IOTA Ağı, Birkaç Ay Önce Yeniden Piyasaya Sürüldükten Sonra Hızını 20 Kat Artırıyor

Blockchain ve açık kaynak geliştirmeye odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan IOTA Vakfı, düğüm yazılımı olan Hornet'in IOTA topluluğu ile birlikte en son sürümünü duyurdu.

IOTA topluluğu, saniyede 650’den fazla onaylanmış işlem (TPS) ile 150’den fazla düğümden oluşan istikrarlı bir ağı gösteren bir stres testi gerçekleştirdi. Bu, işlem verimliliğinde 20 kat artış gösterirken Hornet, önceki düğüm yazılımına kıyasla normal işlemler altında 10 kat daha az bellek tüketebilir.

Bu yeni düğüm yazılımı, “ağ hızında önemli bir artışa” yol açacak protokol geliştirmelerini içeren Chrysalis olarak da bilinen IOTA 1.5’e doğru yol alıyor. News Luca Moser, IOTA Vakfı’nda Yazılım Mühendisi nedeniyle IOTA paralel mimarisi ve feeless işlem modeli nedeniyle, geliştiricilerin geleneksel blockchain teknolojisi dayattığı kısıtlamalar olmadan gerçek dünya uygulamalar oluşturabilir”dedi.

IOTA’nın mevzuata uygunluk, standardizasyon ve endüstri işbirliğine odaklanması, benimseme stratejisinin temel direkleridir. IOTA Vakfı, dijital ekosistemde güvenli açık kaynaklı teknolojiler geliştirmek için akademi, hükümet ve iş ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır.

Iota Network, Şubat ayında platformun Trinity Cüzdan yazılımında büyük bir hack gördü. Ağ aynı gün başka güvenlik ihlallerini önlemek için kapatıldı, ancak 8.55 milyon MIOTA, 50 dijital cüzdan kullanıcısından yaklaşık 2 milyon dolar çalındı.

Vakıf , ağın saldırıdan neredeyse bir ay sonra tekrar çevrimiçi olduğunu duyurdu . Şubat ihlalinden sorumlu kişi veya kişiler bulunamadığından, Iota “saldırganı tanımlamak ve izlemek için FBI, İngiltere, Alman ve Malta polisi ile çalışmaya devam edeceğini” söyledi. IOTA Vakfı, gelecekte ağa yapılacak ek saldırıları önlemek için, güvenlik yeteneklerini ve kaynaklarını geliştirmek amacıyla yazılım güvenliği uygulamalarında değişiklikler yapmıştır.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img