İrlanda Suçlulardan Ele Geçirdikleri 125000 Dolarlık Bitcoin’i Halka Açık Artırmaya Çıkaracak

Ülke tarihinde ilk kez İrlanda, suçlulardan ele geçirilen 125.000 dolarlık bitcoin’i halka açık artırmaya çıkaracak. Ele geçirilen kripto para birimi, İrlanda merkezli müzayede evi Wilsons Auctions tarafından hiçbir rezerv koymayacağı için en yüksek teklifi veren kişiye satılacak.

İrlanda’da Kapmak İçin İndirimli Bitcoin

24 Mart Salı günü öğlen 12: 00’de (GMT) başlayan Wilsons Auctions, Belçika yetkilileri tarafından suçlulardan ele geçirilen 125.000 dolar değerinde bitcoin (BTC) satacak. Açık artırma çevrimiçi gerçekleştirilecek ve sadece 24 saat sürecek, yani Çarşamba günü sona erecek.

Açık artırma, İrlanda’nın Dublin şehrindeki Wilsons ofisi tarafından kontrol edilecek. Bu nedenle, İrlanda’da ilk kez bir açık artırma yapıldığı zaman olacak. BTC, her biri 0.25 ila bir bitcoin arasında değişen bir dizi partiye bölünecektir.

Ele geçirilen bitcoinin (BTC) yanı sıra, Bitcoin Gold (BTG) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi diğer kripto paralar da çekiç altına gelecek ve daha büyük lotlarda satılacak.

Wilsons Auctions’daki Varlık Kurtarma Yöneticisi Mark Woods’a göre, açık artırma katılımcılarına, yeni teklif sahiplerinin dışarıda bırakılmamasını sağlamak için tüm açık artırma sürecine rehberlik edilecek.

Ayrıca bu açık artırmanın “İrlanda’da türünün ilk örneği” olacağını ve açık artırma şirketinin bunu gerçekleştirmesinden çok memnun olduğunu belirtti.

İlgilenen teklif sahipleri web sitesine kaydolabilirler, ancak açık artırmanın başlamasından en az 24 saat önce bunu yaptıklarından emin olmalıdırlar. Ayrıca, bir alıcının numarası için  500 depozito ödemesi istenecektir .

Wilsons Müzayedeleri İçin Bir İlk Değil

Wilsons Auctions, suçlulardan ele geçirilen kripto para birimlerini ilk kez satmadı. Geçen yılın Şubat ayında, 90’dan fazla ülkeden teklif verenlere 315 bitcoin (BTC) ihale etti. Bu bitcoin, Belçika hükümeti tarafından uyuşturucu kaçakçılarından ele geçirildi ve yaklaşık 300.000 ₤ değerinde olduğu tahmin edildi. O sırada açık artırma Belfast’ta gerçekleşti.

Müzayede evi, daha önce monero (XMR) Açık arttırmada, Neredeyse 167,7 den 10,000 ₤ değerinde Sikke sattı.

Wilsons’ın varlık kurtarma müdürü Aidan Larkin, şirketin açık artırmalarının başarısının dünya çapında birçok hükümetin dikkatini çektiğini ve suçlu ele geçirilen sanal para birimlerinin yönetiminde yardım istediğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Coinhashtag

anlık kripto

Related articles

1 Comment

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img