İşte Axie Infinity | CryptoSlate

Oyuncuların öncelikle NFT kartları topladığı ve bunlarla savaştığı kart tabanlı kripto oyunları, eksen sonsuz$ ‘lık bir üst piyasa değeri ile bugüne kadarki en büyük ve en başarılı GameFi projelerinden biri10,2 milyar 7 Kasım 2021’de.

Sanal dünya metaverse’leri (The Sandbox, Decentraland) ve inşaatçı oyunları gibi diğer GameFi türleriyle karşılaştırıldığında (DeFi Krallıkları, Komşum Alice), kart tabanlı oyunlar oyuncunun gücünü ve şansını test eder. Şanslı ya da değil, kartların ne kadar iyi çekildiğini doğrudan etkiler. Bu, oyunculara daha fazla heyecan ve sürpriz getiriyor.

Footprint Analytics verilerine göre NFT kart oyunları hakkındaTwitter, discord vb. gibi sosyal medyanın takipçileri tarafından ölçülen en popüler 3 tanesini bulduk: Splinterlands, Alien Worlds ve The Crypto You.

kıymıklar

Splinterlands Nedir?

kıymıklar 2018 yılında Matthew Rosen (Ryzing’in eski baş geliştiricisi) ve Jesse Reich (BASF’nin eski çalışanları olan Badische Anilin-und-Soda-Fabrik) tarafından piyasaya sürüldü. Oyun Hive zincirinde piyasaya sürüldü ve Temmuz 2021’de 3,6 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı.

Splinterlands’in iki tür jetonu vardır. Bunlardan biri, BSC’de bir yönetim belirteci olan SPS ve oyun içi varlıkları satın almak için kullanılan Splinterlands’in dolaşımdaki para birimi olan DEC, Dark Energy Crystals.

Splinterlands nasıl oynanır?

kıymıklar Oyuncular, kartlarını (NFT’ler) satın alıp toplayabilir ve başkalarıyla oynamak için farklı kombinasyonlar yapabilir. Oyun Hearthstone’a benzer.

Başlamak için, kullanıcıların bir Sihirdarı uyandırmak için bir Spellbook satın almak için 10 $ harcaması gerekiyor. Her Spellbook bir NFT benzersiz bir numara ile.

Kaynaklar – Splinterlands – Kaydolun

Oyuncular, bir Sihirdar çağırdıktan sonra 4 şey yapabilir:

Sezon ödülleri kazanmak için günlük görevleri tamamlayın. Her sezon yaklaşık 14 gün sürer.Karşılaşarak veya denemeler yoluyla veya turnuvalara katılarak ödüller kazanın.Temel görevleri tamamlayın ve uçakları (belirteç SPS’yi yöneten) bekleyin.NFT’ler, araziler ve ekipman kiralayarak gelir elde edin.

Savaşlar, tur başına 6 canavar kartı ve 1 sihirdar kartı ile oynanır. Ödül olarak, oyunu kazanırlarsa oyunculara kartlar ve DEC’ler verilir.

Kaynaklar – Splinterlands – The Battlefield

Splinterlands hakkında istatistikler

Jeton Fiyatı

DEC ve SPS, geçen yıl aşağı yukarı aynı yükseldi ve düştü. En yüksek fiyatlar 14 Ekim civarındaydı. O zamandan beri düşmeye başladı, toparlandı ama sonra tekrar düştü. Genel olarak, daha büyük pazar trendlerinden etkilenmişlerdir.

Footprint Analytics – DECFootprint Analytics Fiyatı – SPSTransactions Fiyatı

Splinterlands’in işlemleri, sağlam bir proje geliştirme yolu ile uyumlu olarak, genel olarak istikrarlı bir yükseliş eğiliminde. En yüksek sayıya sahip oyundur. OyunFi %98,97 ile Hive zincirinde geçen yılki işlemler.

Ayak İzi Analizi – Çekiş Payı | kovan

Geçen yıldaki işlem sayısına bakıldığında, yılın ilk yarısı genel olarak nispeten ortalamaydı ancak Ağustos ayında %900 gibi büyük bir artış gördü. Bunun nedenlerinden biri, GameFi’ye yönelik patlayıcı ilginin ve elverişli bir endüstrinin getirdiği büyümedir.

Footprint Analytics – Splinterlands Kullanıcılarının İşlemleri

20 Mart itibariyle Splinterlands 10 milyon kullanıcıya sahipti – tüm kart oyunları için en yüksek sayı ve 14.7x Axie Infinity. Büyük artış, her ikisi de Ağustos ayında başlayan işlemlerdeki değişiklikle tutarlı. Şimdi nispeten istikrarlı bir hızla büyüyor.

Ayak İzi Analizi – Splinterlands Kullanıcı Sayısı

uzaylı dünyalar

Uzaylı Dünyalar Nedir?

uzaylı dünyalar Dacoco GmbH tarafından 2020’de oluşturulmuş bir yıldızlararası metaverse oyunudur. WAX ve BSC zincirlerinde yayınlanmıştır, Ethereum’a çapraz zincirlemeyi destekler ve likidite madenciliğini NFT oyunlarına getiren ilk oyundur.

Simgesi, madencilik yoluyla elde edilebilen ve ödüller için taahhüt edilen bir ERC-20 simgesi olan Trillium’dur (TLM). Holding TLM, bir gezegenin yönetimine katılmanıza izin verir. DAOve ayrıca yükseltme varlıklarını satın almak için dolaşımdaki para birimidir.

Nasıl oynanır

Oyuncular, Alien Worlds’de altı gezegeni keşfedebilir. Her gezegen bir DAO’dur, karakterlerini ve gezegenini seçin ve TLM ve NFT varlıklarını elde etmek için likidite madenciliği yapın. Veya ödüller kazanmak için savaşlara katılın.

Üç ana oyun türü vardır.

Madencilik Merkezi. Oyuncular, TLM ve NFT varlıkları kazanmak için likidite madenciliğine katılırlar.Görevler. Oyuncular, ödüller kazanmak için gemiler satın alır ve onları görevlere gönderir. Thunderdome Savaşı. Oyuncu, başkalarıyla savaşmak için Minyonları ve Silahları seçer. Kazanan TLM ve NFT varlıkları alır, ancak Kaybeden Minyonların sağlık ve silah kalitesi düşer.Kaynaklar – Alien Worlds: MinionsSources – Alien Worlds: Weapons

Hem Mining Hub hem de Thunderdome Battle, oyuncuların birlik tasarımı hakkında düşünmelerini gerektiriyor. TLM ve NFT varlıklarını belirli bir zaman dilimi içinde en üst düzeye çıkarmak ve savaşları kazanmak için minyonları ve silahları donatmak, oyuncuların özgüvenini ve başarı duygusunu artırabilir.

Uzaylı Dünyalarda İstatistikler

Jeton Fiyatı

Nisan ayında lansmanından bu yana TLM’nin fiyatı hızla yükseldi ve 11 Nisan’da ATH’si olan 6.93$’a ulaştı. O zamandan beri düşmeye başladı ve şu anda 0.25$ civarında duruyor.

Ayak İzi Analizi – TLM İşlemlerinin Fiyatı

20 Mart itibariyle, Alien Worlds, WAX’taki tüm oyun işlemlerinin %80,6’sını oluşturan 30 milyon işlem gerçekleştirdi. Zincir, Farmers Worlds’ün çok ilerisinde. Tüm kart oyunları arasında ikinci, X World Games’den 19 kat daha fazla.

Ayak İzi Analizi – Çekiş Payı | WAXKullanıcıları

Alien Worlds’ün 5.53 milyon kullanıcısı var ve genel eğilim yukarı doğru. Bununla birlikte, yeni kullanıcıların büyümesi aydan aya dalgalanır ve çoğunlukla düşer.

Ayak İzi Analizi – Aylara Göre Yeni Kullanıcılar | uzaylı dünyalar

Alien Worlds’ün yeni kullanıcı büyümesi Kasım ayından bu yana yavaşlıyor ve 20 Mart’ta, önceki güne göre %46 düşüşle %2,4’lük bir büyüme oranını temsil eden yalnızca 24 yeni kullanıcı eklendi. Bu, kategorisindeki en büyük oyunlardan biri için nispeten zayıf bir büyüme.

Ayak İzi Analizi – Günlük Oyuncular Trendi | Uzaylı Kelimeler BSC

Kripto Sen

Kripto Sen Nedir?

Kripto Sen BabySwap tarafından geliştirilen bebek temalı bir metaverse oyunudur. Aralık 2021’de BSC zincirinde piyasaya sürüldü.

The Crypto You için iki tür jeton vardır. Biri, oyunda karakterler oluşturmak ve nadir ekipman oluşturmak için kullanılan BabySwap jetonu BABY, diğeri ise karakterleri yükseltmek ve ekipmanı onarmak için kullanılan The Crypto You’nun para birimi olan MILK.

The Crypto You nasıl oynanır?

The Crypto You’nun oynanışı, Spinterlands ve Alien Worlds’e kabaca benzer. Her ikisinin de madencilik ve savaş ayarları var ancak detaylar farklı.

The Crypto You’da oyuncular genellikle bir karakter yaratırlar, Madenciliğe, gelişmiş bir karaktere yükseltmeye, görevlere ve Madenciliğe, oyunun farklı bölümlerinin BABY, SÜT ve diğer NFT ekipmanlarını kazanırken BABY ve SÜT tükettiği Madencilik’e ödüller.

Bebek, fiziksel ve büyülü özelliklere sahip 5 meslek ve 12 karaktere sahiptir ve nadirliğe göre R, SR ve SSR seviyelerine ayrılır.

Kaynaklar – The Crypto You – Bebek Karakterler: Bitcoin Sahibi – SSR – Fiziksel – Savaşçı

Oynamanın iki ana yolu vardır:

Günlük Madencilik: Bebek, MILK.PVE kazanmak için Dark Castle, Warehouse ve diğerlerinde çalışmaya başlar.

The Crypto You İstatistikleri

Jeton Fiyatı

SÜT’ün fiyat trendi, Alien Worlds’deki TLM’nin trendine çok benziyor. Her ikisi de çıkış tarihinde birkaç günlüğüne yüksek ve ardından doğrudan düşüyor. Nispeten istikrarlı bir düşük değer olarak kalır.

Diğer yönetim simgesi BABY, BabySwap’ın simgesiyle aynıdır ve The Crypto You’nun veri performansını iyi temsil etmez, bu nedenle analiz edilmeyecektir.

Footprint Analytics – MILKTransactions Fiyatı

The Crypto You, BSC zincirindeki dördüncü en büyük oyundur ve piyasaya sürülmesinden bu yana dört aydan kısa bir süre içinde zaten %7,66’lık bir paya sahip olmuştur.

Ancak genel işlemler düzleşiyor. Bu, yeni kullanıcıların oyunu denedikten sonra oynamaya devam etmemesiyle ilgili olabilecek kullanıcı değişiklikleriyle uyumludur.

Ayak İzi Analizi – Çekiş Payı | BSCFootprint Analytics – Kripto Kullanıcılarının İşlemleri

The Crypto You’nun şu anda 48.000 kullanıcısı var, ancak hem kullanıcı tutma hem de yeni kullanıcı büyümesi düşük.

Oyun Aralık ayında 220.000 kullanıcı akınıyla piyasaya sürüldü, ancak o zamandan beri düşüyor, 20 Mart itibariyle Mart ayında sadece 166 yeni kullanıcıyla. projeyi hayata geçirmek için kullanıcılar.

Ayak İzi Analizi – Günlük Oyuncular Trendi | The Crypto YouBu parçaya şu kişiler tarafından katkıda bulunulmuştur: Ayak İzi Analizi toplum.

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi veya yeni gelişen blok zinciri dünyasının diğer herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına yardımcı olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan aktif, çeşitli sesler bulacaksınız.

Mart 2022, Grace, Veri Kaynağı: Footprint Analytics GameFi | Kart Oyunu Panosu

CryptoSlate’den günlük Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 haberlerini alın

Yayınlanan: Analiz, GameFi

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img