Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır? 12$ BONUS İLE!

Elinizdeki parayı 5’e mi katlamak istiyorsunuz? Az zamanda çok para kazanmak mı istiyorsunuz? Keşke biraz nakdim olsaydı da al-sat yapsaydım diyenlerden misiniz? Bu yazı tam size göre!

Kaldıraçlı işlemler, elinizde bulunan paradan daha fazlasını kullanarak kısa zamanda yüksek oranlarda kar yapmanıza imkan sağlayan ekonomik araçlardır. Örnek olarak, cüzdanınızdaki bir token 400% artmadıkça paranızı 5’e katlamanız imkansız gibi gelebilir, ancak imkansız değil!

Diyelim ki elinizde 1000$ kapitaliniz var ve bununla anlık BTC/USDT paritesinden 7800$ üzerinden Bitcoin aldınız. Eğer ki Bitcoin fiyatı 15.600$’a çıkmazsa elinizdeki paranın 2000$ olma ihtimali yoktur. Ancak elinizde 1000$ olmasına rağmen kaldıraçlar sayesinde elinizde 5000, 10.000 hatta 100.000$ varmışçasına işlem yapabilirsiniz. Şu anda Binance, Bitmex, OKEx gibi borsalar hem spot ticarete hem de kaldıraç kullanarak yapılan ticarete imkan sağlamaktadır. Bu yazımızda ise yeni kullanıcılara 12$ kaldıraçlı işlem bonusu sağlayan PHEMEX borsasını inceleyeceğiz.

Öncelikle belirtmeliyim ki şu linkten (Buraya Tıklayın) kaydolarak hemen 2$ bonusunuzu alabilir, 10$ için de gerekli görevleri yerine getirip bonusunuzu talep edebilirsiniz.

Başlamadan önce kaldıraçlı işlem piyasasında yeni olan kişilerin kısaltmaları anlaması için ilgili yazımızı (Buradan Ulaşın ) incelemenizi öneriyorum. Stop Loss, PnL gibi ifadelere ihtiyacımız olacak. Ayrıca kaldıraçlı işlem yaparken ‘’LONG’’ pozisyon açmak, mevcut kripto biriminin yükseleceği; ‘’SHORT’’ pozisyon açmak ise işlem yaptığınız birimin düşeceği üzerine işlem yaptığınız anlama gelecektir.

 

12$ Ticaret Bonusu Nasıl Alınır?

  1. Bu linkten (Buraya Tıklayın) borsaya e-postanız aracılığıyla kaydolun. Gelen onay e-postasını onayladıktan sonra 2$ bonus hemen cüzdanınıza tanımlanacaktır. Karşınıza çıkacak sayfada 2$ değerinde Bitcoin’in hesabınızda olduğunu göreceksiniz.

  1. Bu aşamadan sonra ister işlem yapmaya başlayabilirsiniz isterseniz de sol üst köşedeki ‘’Welcome Bonus-Hoş Geldin Bonusu’’ sekmesine tıklayarak fazladan 10$ değerinde Bitcoin’i de talep edebilirsiniz. ‘’Welcome Bonus’’ kısmına tıkladıktan sonra sizden çeşitli sosyal medya görevlerini tamamlamanız istenecek ve bilgilerinizi kaydedeceksiniz. Gerekli incelemelerin ardından 10$ daha hesabınıza gönderilecektir.

 

Kaldıraçlı İşlem Nedir, Nasıl Yapılır?

Elinizde 10$ varken 100, 500 veya 1000$ değerinde işlem yapmanıza olanak tanıyan sistemin aracı kaldıraçlardır. Temel mantık olarak, 8 saatlik faiz ödemeyi kabul ederek borsadan işlem yapmak amacıyla aldığınız kısa süreli krediler ile pozisyon açmaktır. Yani 10x kaldıraç kullandınız ve elinizde 10$ nakit varsa aslında siz 100$ değerinde pozisyon açmış olursunuz. Bu sayede Bitcoin fiyatı 1% arttığında sizin 10x kaldıracınız sayesinde 10% kar elde edersiniz ancak her 1%’lik düşüş de size 10% kaybettirecektir.

Ancak her artış size kazanç sağlamayabilir. Çünkü siz ‘’LONG’’ pozisyon açtığınızda Bitcoin’in yükseleceğini, ‘’SHORT’’ pozisyon açtığınızda ise Bitcoin’in düşeceğini umarak bu işlemleri yaparsınız. Ancak LONG pozisyondayken Bitcoin fiyatının düşmesi veya tam tersi halinde, sizin için daha fazla kazanç değil daha hızlı kayıp anlamına gelecektir. Bu yüzden işlemlerinizde oldukça dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Gelelim nasıl işlem yapacağınıza. Borsaya kayıt oluşturup tüm bonusları aldıktan sonra, hesabımızdaki parayı çekilebilecek hale getirmek amacıyla kar etmemiz ve bakiyemizi en az 0.002 BTC’ye kadar yükseltmemiz gerekmektedir. 0.002 Bitcoin’e ulaştıktan sonra paramızı çekmemiz için önümüzde hiçbir engel kalmayacak.

  1. Yazımızı hazırlarken mevcut Bitcoin değeri, dolar karşısında 7800$’dan işlem görüyor. Buradan sonra hangi işlem tipini seçmemiz isteniyor: Limit Emri veya Market Emri.

Limit Emri, sizin belirlediğiniz fiyat üzerinden yapılacak işlemleri ifade ederken Market Emri ise borsa üzerindeki anlık Bitcoin değeri üzerinden gerçekleşecek işlemleri temsil etmektedir. Ekranın sol tarafından Limit veya Market Emri seçebilirsiniz.

  1. Limit Emir açacaksanız kaç dolarlık işlem açacağınızı, hangi türde emir gireceğinizi (Long-Short) ve kaç dolardan emrin verilmesini istediğinizi ayarlayabilirsiniz. ‘’Quantity’’ kısmı ne kadarlık işlem açacağınızı, ‘’Limit Price’’ ise kaç dolardan işlem açacağınızı yazabilirsiniz. Daha sonra 100% işaretliyoruz ki tüm bakiyemiz bu emirde kullanılabilsin.

100% işaretlediğimiz kısmın altında ‘’Order Value-Emir Değeri’’ ve ‘’Available Balance-Kullanılabilir Bakiye’’ olarak iki ayrı yer görmekteyiz. Eğer ki emrinizin değeri kullanılabilir bakiyenizden fazla olursa bu işlemi veya emri açamayacağınızı şimdiden belirtmek isterim.

Market emri açmak ise çok daha basit. Bu kısımda sadece işlem hacminizi yani ‘’Quantity’’ kısmını doldurmanız yetecektir.

  1. Emrinizin gerçekleşmesine paralel olarak sayfanın alt kısmında ‘’Open Orders-Açık Emirler’’ bölümünden ne kadarlık işlem açtığınızı, hangi fiyattan işlem açtığınızı ve anlık olarak kar-zarar durumunuzu (PnL aracılığıyla) takip edebilirsiniz. (Örnek olarak 162$ değerinde SHORT işlemini 7698$’dan açtık ve yazımız hazırlanırken Bitcoin fiyatı da 7661$ seviyesinde olduğundan ‘’Unrealised PnL-Gerçekleşmemiş PnL’’ kısmından da anlaşılacağı üzere 44% gibi bir kar oranı yakalamış durumdayız.)

Emrinizin diğer kısımlarında görülen ‘’Liq. Price-Likidasyon Değeri’’ eğer ki Bitcoin’in yönü ile pozisyonunuz ters yönde ilerlerse tüm paranızın kaç dolar seviyesinde tükeneceğini gösterir. Sağ taraftaki TP/SL kısaltmalarına diğer yazımızdan (Buraya Tıklayın) bakabilirsiniz. Ve en sağ tarafta bulunan ‘’Close Position-Pozisyonu Kapat’’ bölümünden de ‘’Market’’ kısmına tıklayarak borsa üzerindeki en iyi emirden, ‘’Limit’’ kısmına tıklayarak da istediğiniz fiyatı seçerek pozisyonunuzu kapatmanız mümkün.

  1. Pozisyonunuzu kapattıktan sonra sitenin sağ üst köşesinde göreceğiniz ‘’Assets’’ bölümüne tıklayarak bakiyenizin son haline göz gezdirebilirsiniz. Eğer ki bonuslardan elde ettiğiniz kar miktarı 20$, anlık kur ile yaklaşık 0.0025 BTC) seviyesine ulaşırsa bakiyenizi kendi cüzdanınıza çekme olanağına kavuşacaksınız. Çekim yapabilmeniz için de Google2FA bağlamanız gerektiğini unutmayın!

Ayrıca PHEMEX borsasına özel bir başka kampanya da hala yürürlükte. Eğer ki sizin referans linkinizi (Buraya Tıklayın) kullanan birisi borsaya 0.02 BTC yatırım yaparsa siz 10$, 0.2 BTC yatırım yaparsa siz 50$ ve eğer 1 BTC yatırım yaparsa 100$ referans hediyesi olarak sizin hesabınıza tanımlanacaktır.

PHEMEX borsası, kendi özelinde 6 farklı kripto para biriminin (BTC, ETH, XRP, LTC, LINK, XTZ) kaldıraçlı işlemlerine izin veriyor. Bu linki (Buraya Tıklayın) kullanarak da her hafta farklı bir etkinliğin gerçekleştirildiği Türk Telegram grubuna katılabilirsiniz.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img