Kripto Borsası Cashaa, Hackerlara 336 Bitcoin Kaptırdı!

Kripto para borsası Cashaa, bilgisayar korsanlarına 336 bitcoin (yaklaşık 3,1 milyon dolar değerinde) kaybettiğini söyledi.

Londra merkezli platform, ihlallerle ilgili soruşturmalar başladığında, para çekme ve para yatırma işlemleri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili tüm işlemleri durdurdu.

Saldırganın, borsa bilgisayarlarından birine kötü amaçlı yazılım yerleştirdiğine inanılıyor. Ve bir çalışan 10 Temmuz öğleden sonra iki ayrı transfer yapmak için makineye eriştiğinde, bilgisayar korsanı, 336 BTC ile cari piyasa fiyatlarında 3,1 milyon dolardan fazla değer kazandı. Bütün bunlar dakikalar içinde, 13:23 ile 13:26 arasında gerçekleşti.

Cashaa CEO’su Kumar Gaurav, sektör medyasından sözlerini şöyle aktardı: “Hala olayın yol açtığı hasarı araştırıyoruz ve 24 saat boyunca tüm para çekme işlemlerini askıya alıyoruz .

Paranın 14RYUUaMW1shoxCav4znEh64xnTtL3a2Ek bitcoin adresine gönderildiği iddia edildi. Parayı transfer etmek ve izlenebilirliği sınırlamak için para karışımı yazılımının kullanıldığını gösteren bazı kanıtlar var.

Cashaa, bilgisayar korsanının Hindistan’ın doğusundaki Delhi’den olduğundan şüpheleniyor ve daha sonra Delhi polis siber suç departmanı ile ilgili bir rapor yaptı.

Kripto işlerine de finansal hizmetler sağlayan şirket, iddia edilen hırsızın parayı kullanmasını engelleme çabalarının bir parçası olarak hacker adresini “tüm kripto borsalarına” bildirdiğini belirtti. Cashaa CEO’su Kumar Gaurav, çalıntı fonların ticaretine izin veren borsaları suçladı.

“Kripto endüstrisinde çalışan herkes, herhangi bir platformdan bahsetmeden ortalama bir kişinin banka hesabıyla uğraşırken aynı düzeyde güvenlik sağlamak için çok çalışmak zorunda” dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img