İşte Bitcoin’in 50.000 Doların Üstüne Dokunmasının En Büyük Engeli

Bitcoin bu hafta 47.000 $ seviyesini başarıyla çevirdi. Dijital varlığın düşük momentumla boğuşan uzun bir süre geçirmesinden sonra hoş bir değişiklik. Resmi olarak, son iki buçuk aylık konsolidasyondan bir kopuşun sinyalini verdi. Şimdi asıl iş, ayıların kripto para biriminin 50.000 doların üzerine çıkmasını önlemek için önemli bir direnç oluşturmaya başlamasıyla başlıyor.

yenilecek nokta

Bitcoin 47.000 doların üzerinde tutmaya devam etse de, bu bölgede hala dijital varlığa karşı çok fazla muhalefet var. 47.500 $, tarihteki çeşitli rallilerde kendini gösteren teknik bir seviye olmaya devam ediyor. Bu sefer, ayılar bu teknik seviyede kamp yapıyor ve bu da onu nokta vuruşa karşı önemli bir direnç haline getiriyor. Aksi takdirde, 50.000 dolarlık hedef gerçekleşmemiş olarak kalacaktır.

İlgili Okuma | Küçük Sermayeli Altcoinler Bitcoin ve Diğer Kripto Varlıkları 10’a 1 Yendi, Ama Neden?

Dijital varlık bu noktayı başarılı bir şekilde geçebilir ve bunun üzerinde destek oluşturabilirse, bir sonraki önemli nokta bu seviyenin üzerinde olacağından, yarışta 50.000 dolara çok fazla muhalefet olmayacak. 50.000 doları aşan bir itme, kripto para birimini 53.000 dolara doğru başka bir yola sokacaktır. Bu sefer BTC’nin kampanyasını tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru sağlamlaştırıyor.

47.500 $ şimdi yenmek için nokta | Kaynak: Gizemli Araştırma

Bununla birlikte, Bitcoin, bunu yapmak için yaptığı tek girişim, onu 47.000$’a düşüren dirençle karşılandığı için kırılamadı. BTC bu noktada güçlü kalmaya devam ediyor.

Bitcoin İyi Tutuyor

Bitcoin, 47.500 dolarlık direnç noktasını test ettikten sonra düşüşe geçmiş olsa da, hızla yerini buldu. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, dijital varlığın önemli bir destek seviyesi oluşturduğudur.

BTC 47.500 $ direnç seviyesini geçemedi | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Arcane Research, BTC’nin rallinin ilk vuruşlarında yenmek için direnç olan 45.000 doları bir destek seviyesine çevirmiş gibi göründüğünü belirtiyor. Bu, 47.000 $ ‘ın altındaki bir düşüşün, dijital varlığın 46.000 $’ın altına düşebileceğini ancak büyük olasılıkla bu 45.000 $ seviyesinde önemli bir destek bulacağı anlamına geliyor. Bunun altına bir düşüş, BTC’yi hızlı bir şekilde 42.000 $’a geri gönderecek olsa da, daha çok kayan bir ölçeğe benziyor.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Hızını Kaybetti, Başka Bir Artışı Ne Tetikleyebilir?

Bitcoin şimdi 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde rahatça işlem görüyor ve varlık için hem kısa hem de uzun vadeli yükseliş görünümünü güçlendiriyor. Bu yazının yazıldığı sırada 47.300 dolardan işlem gördüğü için sağlam kalmaya devam ediyor.

Coingape’den öne çıkan görsel, Arcane Research ve TradingView.com’dan çizelgeler

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img