların boğazına hiçbir şey zorlanmaz; para satın alarak yeni bir blockchain projesine yatırım yapma fırsatı sunulmaktadır.

Bununla birlikte, yatırımcılar her zaman çevrimiçi pazarlar ve borsalar aracılığıyla kripto para satın alma ve satma fırsatına sahipler, bu yüzden ICO’yu benzersiz kılan nedir? Cevap son kelime içinde: ilk. ICO’lar ilk kez yatırımcıların belirli bir para satın alma fırsatına sahipler.

Çoğu zaman, bu giriş seviyesi tanıtımının bir parçası olarak önemli indirimler sunulacaktır. Bir ICO’nun amacı, madeni paraları yatırımcıların eline çıkarmak ve bu süreçte para toplamaktır. Ve evet, özünde, bir ICO gerçekten bu kadar basit.

ICO nasıl çalışır: Satış sonrası

Tamam, ama madeni paralar bittiğinde (ve yatırımcıların eline geçtiğinde) her şey nasıl çalışır? Madeni paralar satın alındıktan ve piyasaya sürüldükten sonra, geleneksel olarak, erken yatırımcıların bir proje ayağa kalkmadan önce madeni paralarını satmasını engelleyen önceden tanımlanmış bir kilitleme süresi vardır.

Ancak bu son tarih geçtiğinde, madeni para sahipleri belirteçleri ile istedikleri her şeyi yapmakta özgürdür. Bu şekilde, bir zamanlar ICO olarak kabul edilen projeler günlük, ana akım kripto para birimlerinize dönüşür.

Bunlardan bahsetmişken , 2014 yılında Ethereum’un bir ICO tarafından finanse edildiğini biliyor muydunuz ? Onlar için oldukça güzel bir koşuydu. Açıkçası, tüm ICO’lar bu yüksekliklere ulaşmayacak, ancak her zaman hayal edebilir. Dedikleri gibi, “herkes bir yerden başlamalı”.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img