ICO’lar için rehber?

ICO, İlk Para Teklifi anlamına gelir. ICO kılavuzumuz, bir teklifin araştırılması, nereye yatırım yapılacağı, nasıl yatırım yapılacağı ve dolandırıcılıklardan nasıl kaçınılacağı hakkında en iyi ipuçlarını içerir.

Bir ICO kılavuzu: Bitcoin ve Altcoin

Birçok yatırımcı, Bitcoin , Ethereum ve Bitcoin Cash gibi daha büyük, yerleşik ve iyi bilinen paralardan birine yatırım yaparak kripto para piyasasına girdi .  Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi en büyük ve en popüler para birimlerini gösterir.

Bazı siteler, borsalar ve uygulamalar, bu büyük ve iyi bilinen kripto paraların satın alınmasını nispeten kolaylaştırır. Daha iyi bilinen para birimlerine yatırım yaparken kayıt nispeten hızlıdır ve doğrulama basittir.

Bitcoin ilk ve en iyi bilinen kripto para birimidir ve tartışmasız çoğu yatırımcı dijital para birimine yatırım yapmanın ilk deneyimidir. Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden sonra, diğer birçok kripto para birimi başlatıldı (Ethereum ve Ripple gibi). Bitcoin dışındaki tüm paralar Altcoins olarak bilinir. Yani kelimenin tam anlamıyla Bitcoin’e “alternatif” bir para.

Dolayısıyla, yatırımcılar daha deneyimli hale geldikçe, bir sonraki yatırım ICO olabilir.

ICO kılavuzu: ICO ne anlama geliyor?

Bir ICO, yeni bir kripto para biriminin jetonlarının veya madeni paralarının ilk kez sahip olduğunu gösterir. Yukarıda belirtildiği gibi, ICO İlk Para Teklifi anlamına gelir ve bir halka arz (ilk halka arz) ile karıştırılmamalıdır.

Bir halka arz ve bir ICO arasındaki fark nedir?

Halka Arz, şirket menkul kıymetlerinin ilk kez halka arz edilmesidir. Bu menkul kıymetler hisse senetleri, tahviller, varantlar ve sermaye senetlerini içerir. halka arzların en önemli kısmı varlık destekli olmalarıdır. Bu, yatırımcıların şirketin bir parçasına sahip oldukları anlamına gelir.

Öte yandan, bir ICO sikke (dijital jetonlar) teklifidir. ICO’lar genellikle halka arzları olan şirketlerde gördüğümüzden daha yeni, daha kanıtlanmamış konseptler için tutulur. Ek olarak, halka arzlar genellikle ICO’lardan daha özel, yüksek düzeyde düzenlenmiş ve daha uzun ömürlüdür. ICO bir para toplama mekanizmasıdır. Yatırımcılar, şirketin yapmayı planladığı planı (beyaz kağıt olarak bilinir) okuyabilirler. Daha sonra madeni para satın alabilirler ve şirket uzun vadede başarılı olursa, bu madeni paraların değeri artacaktır.

ICO kılavuzu: İlk ICO ne zamandı?

İlk ICO Temmuz 2013’te yapıldı. Ocak 2015’te Omni’ye yeniden markalanan Mastercoin tarafından yapıldı.

ICO rehberi: ICO’lara nereye yatırım yapabilirsiniz?

ICO’ları araştırabileceğiniz ve yatırım yapabileceğiniz birkaç farklı site var. Fiziksel konumla ilgili olarak, Amerika Birleşik Devletleri ICO’ların çoğuna IPO gibi davranır ve böylece sakinlerinin ICO’lara katılmasını kısıtlar. İngiltere veya diğer kripto dostu ülkelerdeyseniz ICO’lara yatırım yapmakta çok daha az sorun yaşamalısınız.

ICO rehberi: Bir ICO’ya nasıl yatırım yapabilirsiniz?

Basitçe söylemek gerekirse, genellikle paraları Bitcoin veya Ethereum kullanarak satın almanız gerekir. Bu yüzden bu kripto para birimlerinden birini satın almanız ve uygun bir cüzdan kurmanız gerekecek. Bu yapıldıktan sonra ICO’ya kaydolabilir ve daha sonra bir ICO’dan para almadan önce ETH’yi bir ICO cüzdan adresine gönderebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img