Kripto, Bitcoin 44 bin doların altına düştüğü için borsa satışını takip ediyor | CryptoSlate

Devam etti küresel huzursuzluk hem hisse senetlerini hem de kriptoyu etkileyen bir satışta çok önemli olabilir. Oyunda olan birkaç faktör, 2020’den bu yana geri çekilmelerde itici bir faktör olan piyasalarda belirsizliğe neden oluyor. Yatırımcılar, ileriye dönük yol belirsiz olduğunda tarihsel olarak teknoloji ve kripto gibi riskli varlıklardan uzaklaşıyor.

Bugün, Bloomberg rapor ediyor CDS verilerine göre, “Rusya’nın devlet borcunu sigortalamanın maliyeti şimdi bir yıl içinde %99’luk rekor bir temerrüt şansına işaret ediyor”. Dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden birinin temerrüde düşmesinin etkisi görünüşte dünyayı endişelendiriyor. Ayrıca Rusya’nın dolar borcunu Ruble olarak ödemek zorunda kalması, yaptırımlar nedeniyle likiditesinde bariz bir soruna işaret ediyor. Bloomberg şöyle diyor:

“Yabancı bankaların yaklaşık 650 milyon dolarlık ödemeleri işleme koymayı reddetmesi ve potansiyel bir teknik temerrüt üzerine spekülasyonları artırmasının ardından Rusya, bu hafta vadesi gelen dolar-borç yükümlülüklerinin bir kısmı için ruble ödedi.”

Bir zamanlar Rusya’nın en zengin kişisi olan Mihail Hodorkovski, bir başka belirsizlik de ortaya çıkıyor. belirtilmiş Putin, Rusya’yı zaten Batı ile savaş halinde olarak görüyor. Putin’in “NATO’nun zayıf olduğunu ve Baltık’ı savunmayacaklarını düşündüğünü” iddia ediyor. NATO devletlerinin Ukrayna’ya verdiği destek göz önüne alındığında, bu düşünce tarzı oldukça makul görünüyor.

Beyaz Saray’ın Ardından ifade Dün Çin, Hindistan ve Brezilya’yı Rusya’ya yönelik yaptırımlara katılmadıkları için kınayan endişe verici bir anlatı gelişiyor. Beyaz Saray, “Bizim beklentimiz sadece diğer ülkelerin buna uyması değil, aynı zamanda Rusya’yı sorumlu tutmanın yapıcı bir parçası olacakları” dedi.

Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi direktörü Brian Deese Çarşamba dedi ki:

ABD, Hindistan’a Moskova ile “daha açık bir stratejik uyumun” sonuçlarının “önemli ve uzun vadeli” olacağını söyledi.

Putin, NATO ile zaten savaşta olduğuna inanabilir, Çin, Hindistan ve Brezilya şimdi ABD tarafından Rusya ile herhangi bir “stratejik uyum” göstermemeleri konusunda uyarılıyor. Görünen o ki, Rusya önümüzdeki yıl içinde neredeyse kesin olarak temerrüde düşecek. Bir sonraki hamle, kripto piyasası ve küresel olarak makroekonomik istikrar için kritik olacak. Bitcoin, tarihinde borsaya en yakın korelasyonu gösterdi bu yıl son zamanlarda 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştığı için.

Böyle günlerde teknik analize veya kripto temellerine odaklanmak kolay değil. Enflasyon riskinden korunma olduğuna inansanız da inanmasanız da, dünyadaki olaylar her zaman Bitcoin fiyatında bir faktördür. Bugün piyasalar, siyasi olarak bir sonraki adımda ne olacağını tahmin edememelerinden endişeli görünüyor. Olayları olduğu gibi ve kripto ortamını nasıl etkilediklerini bildirmeye devam edeceğiz.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img