Kraken, Bir Başka Dev Borsa Yıldırım Ağını Entegre Ediyor

Bu cok büyük! Kraken artık Lightning Network para yatırma ve çekme işlemlerini destekliyor. Aniden popüler olan ikinci Katman protokolü büyümeye ve önem kazanmaya devam ediyor. Kraken, “Son olarak, tüccarların bitcoin’i platformda ve platformdan çıkarmak için anında ve ucuz bir yolu var” dedi. onların resmi duyurusu. Ancak Lightning Network bundan çok daha fazlasıdır.

Kraken’in geniş müşterisi Lightning işlemlerini denediğinde ne olacak? Olağanüstü deneyim, bitcoin’i görme şeklini değiştirecek mi? İkinci katman çözümü, saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştirebilir ve tüm işlemler kuruşa mal olur ve nihai çözüm sunar. Kullanırken, gizlilik kazanımları da vardır. Büyük yenilik, yine de, nakit benzeri bir deneyimdir.

Kraken entegrasyonu bir Yıldırım düğümü kendi başına. Bunu uygulamak için şirket, Lightning Labs tarafından LND’yi kullandı. Bunun nedeni, “en geniş kullanıcı tabanına sahip olmaları ve ağda LND ile çok fazla deneyime sahip birçok insanımız olması. Bu nedenle, kullanımı kolay ve aynı zamanda çok güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.” Bu, Kraken’in bitcoin ürün müdürü Pierre Rochard’a göre, aynı zamanda Bitcoin Magazine’e söyledi:

Banka hesabında itibari parası olan insanlardan evlat edinme gelecek ve bunu Bitcoin’e almaları gerekiyor. Kraken, bunu yapmaları için mükemmel bir yer sağlıyor ve ardından mobil Lightning cüzdanlarını doldurabilir ve bir değişim aracı olarak kullanabilirler. Bu açıkça Bitcoin’in evrimi açısından bir sonraki adım.”

Bu ve nakit benzeri deneyim düşünülerek tasarlanan Kraken, Lightning para yatırma ve çekme işlemlerini 0,1 BTC ile sınırlar.

Binance’de 04/02/2022 için BTC fiyat grafiği | Kaynak: BTC/USD TradingView.com

Kraken 2020 Yılında Lightning Network Entegrasyonunu Açıkladı

Bu, sihirli bir şekilde gerçekleşmiş gibi görünse de, entegrasyon bir süredir çalışmaktaydı. 2020 yılında Kraken niyetlerini açıkladı:

“2021’de, tüccarlar ve yatırımcılar için mümkün olan en iyi deneyimi sunma çabamızın bir parçası olarak, özellikle Lightning Network’e odaklanmak için bir ekip kiralamaya kararlıyız.

Müşterilerin Bitcoin’lerini anında ve en düşük ücretlerle hareket ettirmelerini sağlayacak olan 2021’in ilk yarısında Lightning’de Bitcoin çekmelerine ve yatırmalarına izin vermeyi umuyoruz.”

Biraz zaman aldı ama sonunda geldi. Piyasa açısından, bu iğneyi bitcoin lehine hareket ettirecek mi? Dünya bile fark edecek mi? Binaen bu listeyeKraken, Lightning Network’ü destekleyen 23. borsa oldu. Mevcut devler arasında Bitfinex, OKEx, OKcoin, BitMex ve Bitstamp var. Yaklaşanlar arasında BullBitcoin, Buda, CoinCorner, Kollider ve Boltz.

Bu aynı zamanda, aldığınız yıldırım ödemesini anında aktarabileceğiniz anlamına gelir. @krakenfx fiat ile değiştirmek, temelde döviz kuru riskini sıfıra indirmek.
Bu, fiat tuğla ve harç mağazalarının dinamiğini tamamen değiştiriyor.https://t.co/bpNzKC7ZDL

— sıfır ücretli yönlendirme ⚡ (@zerofeerouting) 31 Mart 2022

Ve listelerde olduğumuz için, duyurularında Kraken, Lightning cüzdan önerileri verdi:

“Örneğin, BTCPay Sunucusu tüccarlar için Lightning ödemelerini etkinleştirerek bitcoin ödeme akışını büyük ölçüde iyileştirir. Tüketiciler için, esinti, Anka kuşu ve Müun Lightning’i modern bir kullanıcı deneyimiyle mobil ortama taşıyın.”

Pazarlar ve işletmeler için hareketin önemine gelince, “sıfır ücretli yönlendirme” uygulayan takma adlı bir Lightning düğüm operatörü her şeyi perspektife koyuyor. “Bu aynı zamanda, aldığınız yıldırım ödemesini fiat ile değiştirmek için anında Kraken’e taşıyabileceğiniz ve temel olarak döviz kuru riskini sıfıra indirebileceğiniz anlamına geliyor. Bu, fiat tuğla ve harç mağazalarının dinamiğini tamamen değiştiriyor.”

ESG FUD’a Baştan Saldırmak

Lightning Network’ün benimsenmesindeki artış, beraberinde büyük bir fırsatı da getiriyor. Topluluk, Bitcoin’in ana akım medyada ektiği iğrenç ESG tabanlı anlatı düşmanlarını temizleyebilir. Bununla ilgili olarak, daha önce alıntılanan röportajda Kraken’den Pierre Rochard şunları söyledi:

“Lightning ile, yalnızca madenci ücretlerini ve dolayısıyla madencilerin elektrik tüketimini eklemediğiniz için değil, aynı zamanda bu ödemenin yalnızca bu kanalda iki tarafça depolanır ve paylaşılır.”

Yapmak Greenpeace ve Ripple Çoğu bitcoin işleminin birkaç yıl içinde zincir dışı olacağını bilmiyor musunuz? Lightning Network’ün tek başına bitcoin’i düşmanlarının dikkatlice ürettiği konuşmadan çıkaracağını bilmiyorlar mı? Kraken kesinlikle biliyor. Ve harekete geçti.

Kraken hakkında konuşan CEO Jess Powell, son zamanlarda haberlerde yer aldı. 40 bin doların altında bitcoin satın almayı önerdi. Kanada krizi sırasında, bitcoincilerin yapması gerektiğini ima etti. fonlarını merkezi borsalardan çıkarmak. Ve o Rus kullanıcıları gönüllü olarak yasaklamayı reddettiKraken’in eylemlerini haklı çıkarmak için ikna edici bir gerekçe sağlıyor.

Ve şimdi şirketi Lightning Network’ü entegre etti.

Öne Çıkan Görsel Ferhat Deniz Forş üzerinde Sıçramayı kaldır | Grafikler Ticaret Görünümü[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img