Kripto Korkusu ve Açgözlülük Tarafsızlaşıyor, Sırada Ne Var?

Bitcoin ve kripto piyasası, daha kısa zaman dilimlerinde aşağı yönlü fiyat hareketi gördü. Piyasa değerine göre ilk kripto, bu hafta daha küçük kripto para birimlerini etkileyen volatilitedeki ani artışlarla dar bir aralıkta işlem görüyor.

İlgili Okuma | Elon Musk Twitter’ın %9,2’sini Satın Aldıktan Sonra Dogecoin Yükseldi, Sırada Ne Var?

Momentum, Ethereum (ETH), Solana (SOL), Terra (LUNA) gibi boğaları destekliyor gibi görünüyor, Bitcoin daha düşük seviyelerde ipucu olarak kazançlarını koruyor. SOL’un fiyatı, %22’lik bir kâr kaydediyor ve bu da onu kripto ilk 10’daki en iyi performans gösteren varlık yapıyor.

Yazma sırasında, kripto toplam piyasası 2 trilyon dolarlık önemli işaretin üzerinde duruyor.

Günlük grafikte kripto toplam piyasa değeri, Mart 2022’den bu yana yukarı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: İşlem Görünümü

Arcane Research’ün yakın tarihli bir raporuna göre, kripto piyasası katılımcıları bir yol ayrımında. Korku ve Açgözlülük endeksi, aşağıdan büyük bir artış gördükten sonra şu anda nötr seviyede.

Aşağıda görüldüğü gibi, araştırma firması metriği Açgözlülük seviyelerinin biraz üzerinde olan 53’te kaydetmektedir. Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri yana doğru hareket ettikçe, bu metrik de öyle.

Kaynak: Arcane Research

Aralık 2021’den bu yana, piyasa katılımcıları, endeksin Aşırı Korku’nun altında kaldığı iki ayrı zaman ile korkulu tarafa daha fazla eğiliyor gibi görünüyor. Her iki aşırı uçta da ani hareketler genellikle bir fiyatın tersine çevrildiğini gösterir.

Uzun korku dönemlerini bir açgözlülük dönemi izlediğinden, yukarıdaki tablo bu teze uymaktadır. Bu sefer, piyasa katılımcıları açgözlülük hissettikçe, Arcane Research olası yeni bir tersine dönüşü ima etti:

Korku ve Açgözlülük Endeksi, hafta boyunca 50 civarında dalgalanarak nötr seviyelerde sabitlendi ve makul derecede dengeli bir piyasa hissiyatına işaret ediyor. Endeks şimdi on gün boyunca 50 civarında seyrediyor. Bu en son gerçekleştiğinde, piyasa hissiyatı kısa bir süre sonra korkulu bir zemine düştü.

Öncelikli Göstergelerden elde edilen ek veriler, düşüş tezini destekliyor gibi görünüyor. Mevcut seviyelerinde, Bitcoin çok fazla dirence sahip. Aşağıda çok az destekle 30 milyon doların üzerinde talep emri var.

Kripto Açgözlülüğü Lehine Oynayabilecek Faktörler

Kripto piyasası en büyük kriptodan daha iyi performans göstermeye devam edebilse de, kısa vadeli performansı altcoin piyasasını etkileyecek. Yüksek miktarda talep sırası, bahsedildiği gibi olumsuzluk olduğunu gösteriyor, ancak şu anda oyunda yükseliş faktörleri var.

Analist Yuya Hasegawa’nın belirttiği gibi bit bankası, Bitcoin fiyatı Birleşik Krallık Hazinesi duyurusundan yararlandı. Finans kurumu, ödeme sistemini iyileştirmek için NFT ve istikrarlı paraları benimsemeyi planladığı için kriptoya ısınıyor gibi görünüyor.

Bu anlamda, eski AB üyesi, dijital varlıklara karşı daha dostça bir duruşa işaret ediyor. Bu varlık sınıfına ilişkin yeni Avrupa düzenlemesi, göründüğü gibi düşmanca bir hal alırsa, İngiltere, operasyonlarını sürdürmek için bölgenin alternatifi olabilir.

Buna ek olarak, kripto piyasası, teknoloji hisse senedi şirketlerinin fiyatlarındaki bir rahatlamadan faydalanıyor gibi görünüyor. Analistin, Elon Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter’ın %10’luk hissesini satın aldığını açıklamasının ardından belirttiği gibi, bu şirketler toplandı.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: 30MA STH-SOPR 4 Ay Sonra 1’in Üstüne Dönüyor

Son olarak Hasegawa, Bitcoin Miami Konferansının Bitcoin ve kripto piyasasına kısa vadeli bir destek sunabileceğine inanıyor. Etkinlik yarın Çarşamba günü başlayacak ve geçen yılki gibi önemli yükseliş duyuruları görebilir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img