İran Cumhurbaşkanı Ulusal Kripto Madenciliği Çağrısında Bulundu

İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, hükümete gelişmekte olan kripto endüstrisi için yenilenmiş bir ulusal yaklaşım hazırlamasını emretti.

Rouhani İran Merkez Bankası (CBI), enerji departmanı ve bilgi ve iletişim teknolojisi bakanlıklarından kripto para için yeni bir ulusal strateji tasarlamaları gerektiğini söyledi. İran haber sitesi ArzDigital Çarşamba günü yaptığı açıklamada , düzenleme ve madencilik gelirleri de dahil olmak üzere madencilik stratejileri hakkında bilgi verdi.

Haberler, İran parlamentosunun ülkenin katı döviz ve para kaçakçılığı düzenlemesini kripto para birimlerine uygulamak için bir tasarının yayınlanmasından iki gün sonra geliyor . Yeni parlamento yasası, aynı zamanda ülkede faaliyet gösteren kripto borsalarının ilk olarak CBI‘ye kaydolmasını gerektirecek ve muhtemelen ülkeyi terk etmek için çok fazla sermayenin önlenmesi ve engellenmesi yönünde olacak.

Sadece aylar önce ABD Başkanı Donald Trump yönetimi, İranlıların yaptırımları atlatmak için dijital varlıklar kullandıkları endişelerini dile getirdi. İran, Temmuz 2019’da kripto para madenciliğini meşru bir endüstri olarak resmen tanıyan ilk ülkelerden biriydi. Hükümet şimdi madencilik lisansları yayınlayarak şirketlere maden çıkarma ve üretilen dijital varlıkları satma hakkı veriyor. Ocak ayında bir sanayi raporu, İran’ın ilk altı ayında bu tür 1000’den fazla lisans verdiğini söyledi .

Bitcoin Madencilik Haritasına göre, Eylül 2019’un başında olanın iki katından fazla, İran şu anda bitcoin’in toplam hashratında% 4’lük bir paya sahip .Rouhani’nin İranlı yetkililerden neden bitcoin madenciliği düzenlemesini tekrar ziyaret etmelerini istediği belirsiz. Kripto paralar şeklinde ülkeyi terk eden değerin kısılmasıyla, Başkan, madencilerin de paralarını hükümetin debriyajlarından uzaklaştırmamasını istiyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img