ICO’lar nasıl analiz edilir?

En iyi fırsatları tanımlayabilmeniz için yatırım yapmadan önce ICO’ları analiz etmek önemlidir . Bir yatırımcı olarak, bir ICO’ya katılma nedeninin bir kısmı fikri beğenmiş olsanız bile yatırım getirisi (YG) isteyeceksiniz.

Bilgilendirilmiş bir karar vermek için ICO’ları analiz edin

Her yıl tam anlamıyla binlerce ICO başlatılır. Bazıları harika fikirler ama yine de başarısız olabilir. Dolayısıyla yatırım, hafife alınacak bir karar değildir. Yatırım tamamen bilinçli bir karar vermekle ilgilidir. Bir ICO’ya yatırım yapmak için birçok iyi neden olabilir. Ayrıca yatırım yapmamak için birçok iyi neden olacaktır. Belirli bir ICO’nun kendi yatırımınız için uygun olup olmayacağını görmek için kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir.

ICO’ları analiz etmek neden önemlidir?

Bir ICO’ya katılıp bazı madeni paralarını satın aldığınızda, seçim konusunda iyi hissedersiniz. Akılcı yatırımcılar yatırımlarının bir noktada değer artacağına inanırlar.

Kısa vadede bir şeyin değerinde düşeceğine inanıyor, ancak uzun vadeli değerde yükseldiğini görüyorsanız, varlık, değer düşene, daha ucuz bir fiyata satın alın ve sonuçta yatırımınızı ertelemek olacaktır. daha iyi bir YG elde edin.

Kısa vadeli kazançlar görürseniz, ancak uzun vadeli görünümün kasvetli olduğuna inanıyorsanız, rasyonel yatırım kararı o anda o varlığı satın almak ve kısa vadeli fiyat artışından elde edilen kar için satmak olacaktır.

Ne yazık ki, işler o kadar da basit değil. Pazar irrasyonel ve son derece değişken ve birçok yatırımcı da irrasyonel. İnsanlar istedikleri her şeyi deneyebilir, ancak hiç kimse piyasanın gelgitlerini ve akışlarını% 100 doğruluk ve kesinlik ile doğru bir şekilde tahmin edemez. Bazı insanlar, daha bilinçli kararlar vermelerini ve diğerlerinden daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlayan belirli ‘guru’ metodolojileri geliştirebilir, ancak hiç kimse mükemmel değildir ve birçok insan bundan çok uzak değildir.

Kripto para piyasasının öngörülemeyen doğası, sürekli yeni blok zincir projeleri akışı ile eşleştirildiğinde, orada ICO’ları kapsamlı ve etkili bir şekilde analiz etmeyi neredeyse imkansız hale getirdi.

Bununla birlikte, seçiminizi daraltmanıza veya ilginizi çekebilecek bir ICO’yu değerlendirmek için analiz edebileceğiniz dört temel temel vardır.

İlk takım

ICO’nun arkasındaki ekip nedir? Harika bir fikir, sağlam bir destek ve bunun gerçekleşmesi için hiçbir yere gitmeyecek. Ekibe ve bağımsız kaynaklardan sicile iyi ve yakından bakın. ICO’nun ekibi gerçek, saygın insanlardan oluşmalıdır. Takma adlar altında çalışan ekip üyelerine güvenilmemeli, deneyimli yüksek başarılarla dolu bir takıma büyük bir artı.

Blockchain gerekliliği

Her iyi ICO’nun kalbinde blok zincir vardır . Değerli bir kişinin blockchain teknolojisini kullanmak için sağlam, geçerli bir nedeni ve bu teknolojiyi mümkün olan en iyi şekilde kullanma planı olmalıdır. Bir ICO, jetonlarını oluşturmanın ötesinde blockchain teknolojisini kullanmıyorsa, bu büyük bir uyarı işaretidir.

Bununla birlikte, bir ICO, jetonları oluşturmanın ötesinde blockchain teknolojisini kullanıyor olsa bile, ihtiyaç açıkça var olmalıdır. Güvenli bir veritabanı veya elektronik nakit transferi gibi mevcut bir teknoloji daha iyi bir iş çıkarıyorsa, neden bunu yapmadıklarını sormanız gerekir.

Blockchain teknolojisi güçlüdür ve daha önce var olmayan bir işlevsellik sağlar, ancak bu işlevsellik çok dar bir niş içinde yer alır ve gerekli olmadığı yerlerde kullanmaya çalışmak, bir projenin fonunda yemek yemesine neden olur.

Sağlam ekonomi

ICO’ları analiz ederken arz ve talep yasalarını hatırlayın. Paraları / jetonları değerli kılan nedir? Simgenin değer teklifi, bir şekilde popüler ürün veya hizmetlere ucuz ve uygun fiyatlı erişim sunmakla mı bağlantılı? Spekülasyon nedeniyle ilişkili jeton pahalıysa, ürün veya hizmet artık ucuz olmayacak ve tam tersi. Bu başka bir büyük uyarı işaretidir.

Sorumlu karar verme

ICO, topladığı fonlarla ne yapmayı planlıyor? Başarılı bir ICO yürütmek onlara işi başlatmak için ihtiyaç duydukları başlangıcı verecek mi? Yoksa çıkış planı projeye başlayan ekip için bir kazanç mı?

Gelirlerin nereye gideceğine yakından bakın. Finansman çoğunluğu tekrar işe yatırılmalıdır. Pazarlamaya, geliştirme ve değer sağlamadan daha fazla harcama yapan hiçbir ICO’ya asla güvenmeyin. Hızlı bir hesaplama genellikle 100 milyon dolar toplamanın, 10 milyon dolarlık ürün yaratmanın ve geri dönmenin ve 1 milyon dolardan az bir pazar payına satmanın kötü bir şekilde sona ereceğini gösterecektir.

En iyi fırsatları belirlemenize yardımcı olmak için ICO’ları analiz ederken bu dört temel temeli unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img