Jack Abramoff Hapise Geri Dönüyor!

Jack Abramoff, AML bitcoin kripto para birimi ile bağlantılı olarak suçlandı.

Uzun metrajlı Casino Jack filminde gösterildiği gibi Washington’un en büyük lobicilik skandallarından birinin arkasındaki lobici Jack Abramoff, AML bitcoin kripto para birimi ile bağlantılı olarak suçlandı. Daha önce üç buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra hapse geri dönüyor.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Perşembe günü yaptığı açıklamada, lobici Jack Abramoff ve Rowland Marcus Andrade’in “5 milyon dolarlık ilk kripto para birimi AML bitcoin teklifiyle bağlantılı olarak dolandırıcılıkla suçlandığını” açıkladı.

Jack Abramoff‘un ABD tarihinin en büyük Washington lobicilik skandallarından birinde suçlu olduğunu iddia etmesinin üzerinden 14 yıldan fazla zaman geçti . Şimdi 62 yaşındaki kişinin, Andrade’nin yatırımcıları dolandırmasına yardım ettiği iddia edilen “AML bitcoin” adlı bir kripto para birimi projesi içeren iki ayrı şemada suçlamalardan suçlu memnuniyetini kabul ettiği bildirildi.

Belgeler de“Andrade’ın AML bitcoin‘in yaratıcısı olduğunu iddia etti ve ‘biyometrik teknolojilerle’ kara para aklamayı ve anonim kullanımı önleyeceğini iddia eden teknolojisinin mucidi olduğunu iddia etti.” Andrade ve şirketi NAC Foundation, ABD’deki ve dünya çapındaki yatırımcılara AML bitcoin sattı ve en az Aralık 2018’e kadar 5 milyon dolardan fazla topladı. “Andrade, toplanan fonları kötüye kullanarak ve yasadışı yollarla elde edilen fonları aklayarak yatırımcıları dolandırdı.”

Abramoff Lobicilik Bilgilendirme Yasası hükümlerini ihlal etmekle suçlanıyor. 2017 yılında, iddiaya göre, “esrar endüstrisindeki bir müşteri tarafından tutuldu ve kısmen katılımın federal yasa ve politikadaki değişiklikleri savunmak için çaba içerdiğini” iddia etti. Bununla birlikte, “Abramoff aleyhine açılan bilgiler, Lobi Bilgilendirme Yasası’nın gerektirdiği gibi, bilerek ve yolsuzlukla bir lobici olarak kaydolmadığını iddia ediyor.” denildi.

Adalet Bakanlığı : ”Bu, bir lobicilikçinin Lobi Bilgilendirme Yasası’nı cezai olarak ihlal ettiği için bilinen ilk kovuşturmasıdır” dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img